مهاجرت از طریق پناهندگیمهاجرت به آلمانویزای توریستی و پاسپورت آلمان

پاسپورت آبی آلمان

مهاجرت به آلمان

در باب مهاجرت به آلمان وکلای مهاجرت ایران (IIL) درباره پاسپورت آبی آلمان یا پاسپورت کنوانسیونی توضیحات کامل ارائه داده اند. اگر قصد مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی برای کسب اقامت آلمان دارید این مقاله را مطالعه کنید. فکر می کنید امکان سفر در زمان پناهندگی آلمان وجود دارد؟

 

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

آن دسته از افرادی که مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی را انتخاب نموده اند، اگر بعد از بررسی پرونده شان اداره مهاجرت و پناهندگی آلمان (BAMF) برای آنها حق پناهندگی آلمان را اعلام کند، فرد همزمان با دریافت اقامت آلمان ، پاسپورت آبی آلمان را دریافت می کند.

طبق ماده 28 کنوانسیون ژنو درباره پناهجویان، همه کشورهای امضا کننده وظیفه دارند سند مسافرتی برای پناهندگان قبول شده صادر کنند. به همین دلیل به آن پاسپورت کنوانسیونی نیز گفته می شود.

 بخاطر اینکه این پاسپورت کنوانسیونی به رنگ آبی است، به آن پاسپورت آبی آلمان می گویند. البته در همه کشورها پاسپورت کنوانسیونی آبی نیست. رنگ آبی مختص آلمان است.

فراموش نکنید تنها راه مهاجرت به آلمان پناهندگی نیست راه های بهتری نظیر ویزای تحصیلی ، ویزای کاری با بلوکارت آلمان ، ثبت شرکت در آلمان و سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد.

 

اشتباه نکنید!

این پاسپورت کنوانسیونی را با کارت آبی اروپا (یا بلوکارت آلمان ) یا پاسپورت آبی دیپلماتیک اشتباه نکنید. بین این موارد تفاوت بسیاری وجود دارد که در مقالات جداگانه بررسی خواهیم کرد.

 

اجازه اقامت آلمان

اگر حق پناهجویی شما طبق قانون اساسی و اقامت آلمان به رسمیت شناخته شده باشد، شما اجازه اقامت آلمان به مدت 3 سال خواهید داشت.

با توجه به ماده 28 کنوانسیون ژنو شما زمانی واجد شرایط دریافت پاسپورت آبی آلمان می شوید که با صدور این سند، هیچگونه نگرانی درباره امنیت یا نظم عمومی وجود نداشته باشد.

 

امکان سفر در زمان پناهندگی آلمان

اگر مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی را اقدام کرده اید، باید بدانید در صورت تایید حق پناهجویی می توانید در بستری قانونی به همه کشورها سفر کنید.

بعضی از کشورها از شما ویزا می خواهند اما اکثر کشورهای غرب اروپا و عضو کنوانسیون ژنو از شما ویزا نمی خواهند.

فراموش نکنید شما اجازه سفر به کشور اصلی خودتان و همچنین کشوری که شما در آن تحت تعقیب هستید یا به صورت کلی کشورهایی که در پرونده پناهندگی آلمان معرفی کردید را ندارید. در صورت سفر اجازه اقامت آلمان شما در خطر خواهد افتاد.

 

هزینه صدور پاسپورت آبی

برای صدور پاسپورت کنوانسیونی یا همان پاسپورت آبی آلمان هزینه های زیر را باید بپردازید:

  • فرد بالای 24 سال : 56 یورو
  • فرد کمتر از 24 سال : 38 یورو
  • برای اخذ پاسپورت موقت : 30 یورو
  • برای کودکان زیر 12 سال: 13 یورو

 

اثر انگشت پاسپورت کنوانسیونی

وقتی شما درخواست اخذ پاسپورت آبی آلمان می کنید علاوه بر مدارکی مانند عکس بیومتریک و مدرک اقامت، از شما اثرانگشت می گیرند. این اثر انگشت در پاسپورت الکترونیکی شما ثبت می شود.

اما نکته مهم آن است حالا که پاسپورت آبی آلمان را دارید، دولت آلمان از شما محافظت می کند و اطلاعات شما را به صورت ویژه فقط در اختیار کشورهایی می گذارد که حقوق شما را به عنوان پناهجوی آلمان می شناسند.

 

در این مقاله درباره مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی و اخذ پاسپورت کنوانسیونی توضیحاتی دادیم. دانستیم که بعد از اخذ پناهندگی آلمان با داشتن اجازه اقامت آلمان می توانید درخواست پاسپورت آبی آلمان را از این کشور داشته باشید.

لازم به ذکر است وکلای مهاجرت ایران خدماتی برای پناهندگی ندارند.

اقامت اروپا
برچسب ها
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن