مهاجرت به سوئیسهزینه زندگی در سوئیس

هزینه های زندگی در سوئیس

مهاجرت به سوئیس

وکلای مهاجرت ایران آی آی ال ، مقوله ای دیگر را ارائه می دهد. با موضوع هزینه های زندگی در سوئیس آشنا خواهیم شد. در موضوع مهاجرت به سوئیس ، باید هزینه های زندگی را در نظر گرفت. با سبک و فرهنگ زندگی مان در یک کشور خارجی میتوانیم هزینه ها را متعادل کنیم. به حقوق خارجیان در سوئیس می پردازیم.هزینه درمان در سوئیس با بیمه کمتر میشود. در باره بزرگترین شهر سوئیس مواردی را خواهیم گفت . زندگی در سوئیس را با اطلاعات وتوصیه های وکلای مهاجرت ایران تجربه کنید.

 

هزینه های زندگی در سوئیس

در کل هزینه های زندگی در سوئیس بالاست . زیرا کیفیت و استاندارد زندگی در سوئیس بسیار مناسب است. در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، هزینه ها در سوئیس 60 درصد بالاتر است .

معمولا مهاجران 20 درصد از حقوق شان بابت مسکن هزینه میشود. اما این نرخ متفاوت است. و بستگی به نوع خانه و امکانات و موقعیت محلی خانه ، دارد. مثلا آپارتمان های لوکس بیشتر در شهر زوریخ هستند. و هر ماه برای یک آپارتمان 120 متری ،3950 یورو در ماه باید اجاره دارد. میتوان گفت مخارج تقریبا به سلیقه و توانایی مالی خودمان بستگی دارد.

 

هزینه امکانات خانه در سوئیس

اینکه چقدر میخواهیم برای خانه هزینه کنیم و میخواهیم چه نوع امکانات در خانه داشته باشیم ، همگی اعداد و ارقامی دارند. مثلا اجاره ماهانه یک آپارتمان سه خوابه 2هزارو 180 یورو است .نوع لوستر ، تختخواب و تجهیزات آشپزخانه مواردی هستند که خودمان می توانیم کنترل کنیم.

می بینیم که اگر تعداد نفرات خانواده ما کم باشد ، پس طبعا ما چنین مبالغی را در برنامه مان نخواهیم داشت. هزینه های زندگی در سوئیس قابل تنظیم و کنترل است . آپارتمان فرنیش و آماده مسلما گرانتر خواهد بود.

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه

به طریقی هزینه های زندگی مرتبط با خیلی عوامل هستند. مانند توانایی مالی ، سلیقه ، موقعیت ، نفرات خانواده و حتی شرایط تحصیلی و شغلی اعضای خانواده، سبک و فرهنگ زندگی ، سن ، جنس که تاثیر مسلم خواهند داشت.مثلا اگر شما یک معلم باشید یا وکیل ، یک مهندس و یا روزنامه نگار باشید حقوق و درآمدی  متفاوت دارید.

 

حقوق خارجیان در سوئیس

بر اساس آخرین اطلاعات گرد آوری شده در 30 ژانویه 2019 ، سالیانه متوسط حقوق برای یک وکیل در سوئیس 111هزارو  600 فرانک سوئیس است .یک معلم حقوق  87 هزارو 500 فرانک دارد. حقوق یک مهندس 108هزارو 500 فرانک و حقوق یک روزنامه نگار 85 هزارو 200 فرانک است .

و صددرصد هزینه های زندگی برای این افراد و مشاغل متفاوت می باشد. مالیات و بیمه را هم محاسبه کنید.زیرا زندگی یک معلم مانند زندگی یک خبرنگار نیست . حقوق خارجیان در سوئیس طبق قانون فدرال سوئیس وضع شده است .

 

قانون فدرال سوئیس

خارجیان و مهاجران حق دارند عین حقوق یک شهروند معمولی سوئیسی را طبق حرفه و تخصص شان بگیرند. این حکم توسط قانون فدرال سوئیس تصویب شده است. کارمندان و نیروهای حرفه ای هیچ تاخیری در دریافت حقوق شان ندارند.

و کارفرمایی که خلاف این قانون رفتار کند، مورد توبیخ قرار می گیرد. حقوق ها معمولا بر حسب تخصص ، ساعات کاری و مدارک تحصیلی و شغلی محاسبه میشود. حقوق خارجیان در سوئیس طبق تخصص و تبحر هر فرد است .

 

هزینه زندگی در شهرهای سوئیس

هزینه زندگی در شهرهای مخلتف سوئیس ، متفاوت است . مثلا هزینه زندگی در بزرگترین شهر سوئیس یعنی شهر زوریخ در زمینه دارو، غذا و تاکسی بالاست . این شهر پر جمعیت است و طبعا رفت و آمد شهری هم ببشتر است . و شهر ژنو در رتبه هشت گرانترین شهرهای دنیا می باشد. گران ترین شهر برای اجاره آپارتمان شهر زوریخ است.زوریخ از شهرهای شاخص سوئیس می باشد.

هزینه های زندگی در سوئیس - حقوق خارجیان در سوئیس - هزینه درمان در سوئیس - بزرگترین شهر سوئیس - زندگی در سوئیس

خرید،برق و اینترنت در سوئیس

ساکنین منازل باید بابت دفع زباله هزینه بدهند. این میلغ بر اساس کیسه زباله و قوانین شهرداری های متفاوت است . مثلا زباله 17 لیتری کمتر از یک یورو هزینه دارد. کیسه زباله 35 لیتری  1.56 یورو ، کیسه زباله 60 لیتری 2.90 یورو است .

بازیافت در سوئیس بسیار جدی گرفته شده است.و شوراهای محلی بر این کار نظارت دارند. و اگر خانواده ای این قانون را نقض کند 250 یورو جریمه میشود . و حتی تا یکی دو روز در محله خود زندانی میشود.

هزینه های برق و مجوز تلویزیون و گاز ، اینترنت ، خودرو و رادیو را هم اضافه کنید. در واقع هزینه های زندگی در هر کجای دنیا ، چه در گرانترین شهرها و چه در ارزان ترین شهرها ، در دست خودمان است و بنا به مصرف و سبکی که در زندگی داریم تعیین میشود. زندگی در سوئیس کاملا قانونمند است .

خرید ارزاق بعد از ساعت 5 در برخی از فروشگاهها تخفیف دارد .خرید در سوپر مارکت های بین المللی مثل ALDI و یا فروشگاه LIDL تخفیف دارد.

 

هزینه های جانبی

برای تفریح و سرگرمی خانواده ها اماکن و مراکزی هستند که بر حسب سن و جنس از آنها استفاده می کنند . مراکز ورزشی و تعطیلات ، سینما و تئاتر را به این لیست اضافه کنیم. اپرا و نمایشگاه نیز بر حسب سبک و فرهنگ زندگی در لیست مخارج هستند.زندگی در سوئیس با کنترل مخارج و هزینه زیبا ست . کیفیت زندگی و آرامش  و قانونمندی را در این کشور تجربه کنید.

 

هزینه حمل و نقل عمومی در سوئیس

اگر قصد دارید در مهمترین و بزرگترین شهر سوئیس ، زوریخ زندگی کنید ، باید در ماه مبلغ 50 تا 100 ییورو  برای رفت و آمد شهری تان در نظر بگیرید. اگر مسافرت بین شهری خواهید داشت ، مسلما این مبلغ برای رفت و آمدتان بیشتر خواهد شد.

تراموا، قطار ، اتوبوس و کشتی هر کدام حدود 4 یورو است . مسیر مبدا و مقصد سفر شما مبالغ را تعیین می کند.و تعداد رفت و آمد شما در شهر نیز بر افزایش یا کاهش آن تاثیر دارد. برزگترین شهر سوئیس هزینه های بیشتری دارد.

 

کارت Junior چیست ؟

کارت های تخفیفی هم وجود دارند که با استفاده از آنها ، میتوان تا 50 درصد هزینه های رفت و آمد را کاهش داد. برخی از این کارتها سالیانه شارژ میشوند. با استفاده از کارت Junior کودکان می توانند همراه والدین شان به رایگان در سطح شهر رفت و آمد داشته باشند.

قیمت سوخت در سوئیس هر لیتری 1.4 فرانک می باشد. بیمه خودرو و پارکینگ ها هم هستند. هزینه خوارو بار و موادغذایی برای هر نفر 100 یورو می باشد که به تعداد نفرات خانواده و مصرف آنها متغییر خواهد بود..

اگر کودکی دارید که میخواهید در مهد کودک بگذارید و یا فرزند محصل و دانشجو دارید ، هزینه های تحصیلی و آموزشی آنان را نیز در نظر بگیرید.کلاس های آموزشی و فوق برنامه نیز هستند. زندگی در سوئیس را با اطلاعات دقیق و به روز وکلای مهاجرت ایران تجربه کنید.

 

هزینه درمان در سوئیس

معمولا متوسط هزینه درمان 400 تا 500 یورو خواهد بود . که اگر شما از بسته های پیشنهادی بیمه در سوئیس استفاده کنید ، این مبالغ  پائین تر خواهد بود. هزینه درمان در سوئیس و در شهرهای Nidwalden و Ury و Zug  بین 300 تا 400 فرانک سوئیس می باشد که در مقابسه با دیگر شهرها کمتر است .هزینه زایمان و تولد، یکی دیگر از برآوردهای ماست. هزینه های پیش بینی نشده و احتمالی نیز می توانند برای ما بار مالی داشته باشند. هزینه درمان در سوئیس با بیمه کمتر خواهد شد. و بستگی به نوع بیماری و شدت بیماری احتمالی دارد.

 

هزینه غذا در سوئیس

غذا و نوشیدنی نیز از نیازهای اصلی هستند. شاید گاهی شما بخواهید در رستوران غذا میل کنید . غذای مک دونالد در سوئیس 14 یورو ست.نوع غذاها و برندهایی که استفاده می کنید در پرداخت های شما نقش دارند.

از بازار عمده خرید کنید و یا فروشگاه محلی تان ، خواهید دید که قیمت ها متفاوت هستند. بین سلامتی و رژیم غذایی و هزینه ای که شما بابت آن پرداخت می کنید، ارتباط وجود دارد. اگر مشکل پزشکی در کار باشد ، نوع غذاها هم برای درمان خاص تر میشود.

و یا غذاهای مکمل برای ورزشکاران ، کودکان و سالمندان ، که هر کدام تاثیر خود را در پرداختی های لیست ماهانه خواهند گذاشت.

پرداختی های شما در مجالس و مهمانی ها بیشتر خواهد شد . هزینه های پذیرایی از میمهانان را نیز در نظر داشته باشید.مناسبت ها را هم جزو هزینه ها بدانید. روز مادر ، روز جهانی کودک ، هدایا از هزینه های شیرین زندگی ما خواهند بود.

 

در پایان دیدیم هزینه های زندگی در سوئیس چگونه هستند. به حقوق خارجیان در سوئیس پرداختیم.به هزینه درمان در سوئیس اشاره کردیم.به چگونگی زندگی در سوئیس پرداختیم.متوجه شدیم تقریبا تمامی مخارج و هزینه ها قابل کنترل هستند. و می توانیم با مهار آنها زندگی بهتری را در این کشور تجربه کنیم.به غذا ، سوخت ، برق و هزینه های سرگرمی و مناسبتی در سوئیس پرداختیم. گفتیم که زوریخ بزرگترین شهر سوئیس می باشد.

چنانچه در هر یک از موارد ذکر شده بالا، نیاز به اطلاعات جزئی تر و بیشتری داشتید، با وکلای مهاجرت ایران در تماس باشید.با جدیدترین قوانین همراه شما هستیم.با آروزی بهترین ها برای شما عزیزان

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا