امور خرید و اجاره ملک در یونانمهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت به یونان

نکات طلایی خرید و فروش املاک در یونان

امور خرید ملک و اجاره در یونان

از آنجایی که راه های مختلفی در مهاجرت به یونان برای خرید اموال در یونان وجود دارد، وکلای مهاجرت ایران (IIL) برای سرمایه گذاری در یونان، خرید املاک و مستغلات در یونان را پیشنهاد می دهند و اگر قصد مهاجرت به یونان را دارید این مقاله را از دست ندهید.

 

روند خرید املاک و مستغلات در یونان

انتخاب وکیل

پس از انتخاب اموال، خریدار هنگام خرید املاک و مستغلات در یونان یک وکیل را برای انجام تمام جستجوهای قانونی لازم تعیین می کند، جستجوی عنوان در رجیستر زمین انجام می شود و تضمین می کند که دارایی مدنظر در واقع متعلق به فروشنده است و بدیهی از هر گونه غرامت (مانند وام های مسکن، اموال، سلب حق اقامه دعوی و غیره) است.

 وکیل متخصص، بررسی های لازم را نیز در مورد مناسب بودن دارایی انجام می دهد که آیا ملک مدنظر در جایی قرار دارد که ممنوعیت یا محدودیت اعمال می شود یا نه؟

 

صدور شماره مالیاتی

در مبحث خرید اموال در یونان این الزام دولت یونان است که هرکدام از طرفین قرارداد (شخص حقیقی یا شخص حقوقی) شماره مالیاتی منحصر به خود را قبل از خرید املاک و مستغلات در یونان داشته باشد.

 

بررسی فنی اموال

در خرید اموال یونان، این یک مرحله اجباری نیست، اما به شدت توصیه می شود به این دلیل که ممکن است برنامه ریزی و یا مسائل ساختاری رخ دهد که می تواند فروش و سرمایه گذاری در یونان را به خطر بندازد.

 

پرداخت وجه تمبر (مالیات انتقال)

مبلغ مشخص شده جهت پرداخت وجه تمبر در حال حاضر 3٪ از ارزش معامله می باشد.

 

پارامترهای مهم برای بررسی قبل از خرید

همانطور که در هر کشور، محدودیت های خاصی برای سرمایه گذاران که املاک و مستغلات را در یونان خریداری می کنند وجود دارد، در کشور یونان هم به همین منوال است که البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که زمانی که تصمیم به  خرید میگیریم آیا زمان خوبی برای خرید است یا نه؟!

حال به دو مورد از پارامترهای مهم منوط به سرمایه گذاری در یونان می پردازیم:

 

املاک و مستغلات در مناطق جنگل

با توجه به قانون اساسی هلنی، زمین در مناطقی که به عنوان جنگل شناخته می شوند، قابل تغییر نیست و نمی توان در آن هیچ گونه ساخت و سازی انجام داد.

 

 املاک و مستغلات نزدیک به مرز

برای خرید اموال در یونان پیش نیازهای خاصی در مناطق نزدیک به مرزها وجود دارد. در این مناطق، سرمایه گذاران خارجی می توانند املاک و مستغلات را پس از دریافت مجوز ویژه با موافقت مسئولین مرتبط به دست آورند.

این مناطق در لیستی که در دسترس عموم قرار دارد، مشخص شده است و در این زمینه محدودیت های شدیدی اعمال می شود و سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در یونان باید تحقیقات کامل را انجام دهند.

با توجه به اینکه خرید اموال در یونان بهترین راه سرمایه گذاری در یونان است، با کمک وکلای مهاجرت ایران (IIL) می توان به بهترین گزینه ها در خرید املاک و مستغلات در یونان دست یافت.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

یک نظر

  1. بازتاب: سرمایه گذاری در حوزه املاک یونان - وکلای مهاجرت ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا