امور تحصیل در آلمانمهاجرت از طریق تحصیلمهاجرت به آلمانهزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان (2019)

امور تحصیل در آلمان

بسیاری از مخاطبین در باب مهاجرت به آلمان درباره هزینه زندگی دانشجویی در آلمان از وکلای مهاجرت ایران (IIL) می پرسند. در این مقاله تلاش کردیم اطلاعات کاملی درباره مخارج زندگی در آلمان علی الخصوص اجاره در آلمان در اختیار مخاطبین عزیز قرار دهیم. اگر می خواهید بدانید  هزینه های زندگی در آلمان با کار دانشجویی در آلمان قابل جبران است یا نه؟! با ما همراه باشید.

 

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان (2019)

اگر بخواهیم در یک جمله هزینه زندگی دانشجویی در آلمان را برآورد کنیم باید بگوییم : در حدود 850 یورو ماهانه برای هزینه های زندگی در آلمان در نظر بگیرید.

مخارج زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، بسیار کمتر و منطقی تر است. قیمت غذا، محل اقامت، لباس و … اساسا در مقیاس متوسط ​​اروپا قرار دارد. بنابراین شما می توانید برای پرداخت هزینه های زندگی در آلمان ، در یک ماه با مبلغ 850 یورو برنامه ریزی کنید. ناگفته نماند بزرگترین دغدغه دانشجویان در این کشور مربوط به اجاره ماهیانه خانه است. مقاله اجاره موقت آپارتمان در آلمان اطلاعات مفیدی از قیمت ها ارائه می دهد.

 

انواع مخارج زندگی در آلمان

شما باید در طول مدت اقامت خود در آلمان هزینه های زیر را به عنوان مخارج زندگی در آلمان پرداخت کنید:

  • هزینه های زندگی در آلمان (اجاره، غذا، لباس، کتاب، تلفن، …)
  • بیمه سلامت
  • شهریه دانشگاه
  • هزینه های احتمالی

در خصوص بیمه در آلمان مقاله هر آنچه درباره کارت بیمه آلمان باید بدانید اطلاعات خوبی می دهد.

یک نکته برای محاسبه هزینه های زندگی در آلمان

در شهرستانهای بزرگ، هزینه های زندگی در آلمان می تواند بطور قابل ملاحظه ای بسته به جایی که شما زندگی می کنید متفاوت باشد. برای مثال : شما باید در خصوص هزینه های زندگی و تحصیل در مونیخ حتما برنامه ریزی دقیق و صرفه جویانه تری داشته باشید تا زندگی در شهر لایپزیگ!

به عنوان یک قاعده، اگر قصد تحصیل در آلمان دارید پیشنهاد ما اینست که می توانید در شهرهای کوچکتر با پول کمتری نسبت به شهرهای بزرگتر آلمان، زندگی و تحصیل کنید. طبیعتا  مقدار پولی که برای مخارج زندگی در آلمان نیاز دارید، در نهایت بستگی به قدرت مالی و اقتصادی و شرایط زندگی شما بستگی دارد. مقاله راهنمای جامع تحصیل در آلمان به شما اطلاعات جامعی می دهد.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان ، اجاره در آلمان ، مخارج زندگی در آلمان ، کار دانشجویی در آلمان ، هزینه های زندگی در آلمان

هزینه اجاره در آلمان

همانطور که اشاره شد بخش عمده هزینه زندگی دانشجویی در آلمان مربوط به بخش اجاره در آلمان است.  با این حال، قیمت اجاره در آلمان بسیار متفاوت

است. بسته به جایی که شما برای زندگی انتخاب می کنید، شما مبلغ 210 تا 360 یورو در هر ماه برای اجاره در آلمان پرداخت خواهید کرد.

قیمت اجاره در آلمان در برخی از شهرهای بزرگ مانند کلن، مونیخ، هامبورگ، دوسلدورف و فرانکفورت بسیار بیشتر است. اگر به دنبال یک زندگی کم هزینه در آلمان هستید، بهتر است یک اتاق خوب دانشجویی یا یک مسکن مشترک دو یا سه نفری اجاره کنید. برای اطلاع از قیمت ها در این شهر ها به مقاله بهترین شهرهای آلمان برای زندگی مراجعه کنید.

 

کار دانشجویی در آلمان

بیشتر دانشجویان، هزینه های زندگی در آلمان را با کار کردن در ضمن تحصیل که به اصطلاح کار دانشجویی در آلمان گفته می شود، تامین می کنند. اگر درآمد دانشجو با کار دانشجویی در آلمان کمتر از 450 یورو در ماه باشد، معاف از پرداخت مالیات می باشد. اما اگر با کار دانشجویی در آلمان درآمدی بیشتر از 450 یورو در ماه کسب کند، باید مالیات و بیمه را پرداخت کند. هر چند با درخواست دانشجو، این هزینه قابل برگشت است. برای  آگاهی از نرخ مالیات اینجا را مطالعه کنید.

حداقل دستمزد در آلمان به ازای هر ساعت 8.5 یورو است. بنابراین با کار دانشجویی در آلمان می توانید 90 درصد تا 100 درصد هزینه هارا جبران کنید. پس دیگر نگران هزینه ها نباشید.

 

شهریه دانشگاه ها در  آلمان

 بخش دیگر هزینه زندگی دانشجویی در آلمان ، پرداخت شهریه  هر ترم است.همه دانشجویان دانشگاهی ملزم به پرداخت این هزینه هستند. شهریه ترم به طور متوسط ​​حدود 250 یورو است، اما می تواند بسته به دانشگاه و خدماتی که در آن وجود دارد، متفاوت باشد.

یک قسمت از شهریه ترم شامل خدمات و هزینه های اجتماعی می شود. به عنوان مثال، سالن غذاخوری دانشجویی، امکانات ورزشی و خدمات اداری. همچنین در برخی از ایالت ها دانشجویان هزینه اضافی اداری می پردازند که می تواند از 50 تا 75 یورو در هر ترم باشد.

شهریه ترم در بسیاری از دانشگاه های آلمان صرف هزینه بلیط عمومی می شود. با “بلیط ترم” شما می توانید بدون هیچ هزینه ای از تمام حالت های حمل و نقل عمومی در داخل و اطراف شهر دانشگاه خود استفاده کنید. بسته به شهر و محدوده بلیط، بلیط می تواند بین 25 تا 160 یورو در هر ترم باشد.

 

میانگین هزینه های زندگی در آلمان

هزینه اجاره و آب و برق 323
غذا و نوشیدنی€ 168
لباس€ 42
مطالب آموزشی€ 20
اتوبوس و وسایل حمل و نقل عمومی€ 94
بیمه درمانی و هزینه پزشکی€ 80
تلفن، اینترنت و تلویزیون€ 31
تفریح و فرهنگ و ورزش€ 61
مجموع€ 819

  میبینیم که هزینه زندگی دانشجویی در آلمان 85.05٪ بالاتر از ایران است (بدون در نظر گرفتن اجاره)

به طور کلی اجاره در آلمان نیز 57.35٪ بالاتر از ایران است (بر حسب میانگین برای همه شهرها)

 

لازم به ذکر است وکلای مهاجرت ایران تلاش کرده اند تا از آخرین آپدیت قیمت ها در سال 2019 استفاده کند تا اطلاعات موثق برای محاسبه هزینه زندگی دانشجویی در آلمان در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید می توانید هزینه های زندگی در آلمان را تا حدود بسیار زیادی با کار دانشجویی در آلمان پوشش دهید. فراموش نکنید اصلی ترین مخارج زندگی در آلمان مربوط به هزینه اجاره در آلمان است.

در نظر داشته باشید قبل از مهاجرت و ورود به آلمان باید تمام مدارک تحصیلی خود را به تایید وکیل معتبر برسانید. چرا که بدون تایید وکیل مدارک شما ارزش بین المللی ندارد. برای اطلاع از شرایط تایید مدارک اینجا را مطالعه کنید.

اقامت اروپا
برچسب ها
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن