امور تحصیل در سوئدخرید و اجاره ملک در سوئدمعرفی کشور سوئدمهاجرت به سوئدهزینه زندگی در سوئد

همه چیز درباره سوئد

مهاجرت به سوئد

 همه چیز درباره سوئد موضوعی است که وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا پیرامون آن به ارائه مطالبی پرداخته و از دلایل مهاجرت به سوئد نیز به نکاتی اشاره دارد و علاوه بر آن از زبان و فرهنگ سوئد، جمعیت و شهرهای این کشور نیز گفته میشود و به دنبال آن در خصوص هزینه زندگی در سوئد به قیمت اجاره مسکن در این کشور نیز توجه می گردد.

 

همه چیز درباره سوئد

عبارت همه چیز درباره سوئد مطالبی را برای ما تداعی می نماید از جمله:

 • جمعیت سوئد
 • شهرهای این کشور
 • زبان و فرهنگ
 • هزینه های زندگی
 • دانشگاهها و تحصیل
 • و غذاهای سوئد
 • شغل

که توضیحات هر یک از این موارد می تواند راهنمایی خوبی برای علاقمندان مهاجرت به سوئد باشد، با دانستن همه نکات درباره سوئد بهتر می توان برای مهاجرت و زندگی در این کشور تصمیم گرفت، موضوع همه چیز درباره سوئد را با توضیحات کاربردی در مورد این کشور طبق ذیل آغاز می نماییم.

 

دلایل مهاجرت به سوئد

دلایل مهاجرت به سوئد برای زندگی و  پیدا کردن شغل در کشور را میتوان بدینگونه عنوان نمود:

 •  بالا بودن حق و حقوق کارگران
 • کیفیت و بازده کاری بالا
 • اختراع و نو آوری فراوان در سوئد
 • رفاه و مراقبت های سلامتی با کیفیت سوئد
 • بالا بودن رتبه جهانی سوئد در تحصیل و آموزش

دلایل مهاجرت به سوئیس از زوایای گوناگونق قابل بررسی می باشد از جمله دلیل جمعیتی این کشور، سوئد 10 میلیون نفر جمعیت دارد که دو میلیون این جمعیت زیر 18 سال هستند این بدین معنی ست که این کشور جمعیت بسیار جوانی دارد همچنین 85 درصد این جمعیت در شهرها زندگی می کنند، درباره سوئد می توانیم بگوییم که در رتبه بندی بهترین کشورها برای شهروندی در رده پنجم دنیا قرار دارد و جمعیت سوئد با تشویق ها و حمایت دولت مبنی بر افزایش زاد و ولد رو به ازیاد است.

همانطور که گفته شد دلیل های مهاجرت به سوئد بالا بودن کیفیت خدمات مراقبتی و بالا بودن رتبه جهانی سوئد در آموزش می باشد و همچنین سوئد دانشگاه های بسیاری دارد.

 

زبان و فرهنگ سوئد

درباره زبان و فرهنگ سوئد باید گفت زبان رسمی این کشور سوئدی می باشد و البته تعداد زیادی از سوئدی ها به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند و بسیاری از دانشگاه های سوئد نیز به زبان انگلیسی تدریس دارند، سوئدی ها بسیار سخت کوش و پرتلاش واهل مطالعه هستند و به همین نسبت هم استراحت و تفریح می کنند.

سخت کوشی و مطالعه کردن مردم سوئد باعث شده که این کشور بطرف اختراع و ابداع و نوآوری سوق پیدا کند که البته بهتر است که مهاجران زبان و فرهنگ سوئد را نیز بیاموزند، آشنایی با زبان و فرهنگ عمومی سوئد امتیاز خوبی برای مهاجران بین المللی در این کشور خواهد بود.

هزینه زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد متفاوت بوده و بستگی به محلی دارد که شما در آن سکونت دارید برای مثال اجاره یک اتاق دانشجویی تقریبا بین 2500 تا 6500 کرون می باشد که هزینه های دیگری مانند برق و اینترنت هم شامل آن می باشد، بهتر است بدانید داروخانه های سوئد با نسخه داروهای درمانی و زیبایی می دهند اما دارویی هایی مثل مسکن و تب بر در برخی از فروشگاه های بزرگ هم به فروش میرسد.

علاوه برآن مخارج دندانپزشکی در سوئد خیلی گران است و هزینه های گزافی باید بابت دندانپزشکی در سوئد پرداخت کرد و مانند هر جای دیگری هزینه های زندگی بستگی به سبک زندگی و جایی که زندگی می کنید دارد اما قیمت متوسط هزینه ها برای غذا 2 هزار  کرون سوئد SEK، هزینه مسکن 4070 و هزینه رفت و آمد 550 SEK تخمین زده شده است که البته با تحقیق و مطالعه میتوان هزینه های زندگی در سوئد را تخمین و پیش بینی نمود

 

شهرهای سوئد

پایتخت سوئد شهر استکهلم بوده که بزرگترین شهر سوئد نیز می باشد، ساکنین این شهر بیش از 950 هزار نفر هستند، همچنین گوتنبرگ از دیگر شهرهای بزرگ این کشور است که در غرب سوئد واقع شده است و جمعیت گوتنبرگ 570 هزار نفر برآورد شده است.

شهر مالمو با جمعیتی بالغ بر 340 هزار نفر در جنوب سوئد است از دیگر شهرهای سوئد آپسالا و لوند می باشند که به شهرهای دانشگاهی سوئد معروف هستند، سوئد 290 شهرداری دارد.

 

دیگر شهرهای سوئد

Belkinge ,dalarna ,gotland ,halland ,skane از دیگر شهرهای سوئد می باشند و این کشور 25 منطقه دار .Radisson blu waterfront و At six از هتل های شهر استکهلم هستند و همچنین  69 درصد مساحت این کشور از جنگل پوشیده شده است، سوئد به سه منطقه اصلی تقسیم شده است که عبارتند از منطقه گوتالند در جنوب سوئد، اسویلند در مرکز سوئد و نورلند در شمال این کشور که معمولا در شمال این کشور 6 ماه شب و 6 ماه روز است.

موضوعات خرید ملک در سوئد و بهترین فرصت های سرمایه گذاری در سوئد نیز بهتر است که قبل از مهاجرت به سوئد مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.

fika چیست؟

کمتر کسی در دنیاست که بیشتر از سوئدی ها  قهوه بخورد، مردم سوئد قهوه زیاد می نوشند و با روشی سنتی دوستان، همکاران و خانواده ها دور هم جمع میشوند و قهوه را با شیرینی میل می کنند، این روش نوشیدن قهوه به نام فیکا معروف است و سوئدی ها دوست ندارند فیکا را ترجمه کنند زیرا معتقدند با ترجمه آن از اصل مفهوم آن کاسته میشود.

فیکا در فرهنگ سوئد بیش از نوشیدن قهوه است بلکه برای سوئدی ها درست کردن و نوشیدن فیکا یک ارزش و هنجار اجتماعی می باشد، همچنین بهتر است قبل از مهاجرت به سوئد با هزینه زندگی در سوئد از جمله هزینه خرید غذاها نیز آشنا شوید.

 

فرزند آوری در سوئد

سوئد یک کشور چند فرهنگی می باشد و 15درصد از سوئدی ها در کشورهای دیگری بدنیا آمده اند که از هر 5 بچه در سوئد یکی شان ریشه در کشور دیگر دارد و طبعا فامیل و بستگانی نیز در آن کشور دارد، زاد و ولد در سوئد بسیار مورد تشویق و حمایت قرار می گیرد و به ازای تولد هر فرزند به حقوق والدین اضافه میشود.

مادری که زایمان داشته باشد از مرخصی کافی برخوردار است و در این ایام حقوق نیز میگیرد و بعد از دوران زایمان می تواند به سر کار خود برگردد، از آمار جمعیت سوئد متوجه می شویم که این کشور در پی تشویق برای ازیاد جمعیت می باشد، علاوه بر آن واحد پول سوئد کرون است (Krona) که در بازارهای جهانی با نماد کی آر (kr) شناخته می شود و کد ایزوی آن اس ای کی ( SEK ) می باشد

دلایل مهاجرت به سوئد

 

دانشگاه ها و مدارس سوئد

تعدادی از دانشگا های سوئد را نام می بریم شامل:

 • Konstfack ، royal institute of art  ، malmo  ، Stockholm  orbero  lund
 • برخی از مدارس سوئد آموزش از راه دور و آنلاین دارند همچنین مدارس خصوصی دولتی و بین المللی در کشور سوئد وجود دارد و آموزش و تحصیل اجباری از سن 7 سالگی تا 16 سالگی آغاز میشود و خانواده ها انتخاب می کنند که بچه هایشان را در کدام مدارس بگذراند.
 • مدارس بین المللی در این کشور گران و پرهزینه هستند و این مدارس معمولا چند زبانه هستند البته که زبان انگلیسی بعد از زبان مادری در کشور سوئد آموزش داده میشود.

دانشگاه های سوئد و بهترین مشاغل سوئد را بشناسید و همچنین با شناخت کافی از فرصت های سرمایه گذاری در سوئد نیز می توانید سرمایه گذاری ملکی بین المللی و خرید ملک در این سوئد داشته باشید.

 

غذاهای سوئد

راگمونک و لینگونبری از غذاهای سوئد هستند، راگمونک یک پنکیک سیب زمینی است که در کره تفت داده میشود، همچنین ماه اگوست در سوئد فصل خوردن صدف های دریایی ست و آب نارگیل هم یکی از نوشیدنی های سوئد است که برای درمان هم از آن استفاده میشود.

 نوشیدنی آب نارگیل پتاسیم بالایی داشته و برای ورزشکاران بسیار خوب است و فشار خون و عملکرد قلب را نیز تنظیم می کند. زنجبیل هم یکی دیگر از مواد خوراکی است که خاصیت درمانی بسیاری هم دارد و با چای نیز میل میشود، میتوان گفت سیب، پرتقال، هلو، انجیر، آناناس، توت فرنگی و  آوکادو  از میوه های این کشور هستند.

 

SFI چیست ؟

sewedish for immigrants information in english آزمون و دوره ای است برای مهاجران در سوئد که با اطلاعات و فرهنگ کشور سوئد آشنا شوند، این دوره به زبان انگلیسی هست و زبان انگلیسی زبان دوم کشور سوئد می باشد البته گذراندن این دوره رایگان است و مهاجران با ثبت نام در شهرداری ها می توانند این دوره را به اتمام برسانند که در این دوره مهاجران با هنجارها، قوانین و سبک زندگی سوئد آشنا میشوند.

 

تحصیل و کار در سوئد

شما می توانید اقامت کاری سوئد را بگیرید و در طول دوران تحصیل در این کشور مجاز هستید که مشغول به کار شوید، تعداد ساعاتی که کار می کنید برای دریافت اقامت کاری سوئد مهم نیستند و محدودیتی برای شما نخواهد بود اما برای گرفتن مجوز اقامت کاری سوئد باید حداقل 16 سال داشته باشید.

گرفتن اقامت کاری سوئد و اقامت تحصیلی نیز مراحل و شرایطی وجود دارد که برای هر کدام  می بایست مدارک مورد نیاز ارائه گردد، فرصت های کاری و شغلی سوئد را با دقت کافی مورد بررسی قرار داده تا جایگاه خود را در بازار کار سوئد بهتر پیدا کنید.

 

انرژی های سوئد

انرژی سوئد از منابع قابل تجدید می باشد و علاوه بر آن شرکت های فنی و زیست محیطی بسیاری دارد که دانش و معلومات خود را به دیگر کشورها صادر می کند، انرژی های طبیعی سوئد عبارتند از سوخت های طبیعی، انرژی زیستی، نیروی باد، انرژی خورشیدی و صنعت تصفیه فاضلاب آب  همچنین این کشور از جنگل های بزرگ و زیادی برخوردار است و طبعا از انرژی های طبیعی بسیاری بهره مند می باشد.

 

دانستنی های سوئد

از همه مطالب در مورد سوئد گفته شد از جمله زبان، فرهنگ، غذا، واحد پول و شهرهای آن و اینکه مهاجران در سوئد می توانند با یک دوره آموزشی با فرهنگ و هنجارهای این کشور آشنا شوند، علاوه بر آن به دلایل مهاجرت به سوئد و دانشگاه ها و نوع مدارس این کشور نیز اشاره شد. بدین نکته نیز توجه داشتیم که سوئد انرژی های طبیعی فراوانی مانند انرژی های بادی و طبیعی دارد که دانش آن را نیز به دیگر کشورها صادر می نماید.

 

 

 

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکاران خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم تمامی امور مهاجرت و سرمایه گذاری ملکی بین المللی را ارائه و تکمیل می نماید.

که در همین راستا چنانچه علاقمند به دریافت جزئیات بیشتری در خصوص معرفی کشور سوئد بودید با مشاوران IIL تماس گرفته تا ارتباط زنده ویدیو کال داشته و یا برای مشاوره حضوری با وکلای مرتیط با کار خود وقت رزرو نمایید، در ضمن بابت مطالعه مقالات مان کمال تشکر را داریم.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

‫2 نظرها

 1. بازتاب: بهترین شرکت ها برای کارآفرینی در سوئد - وکلای مهاجرت ایران
 2. بازتاب: بهترین شرکت ها برای کارآفرینی در سوئد - وکلای مهاجرت ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا