اخبار مهاجرت آلمانمهاجرت به آلمان

مهاجرت پزشکی به آلمان

اطلاعات مهاجرتی

در مقاله وکلای مهاجرت ایران ( آی آی ال ) مهاجرت پزشکی به آلمان ، خدمات پزشکی و درمانی آلمان ، مراقبت های پزشکی در آلمان ، هزینه خدمات درمانی و پزشکی در آلمان و اخذ ویزای پزشکی آلمان را صحبت خواهند کرد. درمقدمه مهاجرت پزشکی به آلمان ، به جایگاه و اهمیت سفرهای درمانی ( گردشگری پزشکی )در کل دنیا ، بخصوص کشور آلمان می پردازیم. با سفر به کشور آلمان هم از جاذبه های توریستی آن لذت ببرید و هم در صورت نیاز ، به معالجه و درمان بیماریهای خود بپردازید . آلمان با پیشترفته ترین تجهیزات و پزشکان در خدمت بشریت است.در این سفر با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید و از جدیدترین اطلاعات بروز استفاده کنید .

مهاجرت پزشکی به آلمان

با آسان شدن مسافرت ها ی امروزی و رشد فزاینده آن ، بسیاری از مردم برای درمان و معالجه به دیگر کشورها سفر می کنند . هر کدام از آنها انگیزه و هدف خاصی برای درمان پزشکی در خارج از کشور دارند . بیشتر مردم به این یکی دو دلیل مهاجرت پزشکی به آلمان می کنند : دلیل اول  : صرفه جویی در هزینه درمان  و دلیل دوم : دسترسی به امکانات درمانی که در کشور خودشان وجود ندارد . کشور آلمان  یک مقصد محبوب  و پر طرفدار ، برای مسافرانی می باشد که قصد درمان را دارند . و این تمایل روز به روز برای  مهاجرت پزشکی به آلمان رو به افزایش است . و سالانه ما شاهد این افزایش سفرهای درمانی هستیم . کیفیت بالای مراقبت های پزشکی ،  پایبندی به اصول و تعهدات اخلاقی ، دسترسی سریع به متخصصان  و پزشکان،  به جذابیت این کشور برای انتخاب آن به عنوان مقصدی برای بهره مند شدن از خدمات پزشکی و درمانی، می افزاید . مراقبت های پزشکی در  آلمان ،  به نسبت  هزینه  درمان  و کیفیت خدمات  درمانی بسیار عالی می باشد . هزینه خدمات درمانی و پزشکی در آلمان ارزان ترین نیست ، اما  هزینه خدمات درمانی و پزشکی در این کشور بطور قابل توجهی ، از دیگر کشورهای صنعتی مانند ایالات متحده امریکا ، پایین تر می باشد .

نگاهی به گذشته و عملکرد سیستم مراقبت های بهداشت و سلامت در آلمان

سیستم مراقبت های سلامت  در کشور آلمان دارای شهرت و معروفیت بسیار خوبی  در سطح بین المللی می باشد و بخاطر سطح کیفیت بالا در دنیا  معروف شده است . استانداردها و عملکرد درمانی  و کیفیت  خدمات ، در بیمارستان های کشور آلمان بی نهایت بالا می باشد .

 چه عاملی مزیت اصلی خدمات پزشکی و درمانی آلمان می باشد ؟

یکی از عواملی که باعث شده کیفیت خدمات پزشکی و درمانی آلمان بسیار بالا باشد و آلمان را از دیگر کشورها متمایز کند ، آموزش های تخصصی می باشد که کلیه پزشکان ، پرستاران ، و دیگر متخصصان پزشکی ، حرفه ای های پزشکی ،  و جراحان در آلمان باید  قبل از هر عمل و اقدام پزشکی پشت سر بگذارند و با گذراندن این دوره های کاملا جدید و به روز  ، و گذراندن دوره انترمی ، مجاز به اقدامات پزشکی میشوند . پزشکان و جراحان بطور مدام و پی در پی ، این دوره های آموزشی را میگذرانند تا از آخرین پیشرفت های علمی پزشکی و درمانی  در رشته تخصصی خودشان  مطلع و آگاه بشوند . این به روز بودن پزشکان و متخصصا ن  ، بزرگترین ویژگی و امتیاز سیستم خدمات  و مراقبت های درمانی و پرشکی کشور آلمان می باشد .

مجهز ترین امکانات و خدمات پزشکی و درمانی آلمان را با  اریکه عدل بشناسید . اریکه عدل ،  ضمن آرزوی سلامتی  ،  شما مسافران و مهاجران عزیز را برای استفاده از به روز ترین خدمات پزشکی سوق می دهد .

صنعت پزشکی در کشور آلمان

تجهیزات ، دستگاه ها و ابزارهای  موجود و در دسترس خدمات پزشکی و درمانی آلمان ، از نظر فنی و ساختار مهندسی ، دارای سطح بالایی از نو آوری و تکنولوژی می باشد . و باهمین مزیت و ویژگی در سطح بین المللی شناخته شده است .

تقریبا تمامی بیمارستان های آلمانی به تکنولوژی و نو آوری سطح بالای اسکن و تصویر برداری ، سونوگرافی سه بعدی (3D)  و خدمات عکس برداری MRI  مجهز می باشند . و بسیاری از کلینیک های تخصصی  ، از تجهیزات پیشرفته و مهندس ساز نوین برخوردار هستند ، که بیماران را با آخرین روش ها و جدیدترین دستاوردهای درمانی ، معالجه می کنند .

ربات های جراح ، آنژیوکت های قلب ، پرتو درمانی های دقیق برای بیماران سرطانی ، تنها بخشی از تکنولوژی هایی می باشد که در کلینیک های کشور آلمان موجود و انجام میشوند .

علاوه بروجود این تجهیزات و امکانات جدید ، آلمان قوانین و مقررات بسیار سختگیرانه ای به منظور نگهداری و مراقبت از بیماران دارد . اقدامات  و مراقبت های بهداشتی دقیق و درست در بیمارستان های آلمان ، فقط جزئی از مواردی می باشد که بیماران در بیمارستان ها  توقع دارند . و زمانی که بیماران به این بیمارستان ها می روند کاملا این ویژگی را خواهند دید . تمامی این عوامل و مزیت ها ، باعث شده که کشور آلمان  به عنوان جذاب ترین و پر مخاطب ترین  مقصد گردشگری پزشکی باشد . و همواره کلیه بیماران را در سطح جهان به سوی خود می کشاند . تکنولوژی و نو آوری در صنعت پزشکی کشور آلمان حرف اول را در دنیا می زند.

بیماران و درمان

با در نظر گرفتن تمامی این مزیت های خدمات پزشکی و درمانی آلمان  ، آمار دقیقی در مورد تعداد مسافرانی که برای درمانی های پزشکی و یا عمل جراحی  و یا به دلایل استفاده از خدمات سلامت و بهبودی بیماران ، به کشور آلمان می روند ، در دسترس نیست و آمار مشخصی ارائه داده نشده ، ولی از تعداد سالانه  150000 نفر تا 250000 نفر متغیر می باشد . و کارشناسان مطمئن هستند که این تعداد برای گردشگری پزشکی همچنان رو به افزایش می باشد . و تعداد بیشتری از بیماران از سراسر دنیا  قصد سفر به کشور آلمان دارند تا بتوانند از جدیدترین روش های درمانی انواع بیماریها استفاده کنند .

بسیاری از دیگر کشورهای دنیا ، خدمات گسترده و بیشماری را برای درمان و عمل های جراحی  به گردشگران پزشکی ارائه می دهند ، اما در این کشورها ، تعداد  متخصصان شان کمتر از  متخصصان آلمان می باشد . و عملا توانایی رقابت با آلمان را در این زمینه ندارند .

برای مثال ،  کشورهایی هستند که  شاید در جراحی قلب و جراحی زیبایی  ، یا جراحی های ایمپلنت  و  جراحی و مراقبت های دهان و دندان متخصص باشند  ، اما کشور آلمان  مراقبت و خدمات عالی تری را با متخصصان حرفه اش به متقاضیان ارائه می دهد . کشور آلمان حتی در دیگر مناطق و کشورها پیشرفت و حضور خود را نشان داده است و فعالعیت های برون مرزی هم دارد .  این شهرت تمام عیار و واقعی ،  از امیتازات کشور آلمان در زمینه خدمات پزشکی و درمانی می باشد .

زمینه های خدمات درمانی در کشور آلمان

این خدمات شامل موارد ذیل می باشد . اما این خدمات محدود به این موارد نیستند . ما برای مثال چندین مورد را به اطلاع شما می رسانیم .

  • درمان بیماری سرطان
  • درمان بیماری نا باروری
  • درمان بیماری و مشکلات قلبی و جراحی قلب و عروق
  • جراحی ارتوپدی
  • درمان بیماری مغز و اعصاب  – جراحی مغز و اعصاب
  • درمان بیماری چاقی
  • درمان بیماری کلیوی
  • درمان جایگزین و تکمیلی انواع بیماریها
  • چشم پزشکی

آلمان همچنین مقصد بسیار عالی و ممتازی برای آزمایشات  و تحقیقات تشخیصی ، کنترل  و چک آپ های همه جانبه سلامتی می باشد .با بهترین امکانات و دستگاه ها ،  و با آسان ترین روش های تشخیص بیماری ، بیماری مورد نظر را پیدا می کند و نوع بیماری را تشخیص می دهد که تشخیص خود بیماری ، بسیار در معالجه و درمان آن موثر می باشد .

این کشور پیشرفته ،  علاوه بر تجهیزات با تکنولوژی و نو آوری ، همچنین مراکز و اماکنی برای  آبگرم درمانی ، انواع ماساژ درمانی ، بخش های بهداشت و سلامت ،  و مراکز توانبخشی  می باشد . لذا جای تعجبی نیست که  میلیون ها توریست و گردشگر  هر ساله از کشور آلمان دیدن می کنند . به عبارتی هم تفریح و هم درمان .  مراکز حمام و آب درمانی ،  چشمه های آب معدنی  و ماساژدرمانی ، و بخش های درمانی و  مراقبت های سلامتی و بهداشتی را می توانند ببینند و از آنها طبق نیازشان استفاده کنند .

گرفتن ویزیت و وقت ملاقات

قرار ملاقات وگرفتن وقت  ویزیت برای بسیاری از  درمان های  پزشکی و روند جراحی در کشور آلمان خیلی سریع و راحت می باشد  و وقت زیادی نمیگیرد و بیمار خیلی منتظر گرفتن وقت ویزیت نمیشود . علاوه بر این مزیت ، بسیاری از پزشکان و کارکنان ، به زبان انگلسیی که زبان بین المللی هست صحبت می کنند و براحتی می توانند با بیمارانشان ارتباط برقرارکرده و صحبت کنند . که این حسن بسیار خوبی می باشد .

نحوه عملکرد گردشگری ( سفر ) پزشکی چگونه است ؟

گردشگری پزشکی در سال های اخیر آسان تر شده است .و به سختی سالهای قبل نیست . امروزه ، خیلی از شرکت های بزرگ بیمه ، تمام خدمات پزشکی  یا بخشی از خدمات پزشکی خارجی را برای بیمار تامین و بر آورد می کنند . برخی از بیماران بنا به نیازشان انتخاب می کنند که بیمه مسافرتی خریداری کنند بخصوص بیمه پزشکی که برای بیماران دارای اهمیت زیادی دارد .

بیماران  می توانند خودشان نوع سفر را انتخاب و برنامه ریزی کنند ، و یا می توانند با کمک سازمان ثالثی که درتامین  نیازهای خاص گردشگری پزشکی تخصص دارد ، مشورت و برای سفرشان برنامه ریزی کنند . برنامه ریزی و سازماندهی مسافرت پزشکی  معمولا  ، همراه با استرس و ابهام است .

مزیت آشنا بودن با زبان آلمانی

آشنایی شما با زبان آلمانی و فرهنگ کشور آلمان ، و آگاهی از سطح تجربه کاری بیمارستان و نحوه برخورد آن بیمارستان با بیماران خارجی ، و نتایج تشخیصی آزمایشات پزشکی ، همگی عواملی هستند که روی گرفتن ویزیت و قرارملاقات با متخصص پزشکی آلمانی  ،تاثیر  مهمی می گذارد . دانستن زبان آلمانی و آشنایی با فرهنگ کشور آلمان ، شما را در ایجاد ارتباط و صحبت با پزشک تان کمک می کند . همچنین انتخاب یک بیمارستان مناسبی که رفتار مناسب با بیماران  ، بخصوص بیماران خارجی داشته باشد و در این خصوص دارای تجربه کافی و سابقه خوبی باشد ، از استرس شما کم خواهد کرد.

اخذ ویزای پزشکی آلمان

نیاز به ویزا برای سفر پزشکی به آلمان ، چالش ها  و دغدغه هایی را برای بعضی ملیت ها ایجاد می کند . بیماران از هر کشوری  و با هر ملیتی که باشند ، برای سفر پزشکی به آلمان بایستی ویزا ی پزشکی بگیرند . بدین منظور اگر شما با یک شرکت و یا سازمان و موسسه ای که ، کار مدیریت اخذ ویزای پزشکی  و اعزام بیمار را انجام می دهد  ارتباط و مذاکره داشته باشید ، اینکار هم  زمان شما را هدر نمیدهد و هم  اینکه مشکلات قبل از سفر را  دیگر نخواهید داشت .

این مقاله توسط سازمان مراقبت های پزشکی در آلمان premier  تنطیم و درج شده است . شرکت آلمانی مراقبت های پزشکی در آلمان premier GmbH   یک شرکت مدیریتی   است ، که در سال 2010 تاسیس شده است . از جمله خدماتی که این موسسه انجام میدهد ، اخذ ویزای پزشکی آلمان و گرفتن ویزیت می باشد . دفتر مرکزی این شرکت در شهر هامبورک کشور آلمان می باشد . این شرکت به عنوان یک شرکت مستقل ، در زمینه سازماندهی معالجات و درمان های  پزشکی و تشخیص امراض در آلمان بسیار متخصص و با تجربه می باشد و خدمات  تخصصی آن بغیر از درخود کشور آلمان ، در دیگر کشورهای همسایه نیز  ارائه میگردد . و فعالیتهای گسترده  برون مرزی هم دارد .

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا