اخبار مهاجرت به آمریکامهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به آمریکا

ویزای EB5 آمریکا تغییر می کند (۲۰۱۹)

سرمایه گذاری در آمریکا

در بین سرمایه گذاران خبرهایی با عنوان ” ویزای EB5  آمریکا تغییر می کند ” شنیده می شود. از آنجایی که وکلای مهاجرت ایران (IIL) همواره در تلاش است تا جدیدترین اخبار مهاجرت به آمریکا را در اختیار شما عزیزان قرار دهد، وکیل مهاجرت به آمریکا سعی کرده آخرین اخبار مربوط به ویزای طلایی آمریکا را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. با ما همراه باشید.

 

ویزای طلایی آمریکا

قبل از آنکه خبر” ویزای EB5  آمریکا تغییر می کند ” را بررسی کنیم باید برای آن دسته از عزیزان که به تازگی با این برنامه آشنا شده اند در باب مقدمه بگوییم :

ویزای EB5 که اغلب در میان سرمایه گذاران با عنوان ویزای طلایی آمریکا از آن یاد می شود یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری در جهان برای خانواده های HNW  ( سرمایه گذاری با ارزش بیش از یک میلیون دلار) محسوب می شود. هر چند از نظر وکیل مهاجرت به آمریکا روش هایی نظیر ویزای E1 و E2 آمریکا نیز روش های قابل اعتماد و عالی برای داشتن یک زندگی عالی در آمریکا محسوب می شود.

توصیه وکیل مهاجرت به آمریکا برای آن دسته از عزیزان که بین آمریکا و کشور همسایه یعنی کانادا مردد هستند این است که مقاله مقایسه زندگی در امریکا و کانادا را مطالعه نمایند.

 

ویزای EB5  آمریکا تغییر می کند

همانطور که اشاره کردیم در میان سرمایه گذاران مطرح جهان زمزمه هایی مبنی بر اینکه ویزای EB5  آمریکا تغییر می کند شنیده می شود. طبق منابع موثق و انگلیسی زبان، قوانین مربوط به این برنامه تا سپتامبر سال ۲۰۱۹ تمدید شده است ولی لایحه ۱۰۴۴ HR برای اعمال محدودیت در هر کشور به تصویب رسیده است.

برنامه سرمایه گذاری EB-5 در حال حاضر به تعداد ۱۰،۰۰۰ ویزا در هر سال محدود شده است. مهم ترین الزام برای برنامه  EB-5  ایجاد شغل با حداقل سرمایه گذاری ۵۰۰،۰۰۰ دلار است. برای آگاهی از سایر شرایط اینجا را مطالعه کنید.

در اعلامیه های رسمی منتشر شده درباره خبر ” ویزای EB5  آمریکا تغییر می کند “ ، سه رویداد مهم اتفاق افتاد :

  1.   مرکز منطقه ای EB-5 در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ گسترش یافت.
  2.  USCIS  در برنامه های مالی نظیر وام تجدید نظر کرد و تسهیلات بیشتری ارائه می دهد.
  3.   لایحه HR 1044 برای حذف محدودیت های کشور معرفی شده است.

 

فرمت ویزای  EB5 آمریکا

در روز ۱۵ فوریه سال ۲۰۱۹ ، رئیس جمهور ترامپ، قانون تصویب تعهدات سرشماری ۲۱ را امضا کرد تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ مجوز برنامه مرکز منطقه ای EB-5 را تأیید کند. طبق این قانون کشورهای بیشتری می توانند در این برنامه شرکت کنند.

 

لایحه HR 1044

کنگره همچنین لایحه ۱۰۴۴ حقوق بشر در ۷ فوریه ۲۰۱۹ را پیشنهاد کرده است تا محدودیت های هر کشور برای EB-5 و سایر مهاجرت های مربوط به اشتغال را حذف نماید. این لایحه پس از گذراندن مراحلی نظیر اخذ تاییدیه سنا ، توسط رئیس جمهور امضا خواهد شد.

لایحهH.R.1044 در واقع اصلاح قانون مهاجرت برای از بین بردن محدودیت تعداد مهاجران هر کشور و ملیت آنها برای مهاجرت به آمریکا در جهت حمایت از اشتغال و خانواده های مهاجران و حمایت از  بسیاری مقاصد دیگر مطرح شده است.

ویزای EB5 آمریکا تغییر می کند ، ویزای طلایی آمریکا ، وکیل مهاجرت به آمریکا

در همین راستا IIUSA   (مخفف Invest In The USA) یک بیانیه صادر کرده است که خواستار افزایش بیشتر ویزا، کاهش ظرفیت ویزا برای همه سرمایه گذاران EB-5 است. در این بیانیه ، IIUSAگفت:

بیانیه اتحادیه اروپا در مورد این لایحه ، منعکس کننده وجود مشکلات قدیمی در این ویزا و نیاز به گسترش برنامه EB-5 به طور جامع است.
IIUSA و اعضای آن عمیقا نگران این است که سرمایه گذاران برای چندین سال یا بیشتر برای اصلاح قوانین این ویزا صبر کنند و یا حتی عقب نشینی کنند. بنابراین این انجمن در تلاش برای از بین بردن محدودیت های این طرح در کمترین زمان ممکن است.
 IIUSA  معتقد است که بهترین مسیر برای سرمایه گذاران واقعی  و خانواده هایشان برنامه ویزای طلایی آمریکا ست که گفته می شود قرار است برای جداسازی سرمایه گذاران واقعی از سایر افراد، حداقل میزان سرمایه افزایش یابد. یعنی خیلی بیشتر از ۵۰۰ هزار دلار شود.

 

 

امکان مهاجرت به آمریکا از نظر وکیل مهاجرت به آمریکا

بسیاری از مخاطبین عزیز از وکیل مهاجرت به آمریکا درباره امکان مهاجرت به این کشور سوال می کنند. در پاسخ به این عزیزان وکیل مهاجرت به آمریکا این چنین پاسخ می دهد که با وجود موانع بسیاری که برای ایرانیان وجود دارد هنوز راه های قانونی و معتبر برای سرمایه گذاران عزیز وجود دارد. وکلای مهاجرت ایران به دلیل تجربه و اعتبارچندین ساله خود می توانند به شما عزیزان در این مسیر کمک کنند. پس نگران این موضوع نباشید. ما قاطعانه می گوییم که هنوز هم می توانید با تکیه بر راه های ویزه وکلای ما قدم در این مسیر بگذارید.

بنابراین دیدیم که خبر” ویزای EB5  آمریکا تغییر می کند  ” صحت دارد و در عین رفع موانع و سخت گیری های این برنامه، ممکن است حداقل مبلغ سرمایه برای برنامه ویزای طلایی آمریکا به میزان چشمگیری افزایش یابد. توصیه وکیل مهاجرت به آمریکا اینست که قبل از هر گونه اقدام با وکلای مهاجرت ایران (آی آی ال) مشورت کنید تا از جدیدترین قوانین آگاه شوید. جزییات بیشتری از این تغییرات هنوز منتشر نشده ولی به محض تایید منابع رسمی در این وبسایت اطلاعات بیشتری در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

این مقاله به صورت مستمر به روز رسانی می شود. برای آگاهی از جدیدترین اخبار مربوط به این برنامه این صفحه را باز بینی کنید.

1+
انتقادات و پیشنهادات
برچسب ها
نمایش بیشتر
فرم ارزیابی مهاجرت به اروپا

سمانه سیفی

خانم سمانه سیفی یکی از کارشناسان مهاجرتی سطح یک وکلای مهاجرت ایران می باشد. حوزه تخصص خانم سمانه سیفی در امور مهاجرت به آلمان ، پرتغال و کانادا است.

یک پاسخ بنویسید

avatar
  اشتراک  
Notify of
دکمه بازگشت به بالا