بیمه و خدمات رفاهی سوئیسمهاجرت به سوئیس

هزینه مراقبت سالمند در سوئیس

مهاجرت به سوئیس

هزینه مراقبت سالمند در سوئیس مبحث اصلی این مقاله بوده که وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا از موضوعات مرتبطی چون سرای سالمندان سوئیس و همچنین از کیفیت مراقبت سالمند در سوئیس مطالب گردآوری شده خود را ارائه می نماید که علاوه بر آن از شرایط بازنشستگی در سوئیس نیز نکاتی با توجه به بالا بودن کیفیت درمان و مراقبت سالمندان در این کشور مطرح می گردد.

 

هزینه مراقبت سالمند در سوئیس

هزینه مراقبت سالمند در سوئیس نکته قابل توجه ای است که باید بدانیم بیمه درمانی حداقل تا بخشی از این هزینه ها را پوشش می دهد که فقط لازمه ش این است که در کانتون ثبت نام شوند اما مشمولین بیمه درمانی حداقل 50 درصد هزینه های مراقبتی را باید پرداخت نمایند.

اما آنهایی که این مبلغ را ندارند کمک های تکمیلی اداره بیمه اجتماعی فدرال را دریافت خواهند نمود همچنین سالمندان می توانند از خانواده هایشان کمک مالی بگیرند که در غیر اینصورت نیز میتوانند از سازمان خیریه و یا سرای سالمندان که توسط ارتش اداره میشود استفاده نمایند موسسات خیریه نیز با شهرداری ها، کانتون ها و سازمان های بیمه ای در ارتباط و همکاری هستند.

50 درصد هزینه های مراقبتی سالمندان در سوئیس به عهده شرکت های بیمه می باشد که البته این مبلغ بر اساس نیاز بیمار به نوع مراقبت و درمان وی بستگی دارد.

 

مراقبت سالمند در سوئیس

یکی از انتظارات مردم سوئیس داشتن عمر طولانی و زیاد زندگی کردن می باشد و حتی تمایل دارند بجای اینکه به عنوان عضو خانواده در جمع خانواده زندگی کنند ترجیح می دهند که تنها زندگی کرده و مستقل باشند که این نشان دهنده اعتماد و امید سالمندان به زندگی است.

سوئیس آب و هوای خوبی دارد و همین نکته عامل بسیار مهمی در ایجاد آرامش و روحیه بالای مردم این کشور شده است، به موضوع اصلی که برسیم باید گفت مراقبت سالمند در سوئیس بخشی از وظائف رقابتی سازمان ها ست و کانتون های کشور سوئیس هم در این امر همکاری می کنند، می توان گفت مراقبت های سالمندی در سوئیس در بالاترین سطح کیفی دنیا قرار دارند.

 

سرای سالمندان سوئیس

در مقابل این قضیه سرای سالمندان در سوئیس هم وجود دارد که کانتون ها برای افراد سالخورده تاسیس کرده اند که این کانتون ها بخشی و یا تمام هزینه نگهداری برخی ازسالمندان را به عهده میگیرند، و بعضی از سالمندان هم با هزینه خود در سرای سالمندان در سوئیس مانده و زندگی میکنند.

همانطور که گفتیم سوئیس از 26 کانتون تشکیل شده  است و هر کدام از این کانتون ها در تصمیم گیری های داخلی شهرهایشان مستقل هستند، تقریبا نقش این کانتون ها در تمامی موارد مرتبط به مهاجرت به سوئیس مشهود می باشد، خانه سالمندان در سوئیس تقریبا در تمامی شهرها و کانتون های آن وجود دارند.

 

کمون چیست ؟

هر کانتون مراقبت های پرستاری بخش خود را ارائه میدهد و در هر کانتون شهرداری هایی هستند که مسئول تضمین این مراقبتها می باشند و به سالمندانی که نیاز به نگهداری و مراقبت دارند کمک می کنند، این شهرداری ها (کمون  communes) نامیده میشوند همچنین شهرداری ها و کانتون ها در ارتباط با یکدیگر هستند.

این مراقبت ها هم در سرای سالمندان در سوئیس امکان دارد و هم در خانه شخص سالمند که بیشتر سالمندان تمایل به دریافت این مراقبت ها در خانه شخصی خود هستند و اکثر خانواده ها نیز این گونه مراقبت های خانگی را ترجیح می دهند زیرا که در خانه امکانات، وسایل شخصی و محیط خانه کمک بسیاری به بالا رفتن روحیه سالمند می کند و دیگر لازم نیست سالمند سعی کند که به محیط جدید با وسایل جدید ارتباط برقرار کند.

 

سازمان SPITEX چیست ؟

همانطور که در مطالب قبلی اشاره شد سوئیس کشوری بسیار قانون مدار و منظم است و تقریبا برای تمامی مراحل و امور زندگی و کار، سازمان و قوانینی دارد از جمله خدمات مراقبتی سالمندان در خانه خود سالمند که توسط سازمان Spitex در سراسر کشور سوئیس مدیریت میشود و خدمات بسیار خوبی را هم ارائه می نمایند.

این مدیریت با امکانات و نیروهای متخصص جهت ارائه با کیفیت ترین خدمات انجام میشود و چنانچه امکانات مناسب و کافی را نتواند در خانه شخصی خود سالمند ارائه دهد، مقدمات بستری شدن وی را در بیمارستان فراهم می کند اما تحت هیچ شرایطی سالمندان را تنها نخواهد گذاشت.

 حتی اگر خود نتواند خدمات کافی ارائه دهد با دیگر مراکز و سازمان ها ارتباط برقرار می کند از جمله بیمه، شهرداری و بیمارستان ها اما در کل سالمندانی که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند ترجیح می دهند در خانه شخصی خود بمانند و این خدمات را دریافت نمایند، دوستان عزیز چنانچه علاقمند به آشنایی با بیمه های درمانی این کشور هستید میتوانید مقاله انواع بیمه درمانی در سوئیس را مطالعه نمایید.

 

سرای سالمندان سوئیس

سازمان خیریه برای مراقبت های سالمندی در سوئیس

سالمندانی که مبتلا به زوال عقلانی هستند می توانند از بیمه درمانی دولتی استفاده نمایند همچنین موسسات خیریه از سالمندانی که بیماری آلزایمر داشته و علاوه بر آن بی بضاعت هم هستند حمایت مالی می کند و برای ارائه خدمات بهتر همواره تلاش دارد تا هزینه مراقبت سالمند در سوئیس بخصوص این نوع بیماران را با کمک دولت تامین نماید. جهت اطلاع سانی می توان گفت که سایت Palliative.ch فهرستی از بیمارستان ها و کلینیک های درمانی سوئیس است که  خدمات مرتبط به بیماریهای صعب العلاج را ارائه می نماید.

 

BUPA GLOBAL  چیست ؟

یکی از سازمان های بیمه خصوصی در سوئیس Bupa Global می باشد که هدفش کمک کردن به افراد سالمند خانواده ها ست که بتوانند بعد از 60 سالگی زندگی سلامت و شادی داشته باشند،  این سازمان مورد اعتماد بیش از 190 کشور می باشد و مهاجران بین المللی نیز از خدمات این سازمان می توانند بهره مند شوند.

Bupa ارتباطاتی با دیگر سازمان های درمانی و مراقبتی در دنیا دارد لذا اگر قصد مهاجرت به منظور کار و زندگی بهتر در یک کشور دیگر را دارید با بیمه های درمانی خصوصی این سازمان میتوانید ایمنی و سلامت خود را تضمین کنید همچنین این سازمان مراقبت سالمند در سوئیس را به نحو احسن انجام میدهد.

 

GIGNA GLOBAL  چیست ؟

Cigna global نیز یک این سازمان جهانی در زمینه بیمه درمانی بین المللی می باشد و بیش از 30 سال سابقه و تجربه کاری دارد که بیش از 71 میلیون مشترک از سراسر دنیا داشته و بالغ بر  31000 نفر نیروی کاری دارد همچنین این سازمان جهانی دارای 1000000 بیمارستان، پزشک، کلینیک، متخصصان بهداشت و سلامت در سراسر دنیا دارد این بدین معنی است که شما در مهاجرت به سوئیس و به عنوان یک متقاضی می توانید به امکانات و خدمات این شرکت بیمه ای دسترسی داشته باشید.

 

بازنشستگی در سوئیس

مزایای بازنشستگی در سوئیس استاندارد خوب زندگی، مالیات پائین، و خدمات بهداشت و درمان عالی می باشد که در فهرست بازنشستگی جهانی( Global Retirement Index (GRI کشور سوئیس به یکی از بهترین کشورها برای سپری نمودن دوران بازنشستگی رتبه بندی شده است.

اما درعین حال هم  از گرانترین و پر هزینه ترین کشورها می باشد که برای انتخاب این کشور  برای زندگی و سپری نمودن دوران بارنشستگی باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید بخصوص اگر بخواهید در شهرهای مهم این کشور اقامت داشته باشید مانند زوریخ و یا ژنو، علاقمندان گرامی برای مهاجرت به سوئیس و سپری نمودن دوران بازنشستگی در این کشور با توجه به هزینه های آن اقدام نمایید.

بازنشستگی در سوئیس

 

بازنشستگی در سوئیس برای اتباع خارجی

سوئیس در این خصوص سیاست های مرتبط و آسانی دارد اما ملیت های خارجی برای گرفتن اقامت سوئیس برای بازنشستگی باید معیارها و شرایط خاصی داشته باشند که این ضوابط بستگی به ملیت شما و همینطور بستگی به منطقه کانتونی دارد که شما قصد دارید در آن زندگی کنید.

همانطور که گفته شد سوئیس 26 کانتون و منطقه دارد که هر کدام در بحث مهاجرت به سوئیس مستقل عمل می کنند بدین ترتیب که هر مهاجری باید در ابتدا محل کانتون خود را تایین و انتخاب کند باید گفت که بیمه درمانی برای مهاجران در سوئیس هم سطح استانداردهای درمانی بین المللی می باشد.

 

اقامت سوئیس برای بازنشستگی

درخواست اقامت سوئیس برای بازنشستگی شرایطی دارد ابتدا باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید و هزینه زندگی خود را مشروط به استفاده از مزایای بیمه درمانی سوئیس یا دیگر سازمان های این کشور نکنید علاوه بر آن باید بیمه بهداشت و درمان سوئیس و بیمه حوادث و تصادفات سوئیس را هم بگیرید، شهروندان کشورهای جهان سوم نیز می توانند برای این نوع اقامت درخواست بدهند.

در همین راستا مقاله ای تحت عنوان هزینه های زندگی در سوئیس برای شما علاقمندان تنظیم شده که امیدوارم با مطالعه آن اطلاعات بیشتری در باره این کشور بدست آورید.

 

سن لازم برای اقامت بازنشستگی

بطور کلی شهروندان و مهاجران غیر کشورهای اتحادیه اروپا که بیش از 55 سال سن دارند می توانند برای اقامت سوئیس برای بازنشستگی درخواست بدهند اما ابتدا به منظور مهاجرت به سوئیس باید درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشورشان ارسال نمایند.

علاوه بر آن بعد از گرفتن اقامت موقت و زندگی در سوئیس آنهم بطور پی در پی و مستمر بعد 10 سال می توانید درخواست اقامت دائم سوئیس را بدهید و اگر هم بعد از 12 سال یا کمتر با یک ملیت سوئیسی ازدواج کنید میتوانید درخواست شهروندی سوئیس بدهید.

 

کیفیت مراقبت های سالمندی در سوئیس

بدین نکته رسیدیم که مراقبت های سالمندی در سوئیس با همکاری کانتون ها و شهرداری های این کشور و در برخی موارد با سازمان های خیریه می باشد همچنین عنوان شد که کیفیت مراقبت های سالمندی در سوئیس همپای استانداردهای مراقبت و درمان جهانی بوده و مهاجران به این کشور نیز می توانند از این خدمات استفاده نمایند.

 

 

 

وکلای مهاجرت IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکارن کارآمد خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم تمامی امور مهاجرتی و سرمایه گذاری ملکی بین المللی را از ابتدا تا پایان تکمیل و ارائه می نماید.

و شما علاقمند گرامی چنانچه در خصوص موضوع چگونگی و شرایط مراقبت های سالمندی در سوئیس اطلاعات بیشتری لازم داشتید میتوانید با مشاورانIIL تماس گرفته تا ارتباط زنده ویدیوکال داشته یا برای مشاوره حضوری با وکیل مرتبط با کار خود وقت رزرو نمایید و در ضمن از اینکه برای مطالعه مقالات گردآوری و تنظیم شده ما وقت میگذارید کمال تشکر را داریم.

 

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا