اخبار مهاجرت پرتغالمهاجرت به پرتغالویزای توریستی و پاسپورت پرتغال
مطالب داغ داغ

هزینه دریافت ویزای توریستی پرتغال (جدید)

سفر و گردشگری

همین طور که می دانید سفارت پرتغال هم وی اف اسی شد! . در حال حاضر باید برای اخذ ویزای توریستی پرتغال به شرکت VFS مراجعه کرد. پیش از این مقاله راهنمای دریافت ویزای توریستی پرتغال منتشر شد و از آن استقبال خوبی به عمل آمد.  در این پست قصد داریم در خصوص هزینه دریافت ویزای توریستی پرتغال با شما صحبت کنیم. ارقامی که در پست « هزینه دریافت ویزای توریستی پرتغال » ذکر شده است باید به یورو به شرکت VFS پرداخت شود. با آی آی ال همراه باشید.

هزینه دریافت ویزای توریستی پرتغال

هزینه گرفتن ویزای توریستی پرتغال به شرح ذیل است و بایستی به شرکت وی اف اس پرداخت می گردد:

نوع هزینهمعادل به یوروتوضیحات
هزینههای ویزا60برای هر متقاضی
کودکان بین 6 تا 12 سال35برای هر متقاضی
از کشورهای ارمنستان، آذربایجان و فدراسیون روسیه
شهروندان آلبانی، بوسنی و هرزگوین، جمهوری مقدونیه از چکسلواکی سابق (FYROM )، جمهوری مولداوی، گرجستان، مونتهنگرو، اوکراین و صربستان فاقد گذرنامههای بیومتریک.
35برای هر متقاضی
هزینههای خدماتبرای هر متقاضی

معافیت از هزینه های ویزای شنگن (رایگان)

نوعمستند قانونیهزینه ویزا (یورو)
کودکان زیر 6 سال62.3a0
دانشجویان و مدرسین با اهداف مسافرت مطالعاتی62.3b0*
پژوهشگران برای انجام تحقیقات در اتحادیۀ اروپا62.3c0**
نمایندگان سازمانهای غیرانتفاعی کمتر از 25 سال62.3d0***
خانوادۀ اتحادیۀ اروپا (اعضای خانوادۀ EU/EEA و ملیت سویسی)62.4b0
همسر خانوادۀ اتحادیۀ اروپا62.4i0
خانوادۀ اتحادیۀ اروپا زیر 21 سال یا غیرمستقل62.4iii0
اولاد مستقیم غیرمستقل خانوادۀ اتحادیۀ اروپا62.4iv0

* دانش آموزان، دانشجویان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و مدرسین همراهی که برای انجام تحقیقات یا آموزش میخواهند بمانند از پرداخت هزینه دریافت ویزای توریستی پرتغال معاف هستند.

** پژوهشگران یک کشور ثالث که بر اساس توصیه های 2005/761/EC پارلمان اروپا و انجمن 28 سپتامبر برای انجام تحقیقات علمی در جامعه مسافرت میکنند. برای تسهیل صدور ویزاهای یکدست کوتاه مدت توسط کشورهای عضو برای پژوهشگرانِ یک کشور سوم که با هدف تحقیقات در جامعه مسافرت میکنند از پرداخت هزینه دریافت ویزای توریستی پرتغال معاف هستند.

*** نمایندگان 25 ساله یا جوانتر سازمانهای غیرانتفاعی که در سمینارها، کنفرانسها و رویدادهای ورزشی، فرهنگی یا آموزشی که توسط سازمانهای غیرانتفاعی سازماندهی میشوند شرکت میکنند از پرداخت هزینه دریافت ویزای توریستی پرتغال معاف هستند.

توجه: برای ویزاهایی که تحت گروه رایگان دسته بندی میشوند، نباید هیچ هزینه ای بابت خدمات دریافت شود.

موضوع هزینه های وی اف اس

همانطور که در پست سفارت پرتغال هم وی اف اسی شد!  تاکید کردیم ، شرکت VFS در حال حاضر فقط ویزاهای توریستی و تجاری را مدیریت می کند. برای دریافت ویزای اقامتی یا تحصیلی همچنان باید به سفارت پرتغال در تهران مراجعه کرد. برای کسب آگاهی بیشتر در این مورد به این صفحه مراجعه کنید.

یکی از موارد مهمی که باید در زمان درخواست ویزا به ان توجه کنید عکس شماست. قبل از درخواست ویزا حتما مقاله « چطور برای ویزای پرتغال عکس بگیریم؟ » را مطالعه کنید. همچنین اگر میخواهید ویزا های اقامتی یا تحصیلی درخواست کنید سری به مقاله راهنمای ایمیل زدن به سفارت پرتغال بزنید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا