معرفی کشور سوئدمهاجرت به سوئد

همه چیز درباره سوئد

مهاجرت به سوئد

وکلای مهاجرت ایران (ILL ) در این مقاله همه چیز درباره سوئد را از جمله اقامت کاری سوئد ، زبان و فرهنگ سوئد و سبک زندگی در سوئد با شما سخن می گوید. همچنین به هزینه زندگی در سوئد می پردازیم. به غذاهای سوئد هم اشاره ای می کنیم و دلایل انتخاب سوئد برای مهاجرت را بر میشماریم.

 

جمعیت سوئد

سوئد ۱۰ میلیون نفر است . که دو میلیون این جمعیت زیر ۱۸ سال هستند. این بدین معنی ست که این کشور ،جمعیت بسیارجوانی دارد . ۸۵ درصد این جمعیت در شهرها زندگی می کنند .  درباره سوئد می توانیم بگوییم که در رتبه بندی بهترین کشورها برای شهروندی، در رده پنجم دنیا قرار دارد. جمعیت سوئد با تشویق ها و حمایت دولت مبنی بر افزایش زاد و ولد رو به ازیاد است .

 

شهرهای سوئد

پایتخت  کشورسوئد ، شهر استکهلم است .  شهر استکهلم بزرگترین شهر سوئد می باشد . ساکنین این شهر بیش از ۹۵۰هزار نفر هستند .  گوتنبرگ از دیگر شهرهای بزرگ این کشور است . که در غرب سوئد واقع شده است . جمعیت گوتنبرگ ۵۷۰ هزار نفر می باشد . شهر مالمو با جمعیتی بالغ بر ۳۴۰ هزار نفر در جنوب سوئد است . از شهرهای سوئد،  شهرهای آپسالا و لوند  هستند که به شهرهای دانشگاهی سوئد معروف هستند. سوئد ۲۹۰ شهرداری دارد.

Belkinge , dalarna , gotland , halland,skane  از دیگر شهرهای سوئد می باشد . کشور سوئد ۲۵ منطقه دارد .Radisson blu waterfront  و At six  از هتل های شهر استکهلم می باشد . ۶۹ درصد مساحت این کشور از جنگل پوشیده شده است. این کشور به سه منطقه اصلی تقسیم شده است. منطقه گوتالند در جنوب سوئد ، اسویلند در مرکز سوئد و نورلند در شمال این کشور می باشد. در شمال این کشور ۶ماه شب و ۶ما روز است .

 

زبان و فرهنگ سوئد

زبان رسمی این کشور سوئدی می باشد. تعداد زیادی از سوئدی ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند . بسیاری از دانشگاه های سوئد نیز به زبان انگلیسی تدریس می کنند. سوئدی های سخت کوش وپرتلاش واهل مطالعه هستند .و به همین نسبت هم ،اهل استراحت و تفریح هم هستند.این سخت کوشی و مطالعه کردن مردم سوئد ، باعث شده که این کشور بطرف اختراع و ابداع و نوآوری سوق پیدا کند . مهاجران بهتر است که زبان و فرهنگ سوئد را بیاموزند.

 

fika چیست ؟

کمتر کسی در دنیاست که بیشتر از سوئدی های قهوه بخورد. مردم سوئد قهوه زیاد می نوشند . و با روشی سنتی دوستان ، همکاران و خانواده ها دور هم جمع میشوند و قهوه را با شیرینی میل می کنند. این روش نوشیدن قهوه به نام فیکا معروف است . سوئدی ها دوست ندارند فیکا را ترجمه کنند . زیرا معتقدند با ترجمه آن ، از اصل مفهوم آن کاسته میشود.  فیکا در فرهنگ سوئد بیش از نوشیدن قهوه است . برای سوئدی های یک ارزش و هنجار اجتماعی ست .

 

 

فرزند آوری در سوئد

سوئد یک کشور چند فرهنگی می باشد. ۱۵درصد از سوئدی در کشورهای دیگری بدنیا آمده اند . ازهر ۵ بچه در سوئد ، یکی شان ریشه در کشور دیگر دارد . و طبیعتا فامیل و بستگانی در آن کشور دیگری دارد. زبان و فرهنگ سوئد غنی می باشد. زاد و ولد در سوئیس بسیار مورد تشویق قرار می گیرد. به ازای هر فرزند به حقوق والدین اضافه میشود.سوئد به خانواده و بچه ها بسیار اهمیت می دهد.

مادری که زایمان داشته باشد از مرخصی کافی برخوردار است و در این ایام حقوق میگیرد.و بعد از دوران زایمان می تواند به کار خود برگردد.از آمار جمعیت سوئد متوجه شدیم که این کشور در پی تشویق برای ازیاد جمعیت می باشد. واحد پول سوئد کرون است (Krona). که در بازارهای جهانی با نماد کی آر (kr) شناخته می شود.و کد ایزوی آن اس ای کی ( SEK ) می باشد .

 

 

هزینه زندگی در سوئد

هزینه های اجاره مسکن در سوئیس متفاوت است . و بستگی به محلی دارد که شما در آن سکونت میکنید.برای مثال اجاره یک اتاق دانشجویی تقریبا بین ۲۵۰۰  تا ۶۵۰۰ کرون می باشد . هزینه های دیگری مانند برق،اینترنت هم هست.داروخانه های سوئد با نسخه داروهای درمانی و زیبایی می دهند. اما دارویی هایی مثل مسکن و تب بر در برخی از فروشگاه های بزرگ هم به فروش میرسد. دندانپزشکی در سوئد خیلی گران است .و هزینه های گزافی باید پرداخت کرد.

مانند هر جای دیگری ، هزینه های زندگی بستگی به سبک زندگی و جایی که زندگی می کنید دارد. متوسط هزینه غذا ۲هزار SEK ، هزینه مسکن ۴۰۷۰  ، هزینه رفت و آمد ۵۵۰ SEK  می باشد . هزینه زندگی در سوئد هم بستگی به سبک زندگی تان ، نیازهای شما و توقع  و سلیقه شما دارد .مهاجران باید بتوانند هزینه زندگی در سوئد را مدیریت کنند.

 

اقامت کاری سوئد - زبان و فرهنگ سوئد – هزینه زندگی در سوئد - همه چیز درباره سوئد

دانشگاه ها و مدارس سوئد

Konstfack ، royal institute of art  ، malmo  ، Stockholm ، orbero ، lund   از دانشگاه های این کشور هستند.

برخی از مدارس سوئیس ، آموزش از راه دور و آنلاین دارند. مدارس خصوصی دولتی و بین المللی در کشور سوئد وجود دارد. آموزش و تحصیل اجباری از سن ۷ سالگی تا ۱۶ سالگی آغاز میشود.و خانواده ها انتخاب می کنند که بچه هایشان را در کدام مدارس بگذراند. مدارس بین المللی در این کشور گران و پرهزینه هستند. و این مدارس معمولا چند زبانه هستند. البته که زبان انگلیسی بعد از زبان مادری آموزش داده میشود.

 

غذاهای سوئد

راگمونک و لینگونبری از غذاهای سوئد هستند. راگمونک یک پنکیک سیب زمینی ست که در کره تفت داده میشود. ماه اگوست در سوئد فصل خوردن صدف های دریایی ست .آب نارگیل یکی از نوشیدنی های سوئد است که برای درمان هم استفاده می کنند.

این نوشیدنی پتاسیم بالایی دارد.  و برای ورزشکاران بسیار خوب است . فشار خون و عملکرد قلب را تنظیم می کند. زنجبیل هم یکی دیگر از مواد خوراکی است . که خاصیت درمانی هم دارد . و با چای میل می کنند.سیب ، پرتقال، هلو، انجیر، آناناس، توت فرنگی و  آوکادو  از میوه های این کشور هستند.

 

دلایل مهاجرت به سوئد

۵ دلیل برای مهاجرت به سوئد و پیدا کردن شغل در کشور سوئد هست .

  • ۱-  اینکه کارگران از حق و حقوق بالایی برخوردارهستند.
  • ۲-  کیفیت کاری و بازده کاری بالاست .
  • ۳- در سوئد اختراع و نو آوری بسیار انجام میشود.
  • ۴- رفاه ومراقبت های سلامتی در سوئد بسیار بالا است .
  • ۵- تحصیل و آموزش در رتبه خوبی  در سطح جهانی قراردارد.

 

SFI چیست ؟

sewedish for immigrants information in english  آزمون و دوره ای است برای مهاجران ، که از اطلاعات و فرهنگ کشور سوئد آشنا شوند . این دوره به زبان انگلیسی هست.  زبان انگلیسی ، زبان دوم کشور سوئد می باشد . این دوره رایگان است . و مهاجران با ثبت نام در شهرداری های می توانند این دوره را بگذرانند.در این دوره مهاجران با هنجارها ، قوانین و سبک زندگی سوئد آشنا میشوند.

 

تحصیل و کار در سوئد

شما می توانید اقامت کاری سوئد را بگیرید. ودر طول دوران تحصیل، مجاز هستید که مشغول به کار شوید. ساعاتی که کار می کنید مهم نیستند . و محدودیتی برای شما نخواهد بود.برای گرفتن مجوز اقامت باید حداقل ۱۶ سال داشته باشیم. گرفتن اقامت کاری سوئد و اقامت تحصیلی نیز مراحل و شرایطی دارد . همچنین برای هر کدام مدارک مورد نیاز باید ارائه شود.

 

انرژی های سوئد

انرژی سوئد از منابع قابل تجدید می باشد . شرکت های فنی و زیست محیطی دارد . که دانش سبز به دیگر کشورها صادر می کند . مانند سوخت های طبیعی ، انرژی زیستی ، نیروی باد، انرژی خورشیدی ، و صنعت تصفیه فاضلاب آب .

این کشور از جنگل های بزرگ و زیادی برخوردار است . و طبعا از انرژی های طبیعی بسیار بهره مند است .

درباره اقامت کاری سوئد گفتیم. زبان و فرهنگ سوئد را توضیح دادیم. هزینه زندگی درسوئد را مرور کردیم. در مقالات بعدی هر آیتم را مفصلا بطور تخصصی ارائه خواهیم داد. با ما باشید.

22+
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم
برچسب ها
نمایش بیشتر
فرم ارزیابی مهاجرت به اروپا

زینت طاهری

سرکار خانم زینت طاهری در تیم تحقیق و پژوهش وکلای مهاجرت ایران به عنوان مترجم و مولف مشغول به کار است. خانم طاهری در حال تلاش برای ارتقا به سطح کارشناس مهاجرتی بوده و حوزه تحقیقاتی وی به اکثر کشورهای مهم محبوب مقصد مهاجرت مربوط می شود.

1
یک پاسخ بنویسید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 دنبال کنندگان
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
Notify of
trackback

[…] زندگی است. اگر قصد کارآفرینی در سوئد را دارید، مقاله همه چیز درباره سوئد حاوی اطلاعات مفیدی از این کشور […]

0
دکمه بازگشت به بالا