امور خرید و اجاره ملک در لهستانمهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت به لهستان

نحوه دریافت مجوز خرید ملک در لهستان

مهاجرت به لهستان

از آنجایی که وکلای مهاجرت ایران مهاجرت به لهستان را برای ایرانیان فراهم نموده است در اینجا یکی از روش های مهاجرت که خرید ملاک در لهستان می باشد  را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم. خرید خانه در لهستان  و خرید آپارتمان در لهستان را نیز بررسی کرده و با مجوزهای خرید ملک در لهستان آشنا شدیم. با ما همراه باشید.

 

خرید ملک در لهستان

منظور از املاک و مستغلات  هر نوع زمین اعم از مسکونی ، آپارتمان ، سوئیت ،تجاری، گاراژ، سوله، باغ و باغچه،زمین برای نگهداری و پرورش حیوانات و  زمین کارخانجات ، پارک ، مرکز هنری و…….دهها کاربرد دیگر می باشد . خرید ملک به نوع کاربردش و موقعیت آن بستگی دارد.

خرید املاک در لهستان برای خارجی ها و مهاجران چگونه ست؟ اگر تصمیم دارید در لهستان زندگی کنید و ملک خریداری کنید ، به مزایایی در رابطه با خرید ملک در لهستان اشاره می کنیم.

قیمت خرید ملک در لهستان نسبت به درآمد 9.77 در رتبه 34 جهانی می باشد.بدین معنی ست که خرید ملک در این کشور کلا مقرون به صرفه می باشد. وبجای پس اندازوسرمایه گذاری در بانک ، بهتر است که ملک خریداری کنید.

 

خرید آپارتمان در لهستان

برای مهاجران بهتراست که به جای خانه، آپارتمان خریداری کنند.برای خرید آپارتمان در لهستان نیاز به مجوز خاصی نیست. و نیازی نیست که دائم در لهستان زندگی کنید.برای خرید آپارتمان، ویزا و مجوز اقامت کافی ست.این مقررات برای خرید گاراژ نیز قابل اجراست. خریدآپارتمان در لهستان ، آسانتر از خرید خانه ست .

 

 

خرید خانه در لهستان

خرید خانه در لهستان برای مهاجران و خارجی های کمی سخت تر است.باید به وزارت کشور لهستان درخواست مجوز بدهیم.تا به ما حق خرید خانه بدهند. استثنایی هم وجود دارد.اگر بیش از 5 سال در لهستان زندگی می کنید، و یا با یک ملیت لهستانی ازدواج کرده اید، نیازی به گرفتن مجوز برای خرید خانه ندارید.

این اطلاعات در وب سایت وزارت امورداخلی لهستان(وزارت کشور ) آورده شده است.چگونه برای خرید خانه درلهستان درخواست دهیم.؟درخواست خرید باید به وزارت کشور ارسال شود . و این درخواست باید محتوی ذیل را داشته باشد.

  • مشخصات متقاضی و وضعیت قانونی آن .
  • تعیین مشخصات ملک مورد نظر برای خرید( منطقه جغرافیایی ملک ، متراژ، کاربری )
  • مشخصات فروشنده
  • مشخصات فرم حقوقی ملک
  • اطلاعات در باره علت و  قصد از خرید و امکان تصاحب ملک مورد نظر

علاوه بر این اطلاعات ، بایستی گواهی ازدواج،کپی شناسنامه،وصورت حساب های بانکی را نیز ضمیمه کنید. همچنین مد نظر داشته باشید که اعتبار مجوز خرید خانه در لهستان برای دو سال می باشد. و این اعتبار هر دو سال باید تمدید شود. زیرا ممکن است در گذر زمان ، کاربری آن نیز تغییر کرده باشد. که این مورد بسیار مهم می باشد.

 

 

تفاوت خرید زمین،خانه،آپارتمان

خرید خانه ، ،آپارتمان، زمین مسکونی و زمین تجاری در لهستان قوانین متفاوتی دارند.و هر کدام یک قوانین دارند. برای هر کدام باید یک مدارکی ارائه داد. مراحل خریدشان نیز با هم فرق دارند.

مسکونی مستقل که آپارتمان نامیده میشود. خرید آپارتمان در لهستان شرایط سختی ندارد. زمین دو نوع تلقی میشود: زمین توسعه یافته که همان خانه می باشد . و زمین توسعه نیافته .

زمین توسعه نیافته منظور زمین هایی هستند که هنوز سند و نوع کاربری شان مشخص نشده ، معلوم نیست کاربری مسکونی دارند یا تجاری. خرید ملک در لهستان متفاوت می باشد .

 

 

خرید بدون مجوز

یک خارجی و یا مهاجر برای خرید آپارتمان و یا گاراژ در لهستان،نیازی به اخذ مجوز خاصی ندارد.همان اقامت دائمی و یا اقامت موقتش برای خرید کفایت می کند. خرید گاراژ هم همین شرایط را دارد.منظور از اخذ مجوز خاص، همان ارسال درخواست به وزرات کشور لهستان می باشد.

خارجی هایی که مقیم کشور لهستان هستند برای خرید آپارتمان یا خانه ، نیازی به اسناد دیگری ندارند. همان مجوز اقامت و ویزا برای خرید کفایت می کند. خارجی هایی که در لهستان نیستند ولی مایل به خرید ملک در لهستان هستند هم نیاز به مجوزات خاص دیگری ندارند.

یا اگر فردخارجی ، یک کارآفرین هست و به ایجاد اشتغال و کسب و کار در کشور لهستان کمک کرده است ، و در یک زمینه و رشته ای اشتغال زایی کرده ، یا قرارداد اقتصادی را در منطقه اروپایی امضا کرده باشد ، نیازی به گرفتن مجوز برای خرید خانه در لهستان ندارد.

 

 

خرید خانه با مجوز

خرید خانه از نوع توسعه یافته ، نیاز به مجوز خاص دارد. که در بالا ذکر کردیم. اما همانطور که گفتیم استثنائاتی وجوددارد. اگر یک خارجی با یک ملیت لهستانی ازدواج کرده یاشد ، و یا بمدت 5 سال در لهستان زندگی کرده باشد .

و یا اقامت طولانی مدت گرفته  و یا جزو کشورهای اتحادیه اروپا باشد ، و یا آن خانه سهم مشترک وی و همسرش در لهستان است، از گرفتن مجوز بی نیاز است . خرید خانه هم سخت نیست . اما شرایطی وجود دارد که ما به عنوان یک خارجی باید داشته باشیم.

 

 

خرید املاک و مستغلات در مناطق مرزی

خارجیانی که مایل به خرید آپارتمان یا خانه در این مناطق هستند ، باید از وزارت کشور لهستان مجوز دریافت کنند.زیرا اینگونه مستغلات در نواحی مرزی از اهمیت بالایی برخوردارست و تاثیرات حساسی در شرایط منطقه ای این کشور دارد.

درواقع نه تنها برای خرید خانه و آپارتمان در مناطق مرزی باید مجوز گرفت ، بلکه هر نوع زمین و ملکی که باشد ، نیاز به اخذ مجوز خرید دارد. اخذ مجوز از وزارت کشور لهستان نیز مراحلی دارد . زمین و ملک در مناطق مرزی و یا نزدیک به مناطق مرزی از اهمیت فوق العاده برخوردارند . و برای خریدشان نیاز مسلم به اخذ مجوز می باشد.

 

در مقاله خرید ملک در لهستان با چگونگی خرید ملک آشنا شده و دیدیم که خرید خانه در لهستان چه شرایطی دارد. شما میتوانید با مطالعه ی این مقاله هرچه بیشتر به اطلاعات خود درباره ی خرید ملک در اروپا اضافه کرده و برای مهاجرت به لهستان تصمیمات درستی اتخاذ نمایید . در صورتی که هر سوال و یا مشکلی داشتید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط بوده و در مورد کشور و روش مهاجرت خود اطلاعات کسب نمایید . با ما همیشه به روز باشید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا