امور خرید و اجاره ملک در ترکیهمهاجرت به ترکیه

نکات اجاره ملک در استانبول

مهاجرت ترکیه

در این مقاله وکلای مهاجرت ایران ( آی آی ال ) قصد دارد نکات اجاره ملک در استانبول را بررسی نماید. همان قدر که استانبول شهری بزرگ و پرجمعیتی می باشد به همان اندازه هم افراد کلاهبردار برای اجاره ملک استانبول دارد. این مقاله از زبان کسی که 6 ماه یک بار کوچه به  کوچه و محله به محله در کل استانبول ملک مشاهده کرده و برای خرید، بیش از چندین بار در لحظه ی آخر از شر کلاهبرداران ملک خلاص شده است نوشته شده است.

نکات اجاره ملک در استانبول

این مواردی که در زیر به اشاره می کنیم برای نکات اجاره ملک در استانبول بسیار مفید و کاربردی می باشد.

 • وارد ملکی با آب گرمکن میشوید ، آب گرمکن آماده اس رفیق، شما که اعصباب کشی کنید صاحب خانه سریع آب گرمکن وصل میکند، مواظب باشید قول این جمله ها را نخورید، تا این جمله ها را شنیدید حتما سریع از املاکی خارج شوید، به هیچ عنوان بعد از اجاره ملک استانبول نه صاحب خانه و نه کسی تضمین نمیکند تا برای شما آب گرمکن وصل کند.
 • اگر میخواهید با کسی هم خانه شوید حتما مراقب باشید اهل کجاست ،چه کاری انجام میدهد و…. حتما از او بخواهید اجاره نامه را به شما نشان دهد ، زیرا هم هزینه را بالا اعلام میکنند هم امکان دارد خانه اجاره نامه نداشته باشد .
 • تمامی صحبت های از قبیل در آینده قراره این ملک به این حالت تغییر کند و یا این تغییرات در حال اعمال است را باور نکنید همه تله برای خرید ملک شماست.
 • روزهای جمعه روزنامه ای برای اجاره ملک استانبول چاپ میشود حتما برای خرید و یا اجاره ملک به آن مراجعه کنید زیرا کاملا موثق و صحیح می باشد.
 • با چرخیدن در خیابان ها و کوچه ها نمیتوانید ملکی پیدا کنید تا از صاحب خانه بخرید و یا اجاره کنید. این موضوع برای قدیم بود.

 

قوانین اجاره ملک در استانبول - ملک استانبول - اجاره ملک در استانبول - ملک در استانبول - اجاره ملک استانبول
قوانین اجاره ملک در استانبول
 • قبل از نوشتن قولنامه به هیچ عنوان اسباب کشی نکنید. کرایه و قیمت دقیق ملک را در قولنامه حتما قید کنید. اگر قولنامه هم نداشتید حتما به وسیله وکیل اقدام به نوشتم اجاره نامه کنید زیرا اعتماد در استانبول تاوان بالایی خواهد داشت.
 • برای دیدن ملکی که برای اجاره ملک استانبول حق الزحمه ندارد در صورتی که از شما مبلغی در قبال نشان دادن ملک تقاضا کرد اعتراض کنید و اعلام کنید که نباید هزینه ای دریافت کند اگر قبول نکرد تا املاکی برگردید و به صاحب املاک اطلاع دهید .
 • خانه را اگر از صاحب خانه می خواهید تحویل بگیرید اسم خانم و یا آقا را حتما بپرسید و قبل از اینکه برای دیدن خانه بروید از فروشگاه های اطراف مثل کسی که دنبال این شخص می گردد نشانی فرد را بپرسید در صورتی که کسی نشاخت حتما به موضوع شک کنید.
 • شارژ ساختمان را از املاکی و یا صاحب خانه نپرسید حتما از فردی که چند سال است در آن آپارتمان ساکن است در بزنید و دقیقش را بپرسید زیرا هر دو اعداد کمتری را به شما اعلام خواهند کرد.
 • رنگ آمیزی و بازسازی خانه به عهده کسی است که آنجا از قبل زندگی میکرده لطفا با همچین سوالی باعث سواستفاده از خود نشونید. در صورتی که شیرآلات ساختمان مشکلی داشت از صاحب خانه درخواست تعمیر کنید در صورتی که نپزیرفت از اجاره خانه مبلغی کسر کنید معمولا قبول میکنند زیرا حق با شماست.
 • قبل از اینکه خانه را تحویل بگیرید در سند شما نوشته است همه چیز سالم تحویل داده شد، در صورتی که وسیله ای در خانه از قبل باشد و یا قسمتی از خانه مشکلی داشته باشد صورتجلسه کنید تا برای تحویل مشکلی نداشته باشید.
 • سند تحویل گرفته را در جای مناسبی پنهان کنید.
 • در سند اصلی روز تحویل، تاریخ یک سال بعد همان روز درج شده است ولی شما از املاکی بخواهید تاریخی که شما مدنظر دارید را به عنوان یک ماده اضافه نمایید. معمولا هیچ مشکلی ندارد.
 • اگر در آگهی دیدید و یا از املاکی شنیدید خانه دارای منظره ی دریا می باشد باور نکنید چون مناظر تمام قسمت های دریا منظره ی زیبایی ندارد.

و بسیاری از این قبیل موارد که باعث میشود بعد از اجاره یا خرید ملک در استانبول به مشکل بخورید . در صورتی که قصد خرید ملک و یا اجاره ملک استانبول را دارید حتما از وکلای مهاجرت ایران کمکم بگیرید تا بتوانید بدون هیچ دردسر و یا مشکلی ملک مورد نظر را خریدیاری و یا اجاره کنید. برای مهاجرت به ترکیه هم میتوانید از به قسمت مهاجرت ترکیه ما رجوع کنید و از موارد مهاجرت مطلع شوید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا