بیمه و خدمات رفاهی ترکیهمهاجرت به ترکیه

هزینه بیمه درمانی در ترکیه

مهاجرت ترکیه

در این مقاله وکلای مهاجرت ایران ( آی آی ال ) درباره هزینه بیمه درمانی در ترکیه را مورد بررسی قرار خواهند داد.که در ابتدا هزینه پزشکی در ترکیه را بررسی میکنیم و بعد مدارک لازم و روندبیمه درمانی عمومی ترکیه ، بیمه درمانی خصوصی ترکیه را تشریح مینماییم با ما همراه باشید تا برای مهاجرت به ترکیه آمادگی کامل داشته باشید.

 

هزینه بیمه درمانی در ترکیه

طبق قانون بیمه تامین اجتماعی و عمومی ماده شماره 5510، خارجیانی که از سیستم بیمه درمانی عمومی ترکیه بهره مند نیستند، باید برای بیمارهای بستری و یا درمان سرپایی از بیمه های خصوص که هزینه پزشکی در ترکیه را پوشش می دهد استفاده نمایند.

اگر مهاجران تمامی قوانین بیمه را رعایت کنند، افراد زیر 18 سال و خارجیانی که بیش از 65 سال سن دارند، بیمه درمانی خصوصی ترکیه برای درخواست اعطای مجوز لازم ندارند.

سنهزینهسنهزینه
0-17200 TL36-40

235 TL

18-25145 TL41-50310 TL
26-30195 TL51-55410 TL
31-35209 TL56-60470 TL

دانش آموزان خارجی که مایل به ثبت نام در بیمه درمانی هستند می توانند بعد از گذشت سه ماه از ثبت نام در موسسات آموزشی درخواست بیمه کنند. دانش آموزانی که در بیمه عمومی ثبت نام نکرده اند باید سالانه بیمه درمانی خصوصی ترکیه گرفته و از درمان سرپایی یا بستری استفاده نمایند.

همانطور که در ماده 15 قانون شماره 6458 قانون بیمه ترکیه آورده شده است، شخص حقیقی یا حقوقی مقیم ترکیه، باید از بیمه ترکیه و یا شرکت های بیمه خارجی که شعبه ای در ترکیه دارد استفاده نمایند. تا از خطرات ناشی از بیماری مهاجران در ترکیه در امان باشیم.

 

مدارک مورد نیاز برای بیمه درمانی عمومی ترکیه

 • فتوکپی گذرنامه دارنده بیمه
 • نام پدر فرد بیمه شده
 • آدرس شخص بیمه شده

اصول بیمه درمانی عمومی ترکیه و حقوق بازنشستگی در ترکیه به طور جدی پیگیری می شود و به همین دلیل اداره کل بیمه شدیدا کنترل می شود. لطفا اگر با اظهارات دروغین روبرو شدید به طور مستقیم با اداره کل بیمه ترکیه تماس بگیرید و مشکل را گزارش کنید.

 

 

در چه مواقعی بیمه درمانی عمومی ترکیه مهاجران لغو میشود؟

 • تا زمانی که در مدت اقامت قوانین جدیدی برای بیمه لحاظ نشود
 • در صورتی که اقامت شما لغو شود
 • در صورتی که اسناد ارائه شده برای بیمه درمانی عمومی ترکیه شما در سیستم مهاجران تعریف نشده باشد در قانون بیمه اجتماعی و عمومی نیز لغو خواهد شد .

 

بیمه درمانی خصوصی ترکیه چیست؟

بیمه درمانی خصوصی ترکیه نوع دیگر بیمه برای مهاجران دارای اجازه اقامت در ترکیه است. علاوه بر اینکه شخصا انجام می شود، می توان آن را برای همه اعضای خانواده در هر زمان به هر نحوی که متقاضی مدنظر دارد پوشش داد.

 

 

مزایای گرفتن بیمه درمانی خصوصی ترکیه

 • شما می توانید برای درمان هر گونه بیماری از جمله تصادف یا بستری در بیمارستان های خصوصی با قیمتی بسیار پایین تا یک سال برآورده نمایید.
 • اگر شما استطاعت هزینه بیمه درمانی در ترکیه را نداشتید میتوانید از بیمه درمانی خصوصی خود استفاده کنید و در آینده بازپرداخت داشته باشید.
 • خودتان میتوانید هر دکتر و یا پزشک متخصص را برای معالجه انتخاب کنید
 • با بیمه درمانی خصوصی ترکیه شما مانند راحتی هتل لذت می برید همچنین با بالاترین کیفیت خدمات را دریافت می کنید و احساس راحتی می کنید.
 • با بیمه درمانی خصوصی ترکیه شما چه بستری سرپایی و یا بستری چند روزه نسب به بیماری خود داشته باشید در همان شهر و یا کشورهای دیگری در جهان بهترین کیفیت را دریافت خواهید کرد.
 • نسبت به تعرفه ای که انتخاب میکنید هنگامی که شما به یک حادثه یا بیماری در خارج از کشور دچار شدید میتوانید از تمامی خدمات آن استفاده کنید.

هیچ محدودیت زمانی برای ایجاد بیمه درمانی خصوصی ترکیه وجود ندارد. هنگامی که شما فکر می کنید نیاز دارید، می توانید بیمه خود را بدون تاخیر انجام دهید. بیمه درمانی که پیش از هر گونه بیماری به شما تحمیل می کند، هر دو هزینه شما را کم می کند و تمام نیازهای شما را در صورت هر گونه بیماری برآورده می کند.

در صورت تغییر در وضعیت سلامتی یا خانوادگی شما ممکن است دامنه بیمه خود را تغییر دهید و تضمین های اضافی را در زمان مورد نظر خود اضافه کنید. به عنوان مثال، ممکن است ضمانت های مربوط به محتوای بارداری، زایمان و پس از زایمان را اضافه کنید.

امیدواریم این پست بتواند شما را هرچه بیشتر در مورد بیمه های درمانی ترکیه کمک کرده باشد و در صورتی که قصد مهاجرت به ترکیه را داشتید به لینک مورد نظر رجوع نمایید و انواع مهاجرت به ترکیه را مطالعه نمایید.

 

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا