مهاجرت به کاناداویزای توریستی و پاسپورت کانادا

ویزای مولتی کانادا چیست؟

آشنایی با ویزای 5 ساله کانادا

 آیا با ویزای مولتی کانادا آشنا هستید ؟ وکلای مهاجرت ایران (IIL) در خصوص دریافت ویزای مولتی کشور کانادا به مزایای آن می پردازد . تفاوت این ویزا را توضیح داده و در مورد ویزای 5 ساله مواردی را برایتان می گوییم . چگونگی اعتبار این ویزا را هم مطرح و از امکان همراهی خانواده برای سفر به کانادا گفته می شود. با وکلای مهاجرت ایران (IIL) همراه باشید.

ویزای مولتی کانادا

با دریافت ویزای مولتی multiple entry visa مجاز هستید چندین بار به کانادا ورود کنید. دارنده این نوع ویزا از هر کشوری می تواند به کانادا سفر کند. تمامی متقاضیان به دنبال دریافت ویزای مولتی هستند. تا بتوانند چندین دفعه به این کشور بروند. تا هر دفعه نیازی به دریافت ویزای مجدد نداشته باشند.

اعتبار ویزا مولتی

به شرط اعتبار ویزا با هر بار سفر می توانید به مدت 6 ماه در کانادا بمانید. این نوع ویزا بیش از 10 سال اعتبار قانونی دارد. تا یک ماه قبل از تاریخ انقضای پاسپورت تان اعتبار این نوع ویزا باقی خواهد بود.بنابراین به زمان انقضای پاسپورت تان توجه نمایید. تا در صورت لزوم بتوانید آن را تمدید کنید. شما قبل از تاریخ انقضای ویزای تان می توانید وارد کانادا شوید. تاریخ اعتبار ویزا برای خروج از مرز از ضروریات اصلی می باشد.

IRCC چیست؟

سازمان مهاجرت ، پناهجویان و شهروندی کانادا (IRCC) صدور ویزای مولتی را افزایش داده تا ورود مسافران قانونی بیشتر شود. متقاضیان واجد شرایط می توانند این ویزا را دریافت کنند. باید گفت تمامی متقاضیان نمی توانند این ویزا را دریافت کنند. ولی به شرط تایید افسر سازمان  IRCC صدور این ویزا انجام می شود.

 ویزا کانادا

برای سفر به کانادا دو نوع ویزا داریم،

1-  ویزای سینگل single entry visa

2-  ویزای مولتی  multiple entry visa

دریافت ویزای مولتی کانادا

 

اعتبار ویزای سینگل

ویزای سینگل single entry visa جهت ورود به کانادا برای یک دفعه می باشد. مانند ملاقات رسمی با یک تبعه خارجی. که بعد از یک بار سفر اعتبار این نوع ویزا خاتمه می یابد. با خروج از کانادا و به منظور ورود مجدد باید ویزا بگیرید.

یک استثنایی وجود دارد اینکه اگر از کانادا بر می گردید و مستقیم به آمریکا یا کشورهای وابسته آمریکا سفر می کنید برای بازگشت به کانادا نیازی به دریافت ویزای مجدد نخواهید داشت.

انواع ویزا

1- ویزای موقت

2- ویزای توریستی

3- ویزای شغلی و کاری

4- ویزای  گرید تجاری

5- ویزای اسکیلد ورکر فدرال

6- ویزای برنامه های داوطلبانه ایالتی

7- ویزای گرید تجربی کانادا

8- ویزای تحصیلی

9- ویزای ملحق شدن به خانواده .

دریافت ویزای مولتی کانادا

جهت دریافت ویزای مولتی فرم های مربوطه را پر کنید. مدارک لازم را ارائه دهید. همچنین هزینه درخواست ویزا باید پرداخت شود. معاینات پزشکی، اثر انگشت و ارائه عکس از الزامات دریافت ویزای مولتی می باشد. شما باید درخواست دریافت این نوع ویزا را  موقعی که خارج کانادا هستید بدهید نه موقع سفر به کانادا.

درخواست آنلاین

جهت درخواست ویزای مولتی می توانید بطور آنلاین از وب سایت رسمی ثبت نام نمایید. در این صورت نیاز به کارت اعتباری، اسکنر و دوربین دارید. اما اگر درخواست از طریق نوشتاری و کاغذی باشد ، باید فرم درخواست را دانلود و سپس پرینت بگیرید.

ویزای مولتی کانادا

 

اعضای خانواده و درخواست ویزا

 اگر اعضای خانواده شما هم بخواهند به کانادا بیایند باید فرم جداگانه ای را پر کنند. البته می توانید درخواست آنان را با درخواست خود ایمیل کنید و هزینه درخواست هر یک از اعضای خانواده و خودتان را با هم پرداخت کرده و یک برگه رسید بگیرید.

ویزای 5 ساله کانادا

ویزای 5 ساله در واقع همان مولتی کشور کانادا است . که با آن می توانید تا زمانی که ویزای تان اعتبار دارد به تعداد دفعات به این کشور رفت و آمد کنید . البته ویزای 5 ساله همان ویزای مولتی با شرایط یکسان می باشد.

تمدید ویزا

با ویزای 5 ساله میتوانید مدت نامحدودی در کانادا  بمانید. ویزای 5 ساله کانادا هر 5 سال یکبار قابل تمدید می باشد ، لذا می توانید مدت نامحدودی در کانادا باشید. به عبارتی اگر ویزای شما منقضی شود، امکان تمدید دارید. علاوه بر آن بارها می توانید به کانادا رفت و آمد کنید .چه بسا سرمایه گذاری در کانادا  یا ثبت شرکت در کانادا داشته باشید.

ویزای مولتی کانادا یا ویزای 5 ساله

درباره ویزای مولتی کشور کانادا گفتیم که با دریافت آن می توان به دفعات به کانادا سفر کرد . با دریافت این ویزا برای سفر مجدد به کانادا نیازی به ویزای جدید نداریم . به انواع ویزا نیر اشاره داشتیم . در مورد مزایای  ویزای 5 ساله هم گفته و از شرایط دریافت ویزای مولتی هم به نکاتی اشاره شد . همچنین گفتیم اگر خانواده شما مایل به دریافت ویزای مولتی باشند باید جداگانه درخواست بدهند.

دوستان عزیز، با مشاوره با متخصصان و وکلای مهاجرت ایران(IIL) پروسه درخواست و دریافت ویزای تان آسان تر خواهد شد. در صورت هر گونه اطلاعات تکمیلی با ما تماس بگیرید.

همچنین می توانید در قسمت مشاوره آنلاین مهاجرت سوالات و ابهامات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ یگیرید .

اقامت اروپا
برچسب ها
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن