کار و اشتغال اسپانیامهاجرت از طریق کارمهاجرت به اسپانیا

اقامت کاری در اسپانیا و نکات طلایی آن

کار و اشتغال اسپانیا

اگر قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق اقامت کاری در اسپانیا را دارید، وکلای مهاجرت ایران ( IIL ) مطلبی را در باب راه های کاریابی در اسپانیا و شرایط کار در اسپانیا را برای شما آماده کرده است تا جهت اخذ ویزای کاری در اسپانیا آگاهانه تر تصمیم بگیرید.

 

اخذ اقامت کاری در اسپانیا

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق اقامت کاری در اسپانیا می باشد که پس از اخذ ویزای کار در اسپانیا نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد.

روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری و همچنین خرید ملک و ازدواج نیز وجود دارد.

 

اخذ ویزای کار در اسپانیا

اگر شما از کشور دیگری وارد اسپانیا شده اید شهروندان متعلق به اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا، قادر به ورود به اسپانیا بدون اخذ مجوز کار و یا اقامت خواهند بود

اما افراد خارج از منطقه اروپا به اخذ مجوز اقامت نیاز خواهند داشت و ملزم به ارائه مجوز کار اسپانیایی معتبری خواهند بود یعنی در واقع میبایست از کنسولگری اسپانیا اجازه کار در اسپانیا را دریافت نمایند که این امر با اقامت 90 روزه یعنی 3 ماه متقاضی محقق می شود.

 

چگونگی کاریابی در اسپانیا

در برخی بخش ها در اسپانیا به دلیل کمبود نیروی متخصص ماهر، فرصت های شغلی بسیاری میتوان یافت.

دولت اسپانیا تقریبا هر سال فهرست مشاغل موردنیاز هر منطقه را اعلام می کند و فرایند و مراحل استخدام این مشاغل را برای خارجی ها سریع تر و ساده تر می کند و همین امر کار در اسپانیا را آسانتر کرده است.

البته کاریابی در اسپانیا ، روش های غیر مستقیمی هم دارد برای مثال:

1-رادیو و تلویزیون

2-تماس تلفنی یا ایمیل

3-روزنامه ها:

تبلیغات شغلی مهم در روز یکشنبه منتشر خواهد شد.

4-ارسال رزومه:

ارسال درخواست و یا رزومه در کشور اسپانیا یکی از روش های موثر در کاریابی در اسپانیا و همچنین گامی موثر خواهد بود. پیشنهاد می شود که قبل از هرگونه اقدام از ارسال نامه بدست فردی مطمئن، اطمینان حاصل نمایید.

 

کار در اسپانیا به عنوان یک کارمند

اگر شما می خواهید که در آنجا کارمند باشید، فرد کارفرما نامه درخواست شما برای اخذ مجوز کار را خواهد خواست، پس از اینکه شما مجوز کار را دریافت کردید شما قادر به دادن درخواست جهت اخذ ویزای اقامت کاری در اسپانیا برای آمدن و کار در اسپانیا خواهید بود.

 

خوداشتغالی

اگر شما قصد خود اشتغالی را در سر دارید، ملزم به دادن درخواست جهت اخذ مجوز کار در سفارت کشور مادری خود خواهید بود.

 

اشتغال در زمان تحصیل

یکی از راه هایی که ما بتوانیم در کشور اسپانیا کارفرما را پیدا کرده و به طور قانونی بتوانیم با گرفتن اقامت کاری در اسپانیا مشغول به کار شویم این است که به عنوان دانشجو وارد کشور اسپانیا شویم

و چون در حین تحصیل اجازه کار نیمه وقت داریم می توانیم به محض این که شغلی آگهی شد آن را درخواست کنیم یا صبر کنیم که وقتی درسمان تمام شد از کارفرما در کشور اسپانیا درخواست کار کنیم

این راه از جمله راههای بسیار مناسب می باشد زیرا پس از ورود به کشور اسپانیا شخص چون به عنوان دانشجو وارد کشور شده است فرصت دارد تا شغل مورد نظر خود را پیدا کند و آن را تا پس از اتمام تحصیلات خود ادامه دهد

تا زمانی که بتواند از طریق این شغل اقامت کاری اخذ نموده و پس از پرداخت مالیات به مدت ۳تا۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

 

زبان موردنیاز

اگر شما بعد از اخذ ویزای کار در اسپانیا ،قادر به صحبت کردن به زبان اسپانیایی نمی باشید و می خواهید که برای شرکت های چندملیتی کار کنید.

باید بدانید که فرصت هایی نظیر: کار در بخش گردشگری، بخش های دولتی، تدریس زبان انگلیسی و بخش های خدماتی برای افرادی که زبان انگلیسی می دانند در نظر گرفته خواهد شد اما برای دیگر مشاغل دانش زبان اسپانیایی ضروری خواهد بود.

وکلای مهاجرت ایران ( IIL ) نگرانی های شما را بابت اقامت کاری در اسپانیا و کاریابی در اسپانیا و همچنین شرایط کار در اسپانیا را برطرف می کند تا در زمینه اخذ ویزای کاری در اسپانیا اطلاعات بیشتری داشته باشید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا