اخبار مهاجرت به قبرسمهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به قبرس

الزام ویزای شنگن برای سرمایه گذاری قبرس

سرمایه گذاری در قبرس

این روزها خبری با عنوان ” الزام ویزای شنگن برای سرمایه گذاری قبرس ”  در خبرهای انگلیسی زبان مربوط به مهاجرت به قبرس بسیار دیده می شود. از آنجایی که وکلای مهاجرت ایران (IIL) در تلاش است جدیدترین اخبار را برای اخذ پاسپورت دوم در اختیار شما قرار دهند، جزئیات خبر شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری را در اختیار شما قرار می دهیم.

 

الزام ویزای شنگن برای سرمایه گذاری در قبرس

افراد ثروتمند و کارآفرین همیشه به دنبال جدیدترین و بهترین کشورها برای اخذ پاسپورت دوم هستند. از میان کشورهای پرتغال و یونان و اسپانیا و آلمان در این مقاله ما درباره قبرس صحبت می کنیم. در مقاله آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به قبرس اشاره کردیم که از این پس، فرد سرمایه گذار باید حتما ویزای شنگن داشته باشد. دیگر شرایط شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری را در این مقاله بیان می کنیم. البته باید اشاره کنیم که باید حداقل مبلغ خرید ملک در قبرس را داشته باشید.

 

شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری

طبق آخرین اصلاحات انجام شده در هیئت دولت قبرس و گزارش منتشر شده در 14 فوریه 2019 آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به قبرس روی این نکته تاکید دارد که از این پس الزام ویزای شنگن برای سرمایه گذاری قبرس به تصویب دولت رسیده است.

وزیر دارایی قبرس، هریس جورجیادیس، گفت: “دولت یک سری تغییراتی را تصویب کرد که برنامه سرمایه گذاری قبرس را هدف قرار داده و قابل اعتماد می داند.”

با این حال، Georgiades گفت: “از سال 2016 تا 2019، کل سهم برنامه شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری در حدود 1.2٪ از مجموع 13 درصد است، که تاثیر کمی بر اقتصاد گذاشته است.”

وزیر اعلام کرد که بر اساس یافته های اقتصادی و گزارش های شورای اقتصاد و رقابت، کسانی که خواهان اخذ پاسپورت دوم هستند ، باید تغییرات زیر را درنظر بگیرند.

الزام ویزای شنگن برای سرمایه گذاری قبرس ، شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری ، اخذ پاسپورت دوم

تغییرات عمده  مربوط به الزام ویزای شنگن برای سرمایه گذاری قبرس عبارتند از:

  • متقاضی باید دارای یک ویزای معتبر شینگن باشد تا قادر به درخواست شهروندی باشد. بنابراین از این پس همه کسانی که خواهان اخذ پاسپورت دوم و شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری هستند باید شرط الزام ویزای شنگن برای سرمایه گذاری قبرس را در اولویت قرار دهند.
  • شهروندان اتحادیه اروپا: اگر یک متقاضی برای اخذ شهروندی در هر کشور عضو اتحادیه اروپا درخواست داده باشد ولی درخواستش رد شده باشد، حق دریافت شهروندی قبرس را نخواهد داشت.
  • متقاضی باید حداقل 6 ماه قبل از پذیرش به عنوان یک شهروند قبرس، اجازه اقامت در جمهوری قبرس داشته باشد.

برای آگاهی از دیگر شرایط اینجا را مطالعه کنید.

 

مزایای اخذ پاسپورت دوم :

همانطور که گفتیم از کشورهای مختلفی نظیر یونان ، پرتغال و اسپانیا می توان برای اخذ پاسپورت دوم اقدام کرد. از مهمترین مزایای اخذ پاسپورت دوم اینست که: سفر بدون ویزا را امکانپذیر می کند.

اما نکته مهم آن است که اکثر برنامه های شهروندی از طریق سرمایه گذاری امکان همراهی همه اعضای خانواده را به متقاضی اصلی می دهد. از آنجایی که کشورهای مختلفی با مبالغ گوناگون امکان اخذ پاسپورت دوم را می دهند لازم است قبل از هر گونه اقدام با وکلای مهاجرت ایران (آی آی ال) که دارای سابقه و تجربه 12 ساله هستند، مشورت کنید.

 

بنابراین دیدیم که الزام ویزای شنگن برای سرمایه گذاری قبرس از شروط اصلی دریافت شهروندی این کشور و اخذ پاسپورت دوم  است. برای تکمیل شدن اطلاعاتتان درباره دریافت شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری اینجا را مطالعه کنید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا