اخبار مهاجرتی کاناداتوصیه های مهاجرتمهاجرت به کانادا

وسایل شما قبل از مهاجرت به کانادا

در پست مدارک ضروری قبل از مهاجرت به کانادا لیست مدارکی که باید به همراه داشته باشید را بر شمردیم . اکنون سوال این است که چه وسایلی را می توانید با خود به کانادا ببرید ؟ به عبارت دیگر در صورتی که ویزای اقامت شما صادر شده باشد و شما قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشید ، باید بدانید که به عنوان مهاجر و مقیم کانادا چه وسایلی را می توان با خود به کشور کانادا برد . با دپارتمان مهاجرت اریکه عدل همراه باشید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب کنید و چمدان ها و بار و بندیل خود را آگاهانه ببندید .

 

چه وسایلی را می توانم با خود به کانادا ببرم ؟

یکی از سوالات خانواده های ایرانی قبل از مهاجرت این است که چه وسایلی را می توانم با خود به کانادا ببرم ؟ تکلیف وسایل زندگی چه میشود ؟ آیا ما می توانیم بخشی یا همه اسباب و اثاثیه مورد نیاز زندگی را از ایران با خود به کانادا ببریم یا اینکه این موضوع اصلا امکان پذیر نیست . با اریکه عدل همراه باشید تا پاسخ سوال چه وسایلی را می توانم با خود به کانادا ببرم را دریابید  و  یک چک لیست بدرد بخور برای این مواقع در دست داشته باشید :

به عنوان مقیم کانادا که به تازگی وارد خاک کانادا شده است شما حق دارید لوازمی که حقوق گمرکی و مالیاتی به انها تعلق نمی گیرد ، وسایل شخصی و لوازم خانگی خودتان که قبل از مهاجرت به کانادا داشته اید ، همراه خود به کانادا بیاورید :

۱- مبلمان و صندلی

۲- لوازم خانگی

۳- لوازم آشپزخانه

۴- کتاب ها

۵- تخت و رو بالشی

۶- لباس و پوشاک

۷- طلا و جواهرات

۸- میراث های خانوادگی

۹- کلکسیون های هنری و آنتیک

۱۰- آلات موسیقی

۱۱- نقاشی ها و تابلو ها

۱۲- ابزار و لوازم کار

۱۳- حیوانات خانگی

 

فاکتور ها را فراموش نکنید !

اگر تصمیم گرفتید هر کدام از لوازم بالا را با خود به کانادا بیاورید ، حتما یادتان باشید که رسید یا فاکتور خرید آنها را هم همراه داشته باشید تا بتوانید هر کجا لازم باشد مالکیت خودتان را اثبات کنید .

 

بردن مبلمان و لوازم الکترونیکی به کانادا

در حالی که فرستادن مبلمان و صندلی ها به کانادا فرک خوبی است ما این کار را برای لوازم الکترونیکی پیشنهاد نمی کنیم .  اکثر لوازم الکترونکی در کانادا تنها با برق ۱۱۰ ولت کار می کنند . پس قبل از اینکه تصمیم بگیرید لوازم الکترونیکی را با خود بیاورید حتما از مطابقت آنها با برق کانادا اطمینان پیدا کنید .

مبدل های برق هم معمولا خیلی زود می سوزند و از بین می روند . علاوه بر اینها بسیاری از دی وی دی های شما ممکن است در پخش کننده های کانادایی قابل پخش نباشند پس قبل از آوردن آنها از سازگاری آنها اطمینان پیدا کنید .

 

بردن ماشین و حیوانات خانگی به کانادا

اگر شما قصد دارید خودروی خود را به کانادا بیاورید قبل از هر چیز باید بررسی کند که آیا خودروی شما توسط استداندارد های ایمنی و آلایش کانادا  قابل تایید هست یا خیر . در  سایت http://www.tc.gc.ca که متعلق به سیستم حمل و نقل کاناداست می توانید اطلاعات مفیدی در خصوص خودروی خود و سازگاری آن با محیط کانادا بدست بیاورید .

اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را  همراه خود به کانادا بیاورید ، قبل از هر چیز راهنمایی های گام به گام آژانس بازرسی غذای کانادا را به طور کامل مطالعه کنید . با مطالعه این راهنما  می توانید همه چیز را در خصوص آوردن حیوان خانگی به کانادا بدانید .

قواعد و مقررات خاصی برای آوردن حیوان خانگی به کانادا وجود دارد که اگر شما آنها را رعایت نکرده باشید ، به حیوان شما اجازه ورود داده نخواهد شد . البته حیواناتی مثل گربه و سگ قرنطینه نمی شوند  اما شما باید مدارک مربوط به سن حیوان و واکسیناسیون هاری را ارائه دهید .

 

لوازم ضروری شخصی شما

مطمئن شوید که شما لباسهای مناسب برای آب و هوای کانادا زمانی که در این کشور فرود می آیید به همراه دارید .  علاوه بر اینها لوازم بسیار ضروری و دم دستی خود را برای اولین روزهای خود در کانادا به صورت جداگانه بسته بندی کنید .

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

‫2 نظرها

  1. سلام،با توجه به اینکه بیشتر لپتاپهای ایران ویندوز اورجینال نداره آیا ممکنه همراه داشتن لپ تاپ واسون مشکلی ایجاد کنه؟

    1. با سلام خیر کسی نرم افزارها را چک نمی کند فقط توصیه می کنند که دی وی دی این محصولات که غیر اورجینال تهیه شده است همراهتان نباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا