امور مالی و مالیاتی پرتغالمهاجرت به پرتغالهزینه زندگی در پرتغال

هزینه مالیات در پرتغال چقدر است؟

مهاجرت به پرتغال

یکی از مسائلی که همواره ذهن متقاضیان اقامت پرتغال را به خود مشغول می کند این است که هزینه مالیات در پرتغال چقدر است ؟ البته میزان مالیات بستگی کامل به وضعیت شما در پرتغال دارد چون کشور پرتغال یکی از کشورهایی است که برای هر طبقه جامعه فرمول متفاوتی برای محاسبه مالیات در پرتغال دارد. با وبگاه وکلای مهاجرت ایران همراه باشید تا در این خصوص به گفتگو بنشینیم.

اما هزینه مالیات در پرتغال چقدر است ؟ شما باید توجه داشته باشید که مفهوم اقامت قانونی با اقامت مالیاتی کاملا متفاوت است. هزینه مالیات در پرتغال بسته به اینکه شخص مقیم مالیاتی این کشور است یا فقط یک خارجی محسوب می شود فرق می کند. به عنوان یک قاعده کلی افرادی که مقیم مالیاتی پرتغال شناخته شوند باید در کلیه درآمدهایشان در دنیا در پرتغال مالیات بدهند این در حالی است که اتباع خارجی در پرتغال ( افراد غیر مقیم ) فقط در درآمدهایی مالیات می پردازند که در کشور پرتغال بدست بیاورند.

هزینه مالیات در پرتغال برای مقیم مالیاتی

اگر شما در کشور پرتغال مقیم مالیاتی شناخته شوید، باید در همه درامدهای خودتان مالیات بپردازید حتی اگر این درآمد در خارج از کشور پرتغال بدست امده باشد. به عنوان یک قاعده کلی  اگر شما بیش از 183 روز در سال را در کشور پرتغال بگذرانید ، مقیم مالیاتی پرتغال محسوب می شوید و باید هزینه مالیات در پرتغال را به عنوان یک مقیم محاسبه و پرداخت کنید.

در برنامه گلدن ویزای پرتغال که شخص متقاضی اقدام به سرمایه گذاری و خرید ملک در پرتغال می کند ، چون عملا او فقط الزام دارد که ۷ روز در سال در پرتغال بماند، در نتیجه مقیم مالیاتی شناخته نمی شود و نسب به درامد های خود در خارج از پرتغال از مالیات معاف است. حتی اگر این درآمد ها را به پرتغال وارد کند!‌

میزان مالیات فعلی در پرتغال برای افرادی که اقامت پرتغال را دارند ( مقیم مالیاتی شناخته میشوند) به شرح زیر است :

درآمد (€)میزان مالیات(%)
بالای 7,00014
7,001 تا 20,00028.5
20,001 تا 40,00037
40,001 تا 80,00045
بالای 80,00148

این اطلاعات در سال 2017 از سایت aaptaxlaw.com استخراج شده است.

هزینه مالیات در پرتغال به عنوان فرد خارجی

افراد غیر مقیم ( منظور افرادی است که کمتر از ۱۸۳ روز در پرتغال مانده باشند، حتی اگر کارت اقامت داشته باشند ) در پرتغال فقط برای درآمدهایی باید مالیات بدهند که در خاک کشور پرتغال بدست آورده باشند. نرخ مالیات در پرتغال برای خارجی ها ساده و سر راست است و به فعالیت تجاری که انجام می دهند وابسته است:

نوع درآمدنرخ مالیات(%)
اشتغال / تجارت/ بازنشستگی25
سود سهام28
درآمدهای سرمایه ای28
درامد از محل اجاره28

این اطلاعات در سال 2017 از سایت aaptaxlaw.com استخراج شده است.

نرخ مالیات در پرتغال برای مهاجرین

می توانم تصور کنم که نگرانی سرتاپای وجودتان را فرا گرفته است !! اگر یک ایرانی بخواهد ناگهان تا این اندازه مالیات بپردازد که ممکن است خیلی زود کارش به دوا و دکتر برسد !  اما نگران نباشید دولت پرتغال برای جذب مهاجرین ثروتمند و کسانی که قرار است پولشان را در پرتغال خرج کنند ، مزایای خوبی را در نظر گرفته است. عنوان این پلن همان Non-habitual resident scheme  است. این برنامه به شما اجازه می دهد که به مدت 10 سال تمام درامدهای خارجی خودتان را بدون اینکه مالیات بپردازید در پرتغال دریافت کنید حتی اگر کارت اقامت پرتغال را داشته باشید.

این موضوع پرتغال را به یکی از بهترین کشورهای دنیا در امور مالیاتی تبدیل می کند ! مخصوصا برای بازنشسته ها !

با این وجود این افراد هم باید در درآمدهایی که در خاک پرتغال کسب می کنند ، مالیات پرداخت کنند ، اما باز هم دولت برای این افراد وساطت کرده و نرخ های خوبی مقرر کرده است :

نوع درآمدنرخ مالیات(%)
اشتغال / تجارت/ بازنشستگی20
سود سهام28
درآمدهای سرمایه ای28
درامد از محل اجاره28

این اطلاعات در سال 2017 از سایت aaptaxlaw.com استخراج شده است.

یکی از جذاب ترین برنامه های مهاجرتی پرتغال از دید مالیاتی ویزای تمکن مالی پرتغال است .  فقط کافی است که از طریق برنامه D7  پرتغال یا ویزای بازنشستگی پرتغال اقامت خود را دریافت کنید و از معافیت مالیاتی ۱۰ ساله لذت ببرید. فقط باید اثبات کنید که 5 سال گذشته زندگی تان را خارج از پرتغال بوده اید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

‫3 نظرها

  1. انتظار میره شما اطلاعات صحیح ارائه بدین
    برنامه مالیاتی NHR شامل افراد کشور هایی میشه که معاعده دوگانه مالیاتی یا همون double tax traries رو امضا کرده باشن یا درآمدشون در این کشورها باشه که ایران عضوش نیست بنابراین معافیات مالیاتی 10 ساله شامل ایرانی ها نمیشه مگر درآمدشون در یک کشور عضو این پیمان باشه
    لیست کشور ها:
    (لینک محدود شد)

    1. اتفاقا از شما انتظار داریم که مستندات گفته خود را با اشاره به قوانین و مقررات موضوعه روشن کنید. شما یک جمله خبری که فلانی ها جزء فلان برنامه نیستند نوشته اید و زیرش لیست کشورهای عضو را آورده اید. برای جمله خبری تان دلیل بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا