معرفی کشور سوئیسمهاجرت به سوئیسویزای توریستی و پاسپورت سوئیس

مهاجرت به سوئیس و مزیت های این کشور برای کار و زندگی

همه چیز در باره سوئیس

مهاجرت به سوئیس دلایل  بسیار خوبی دارد از جمله ثبات اقتصادی و مالی به همراه یک زندگی در صلح و آرامش که در همین راستا وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا درباره سوئیس از کیفیت زندگی و ویژگیهای کشور سوئیس مطالب گردآوری شده خود را خدمت شما علاقمندان ارائه می نماید که افزون بر آن از دلایل مهاجرت به سوئیس به رتبه و شاخص اقتصاد سوئیس نیز اشاره دارد، نکته بسیار حائز اهمیت اینکه سوئیس تا بحال در هیچ جنگ بین المللی شرکت نداشته و به همین خاطر سرزمینی برای زندگی در سایه صلح می باشد.

 

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس یعنی زندگی در یک کشور امن و با ثبات در زمینه های اقتصادی و مالی، اگرقصد مهاجرت و زندگی در این کشور را دارید و یا اگر میخواهید در این کشور تحصیل و کار داشته باشید نیاز به اخذ ویزا دارید که بر اساس ملیت شما قوانین متفاوتی برای اقامت و درخواست شهروندی این کشور اروپایی وجود دارد اما کشورهای عضو حوزه شنگن و عضو اتحادیه آزاد تجاری اروپا براحتی می توانند به این کشور سفر کنند.

چگونگی مهاجرت به کشور سوئیس برای کار بر اساس اهداف و انگیزه شما برای ورود به این کشور تعیین می شود که با اخذ انواع ویزا می توانید به این کشور مهاجرت داشته باشید، شما علاقمند گرامی درباره سوئیس چقدر میدانید؟

 

درباره سوئیس

درباره سوئیس می توان گفت کشوری ثروتمند و بسیار زیبا و علاوه برآن سمبل صلح و آرامش است همچنین ساعت های دقیق با طراحی بسیار مدرن و زیبا ما را یاد کشور سوئیس می اندازد ساعت های سوئیسی درسراسر دنیا عرضه میشوند و مشتریان بسیاری به دنبال جدیدترین طرح های ساعتهای ساخت سوئیس هستند آیا هیچ می دانید درسوئیس مدارسی وجود دارد که فقط در آن آموزش ساخت ساعت داده میشود؟

هر چه راجب به سوئیس بیشتر بدانید بهتر می توانید برای مهاجرت به این کشور تصمیم گرفته و بهترین گزینه ها و راهکارها را برای انجام کار و زندگی در سوئیس انتخاب نمایید، جهت افزایش معلومات شما مقاله ای تحت عنوان هزینه نگهداری سالمند در سوئیس گردآوری و تنظیم شده که پیشنهاد مطالعه آن را برای شما عزیزان داریم.

درباره سوئیس

جاذبه های گردشگری سوئیس

از جاذبه های توریستی این کشورمی توان به آبشار راین اشاره نمود، آبشار راین در نزدیکی شفوزان بزرگترین آبشار اروپا است علاوه بر آن زایتگلوگه (Zytglogge) دروازه برج ساعت در شهر برن سوئیس قدیمی‌ترین دروازه شهر و یک محل تاریخی بزرگ است که این دروازه در سال ۱۱۰۰ ساخته شده و ساعتی که به برج زیبایی بخشیده یکی از تماشایی‌ترین و قدیمی‌ترین ساعت‌هایی است که می توان در دنیا دید.

 

غذاهای سوئیس

از غذاهای معروف سوئیس ریزوتوی زعفرانی می باشد و saffron risotto نوعی زعفران است که در سوئیس پرورش داده می شود و ماده ضروری غذای سنتی تیچینو (Ticino) است که اغلب با سوسیس، چاشنی و نوشیدنی سرو میشود. افزون بر آن واحد پول رسمی این کشور فرانک سوئیس است، این کشور تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و برفی دارد همچنین مجله Gazzetta Svizzera و مجله Swiss journal از مجلات مهم سوئیس هستند.

 

ویژگیهای کشور سوئیس

سوئیس یک جمهوری فدرال در اروپا و واقع در بخش غربی مرکز اروپا است این کشوردارای 26 ایالت می باشد و از نظر جغرافیایی کشور سوئیس بین کوههای آلپ و فلات سوئیس واقع شده و دو شهر بزرگ اقتصادی بنام های زوریخ و ژنو دارد، پایتختش شهر برن جزو 10 شهر برتر دنیا از نظر کیفیت زندگی معرفی شده و چهارمین شهر پرجمعیت سوئیس می باشد.

از ویژگیهای کشور سوئیس می توان گفت دارای 20 دانشگاه معتبر بوده و یکی از دهها دلیل برای مهاجرت به سوئیس بالا بودن کیفیت زندگی در این کشور می باشد که همین مورد یکی از بهترین انگیزه ها برای مهاجرت به سوئیس می باشد علاوه برآن سوئیس تا بحال در هیچ جنگ بین المللی شرکت نداشته و سیاست خارجی این کشور بر اساس صلح است و سازمان ها و فعالیت های حامی صلح در سراسر جهان را حمایت می کند، در کل خصوصیات و مزیت های سوئیس برای مهاجرت بسیارند.

ویژگیهای کشور سوئیس

دلایل مهاجرت به سوئیس

صلیب سرخ جهانی در این کشور زاده شده و این کشور عضو اتحادیه تجارت آزاد اروپا ( EFTA ) می باشد و همچنین اکثر جمعیت این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند و علاوه بر آن مردم کشور سوئیس بسیار وقت شناس و قانون مدار هستند.

افزون بر این باید گفت سوئیس در هنر معماری و ادبیات شاخص است و مردم سوئیس در صدر برنامه های تحقیقی و پروژه های اختراعی هستند که به اختراع و ابداع اهمیت بسیار می دهند که از دلایل مهاجرت به سوئیس می توان گفت این کشور  آزادترین اقتصاد اروپا را داشته و بارزترین شاخصه این کشور را می‌توان هزینه پایین گمرک و حمایت از سرمایه‌گذاران و صاحبان مشاغل دانست.

درباره سوئیس می توان مطالب بیشتری عنوان نمود از جمله اینکه ثبات مالی و اقتصادی و کیفیت بالای زندگی همراه با امنیت یکی از مهمترین دلیل مهاجرت به کشور سوئیس نزد مهاجران از سراسر دنیا می باشد، اقتصاد سوئیس در بین کشورهای اروپایی در رتبه نخست قرار دارد.

 

اقتصاد سوئیس

اقتصاد سوئیس استانداردها و شاخص های خوبی در سطح بین الملل داشته و از نظر آزادی‌های اجتماعی، کیفیت زندگی، رقابت‌پذیری اقتصادی در رتبه اول دنیا می باشد و همچنین از نظر شاخص توسعه انسانی در میان تمامی کشورهای دنیا در صدر قرار دارد این دلایل انگیزه بسیار خوبی برای انتخاب این کشور برای مهاجرت می باشد همچنین در خصوص بازار کار و برای ایحاد کسب و کار در سوئیس نیز قوانین وجود دارد که تمامی مهاجران ملزم به رعایت آن هستند.

همچنین به گزارش مرکز مطالعات بانک کردیت سوئیس، این کشور از نظر ثروت اسمی به ازای هر بزرگسال در بالاترین جایگاه در دنیا قرار داشته و از نظر تولید ناخالص داخلی سرانه هم در جایگاه هشتم دنیاست، شرایط اقتصادی سوئیس برای کارآفرینان و صاحبان انواع فعالیت های مالی و تجاری بسیار مساعد بوده که همین علت یکی از مهمترین ویژگیهای کشور سوئیس به حساب می آید، همچنین بدانید که هزینه های درمان و بیمه در سوئیس نسبت به کیفیتی که دارند بسیار پایین است.

 

شهرهای سوئیس

شهرهای سوئیس هر کدام یک مشخصات برای کار و زندگی دارند از جمله:

  • برن: با جمعیتی بالغ بر 142.656 نفر ( نیمی از شهر زوریخ ) می باشد که تصمیمات مهم کشوری در این شهر گرفته میشود همچنین به عنوان شهر تاریخی و فرهنگی در یونسکو شناخته شده شهر برن با اینکه بسیار تاریخی ست و قدمت دارد ولی دارای بازارهای بسیاری با سبک جدید اروپایی می باشد، شهر برن شهر تئاتر و اپرا است و بسیاری از هنرمندان از سراسر دنیا این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند.

 

  •  زوریخ : یکی از بزرگترین شهرهای اقتصادی این کشور و به لحاظ استاندارد تحصیلی در رتبه سوم قراردارد همچنین یکی از بهترین شهرها برای زندگی مهاجران می باشد این شهر 12 ناحیه دارد و موزه و کلیساهای معروفی در این شهر وجود دارد.

 

  •  ژنو: این شهر با چندین فرهنگ یکی از بهترین شهرها برای زندگی مهاجران است و بسیاری از سازمان های بین المللی در این شهر واقع هستند مانند سازمان صلیب سرخ، سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل متحد، این شهر به دلیل اهمیت بالا در سطح دنیا فرودگاههای بین المللی بزرگی داشته و بطور کلی حمل و نقل در این شهر بسیار خوب و در اکثر مناطق در دسترس می باشد.

شهر باسل، لوگانو، لائوسان از دیگر شهرهای کشور سوئیس هستند و جالب است بدانید که در فصل تابستان نیز امکان استفاده از پیست اسکی در سوئیس وجود دارد.

اقتصاد سوئیس

دانشگاه های سوئیس

دانشگاه basel ,bern ,Fribourg، gallen ,zhurich از جمله دانشگاه های معتبر سوئیس هستند همچنین این کشور دانشگاه های بین المللی دارد که مهاجران می توانند برای تحصیل در آنها اپلیکیشن ارسال نمایند، دانشگاههای بین المللی سوئیس از سطح آموزشی بسیار بالا برخوردار هستند و به نسبت این کیفیت هزینه های مناسبی دارند که بسیاری از مهاجران را بخود جلب می کند، و چنانچه علاقمند به خواندن رشته پزشکی در سوئیس هستید می توانید مقاله در سوئیس پزشکی بخوانید را مطالعه و از بهتریی دانشگاه های این کشور استفاده نمایید.

دانشگاههای سوئیس و دو انستیتو تکنولوژی فدرال در شهرهای لائوسان و زوریخ در رتبه بالای دانشگاه های بین المللی هستند که مبنای این دانشگاه ها تحقیق، توسعه و ابداع و اختراع می باشد، که علاوه بر تحصیل در دانشگاه ها خالی از لطف نیست که به آموزش ابتدایی کودکان در این کشور اشاره شود که در همین رابطه مقاله ای تحت عنوان تحصیل در سوئیس برایتان تنظیم شده که پیشنهاد مطالعه آن را برایتان داریم.

 

انواع ویزای سوئیس

نوع ویزا بستگی به هدف شما از سفر و مهاجرت می باشد که ویزای کوتاه مدت توریستی و ویزای بلندمدت از انواع ویزا برای اقامت سوئیس هستند، اگر از ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای عضو اتحادیه تجارت آزاد نیستید برای ورود به این کشور باید ویزا، پاسپورت معتبر  یا شناسه سفر داشته باشید.

  • ویزای کوتاه مدت سوئیس: مهاجرانی که کمتر از 3 ماه و یا برای 3 ماه میخواهند در سوئیس بمانند نیاز به ویزای کوتاه مدت دارند مانند توریست ها، بازرگانان، ورزشکارانی که قصد شرکت در مسابقات ورزشی دارند و یا کسانی که میخواهند در برنامه های فرهنگی و یا آموزش شرکت کنند.

 

  • ویزای بلند مدت سوئیس: اگر میخواهید بیشتر از 90 روز در این کشور بمانید باید برای ویزای نوع D یا ویزای ملی درخواست بدهید برای مثال اگر برای شغلی به کشور سوئیس می روید یا قصد تحصیل در دانشگاهی را دارید و یا در این کشور خانواده ای دارید که میخواهید پیش آنان بروید باید ویزای بلند مدت بگیرید که البته برای انجام کسب و کار در این کشور نیز باید ویزای کاری بگیرید در ضمن حدود شش یا هشت هفته طول میکشد تا روند درخواست ویزا انجام شود و علاوه بر آن هزینه های صدور ویزا به یورو می باشد که با هماهنگی سفارت و کنسولگری انجام و دریافت می شود .

 

 

مزیت های سوئیس برای کار و زندگی

درباره سوئیس و جمع بندی بدین نکته رسیدیم که سوئیس مزیت های بسیاری برای کار و زندگی به دلیل ثبات اقتصادی و مالی اش دارد و همچنین کیفیت بالای زندگی و امنیت در سوئیس از دلایل مهم مهاجرت به این کشور هستند و علاوه بر آن عنوان شد که اقتصاد سوئیس در صدر اقتصاد کشورهایی اروپایی بوده که برای ورود به این کشور با اهداف کاری یا تحصیلی نیاز است که ویزاهای مرتبطی اخذ شود.

 

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکاران کارآمد خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم تمامی امور مهاجرتی و خرید ملک خارجی را با رعایت نکات حقوقی از ابتدا تا پایان ارائه و تکمیل می نمایند.

و شما علاقمند گرامی چنانچه در خصوص دلایل و ویژگیهای کشور سوئیس برای مهاجرت به اطلاعات تکمیلی و بیشتری نیاز داشتید می توانید با مشاوران IIL تماس گرفته تا ارتباط زنده ویدیو کال داشته و یا برای مشاوره حضوری با وکیل کار خود وقت رزرو نمایید. از اینکه مقالات ما را مطالعه می نمایید کمال تشکر را از شما داریم.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا