مهاجرت به فرانسههزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در پاریس

برنامه ریزی مالی مهاجرت

نکات برگزیده مطلب
  • با اطلاعات این صفحه می توانید برای زندگی در پاریس یک برنامه ریزی صحیح مالی داشته باشید.
  • هزینه زندگی در پاریس و هر شهر دیگری در دنیا به سبک زندگی افراد بستگی دارد.

در پی معرفی برنامه ویزای تمکن مالی فرانسه از سوی IIL بسیاری از مخاطبین سایت درخواست نمودند که مطلبی در خصوص مخارج زندگی در پاریس منتشر کنیم. هزینه زندگی در پاریس و اینکه شما هر ماه چه میزان در فرانسه خرج می کنید البته به سبک زندگی شما و منطقه ای که برای سکونت انتخاب می کنید بستگی دارد. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید تا در این خصوص بیشتر صحبت کنیم.

انتخاب سبک زندگی اشرافی در فرانسه می تواند برای هر بودجه ای مشکل اینجاد کند چون تجملاتی ها در این کشور هستند و پولهای هنگفتی خرج زندگی اشرافی خود می کنند.

برای آگاهی از هزینه زندگی در سایر شهرهای فرانسه توصیه می کنیم به صفحه هزینه زندگی در فرانسه سر بزنید. ما تلاش کردیم اطلاعات قابل اتکایی برای شما فراهم کنیم.

هزینه خوراک در پاریس

اولین هزینه زندگی در پاریس هزینه خوراک و موارد غذایی است. هزینه خوراک در پاریس در یک هفته بستگی دارد که شما از سوپر مارکت های زنجیره ای خارج از شهر خرید کنید یا اینکه از سوپری محل ، که البته سوپری ها محلی قیمتهای خیلی گرانتری دارند. فروشگاهها در بسیاری از شهر ها کوچک و شخصی هستند.در داخل شهرها احتمال اینکه یک سوپر مارکت که همه چیز داشته باشد پیدا کنید خیلی کم است. اگر نان باگت بخواهید باید به فروشگاه boulangerie بروید. اگر سیگار بخواهید باید به مغازه tabac بروید .  گوشت را از boucherie بخرید و برای خریدن شکلات از فروشگاههای confisserie استفاده کنید.

مشکلی ندارد که شما مواد غذایی مورد نیاز خود را یکجا از سوپر مارکت خرید کنید اما یکی از بزرگترین لذت ها در فرانسه ، لذت خرید کردن است ! دست فروش ها ( مغازه های فضای بیرون ) بهترین مواد خوراکی تازه را عرضه می کنند و حتی ممکن است شما اگر در زمان تعطیل شدن آنها به آنجا بروید بتوانید پول خیلی کمتری بابت مواد غذایی بپردازید. فروشگاه Marché d’Aligre که در arrondissement  دوازدهم واقع شده است،  یکی از ارزان ترین و شلوغ ترین مغازه های پاریس است و می توان در آن گوشت و مرغ و پنیر عالی پیدا کرد.

هزینه اجاره خانه در پاریس

خیلی ها که به دنبال آگاهی از هزینه زندگی در پاریس هستند ، مساله مسکن برایشان بسیار مهم است. شما اگر در فرانسه آپارتمانی را اجاره می کنید باید به فکر پرداخت شارژ ساختمان و سایر هزینه ها باشید. هر چقدر محل اقامت لاکچری تر باشد هزینه های شارژ هم به نسبت بالا می رود. در فرانسه معمولا شارژ ساختمان روی اجاره حساب می شود و شما هردو را یکجا می پردازید. میانگین شارژ ساختمان به ازای هر متر مربع آپارتمان حدود 25 یورو در سال است.

هزینه آب و برق و تلفن هم بستگی به اندازه مسکن شما دارند. البته باید آب و هوا و فصل های سال را نیز در نظر گرفت. برای اینترنت ، تلویزیون کابلی و تلفن هم می توان پکیج خرید تا هزینه ها ارزان تر تمام شود. معمولا پکیج سه تایی اینها چیزی پایین تر از 60 یورو در ماه خواهد بود.

هزینه زندگی در پاریس ، نمونه یک بودجه ماهانه

برای اینکه شما یک ذهنیت اولیه در خصوص هزینه زندگی در پاریس بدست بیاورید ، نمونه بودجه یکماهه یک آپارتمان دو نفره را در پاریس درج می کنیم :

عنوانمبلغ ( یورو )
گاز برای گرما و آشپزی 55 یورو
برق45 یورو
اجاره ماهیانه تلفن20 یورو
بنزین سوپر1.41 یورو
گازوئیل1.35 یورو
هزینه اینترنت30 یورو
تلویزیون کابلی35 یورو
بلیط سیما18 یورو
نهار برای دو نفر + نوشیدنی30 یورو
مجموع مخارج یک ماه235 یورو در ماه

در پایان باید اشاره کنیم که هزینه زندگی در پاریس یا به طور کلی هر شهر دیگری در دنیا به میزان بسیار زیادی به سبک زندگی افراد بستگی دارد. شما می توانید قناعت کنید و هزینه زندگی را تا حداقل کاهش دهید و یا اینکه سبک زندگی اشرافی را انتخاب کنید و ماهانه دهها هزار یورو هزینه کنید. همه چیز به شما و سبک زندگی تان بر می گردد.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا