اخبار مهاجرت پرتغالمهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت به پرتغالویزای طلایی پرتغال

پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال ، واقعیت یا دروغ؟

گلدن ویزای پرتغال

روز گذشته در یکی از جلسات مشاوره ای که در خصوص ویزای طلایی پرتغال ( گلدن ویزای پرتغال ) داشتم مراجع من ادعا نمود که به در حال حاضر کشور پرتغال در برنامه گلدن ویزا بعد از ۵ سال پاسپورت می دهد! بنده که معمولا آخرین اصلاحات قوانین را در خصوص برنامه های مهاجرتی با دقت دنبال می کنم به ایشان عرض کردم که بعید می دانم چنین باشد.  با این حال کنجکاو شدم و دست به تحقیق زدم. مقاله « پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال ، واقعیت یا دروغ؟ » به این منظور تحریر می شود که تجربیات خود را در این زمینه با شما در میان بگذارم.

ماجرای همیشگی دریافت پاسپورت پرتغال

وکلای مجوعه ما و البته خود بنده تلاش دارند که همیشه به روز باشند. مخضوصا در خصوص برنامه های گلدن ویزا که برای ما اهمیت دو چندان دارد. تحریر و به روز رسانی مرتب مقاله « آخرین تغییرات قوانین گلدن ویزای پرتغال » نیز خود گواهی بر این تلاش هاست.

پیش از اینها رسم بر این بود که متقاضیان تابعیت و پاسپورت پرتغال باید حداقل ۶ سال در کشور پرتغال اقامت نمایند تا بتوانند درخواست شهروندی پرتغال یا به عبارت عرفی امروز پاسپورت پرتغال را بگیرند. این در حالی بود که اخیرا صحبت هایی در خصوص کاهش زمان دریافت پاسپورت پرتغال به ۵ سال شنیده می شد.

دریافت پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال ؟

یک وکیل زمانی که می خواهد صحت و سقم ماجرایی را در بیاورد باید قبل از هر منبعی به قوانین آن کشور رجوع کند. در تلاش برای بررسی صحت صدور پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال به مرجع رسمی قوانین پرتغال وبسایت DRE مراجعه کردیم. در مقام بررسی و تحلیل آخرین اصلاحات قوانین مربوط به اقامت پرتغال یعنی قانون شماره 9/2018 که در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ ابلاغ و اجرایی شده بود صحبتی از پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال ندیدیم.

برای کشف واقع به اصلاحات ماه جولای ۲۰۱۸ مراجعه کردیم. این قانون اصلاحی که قانون ارگانیک شماره ۲/۲۰۱۸ نام دارد بالاخره رسما پاسخ خود را یافتیم و دیدیم که دریافت پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال صحت دارد.

در بند ۵ ماده ۶ اصلاحی آمده است :

5 – The Government grants nationality, by naturalization, with exemption from the requirement established in paragraph 1 (b), to individuals who satisfy all the following requirements:

a) Have been born in Portuguese territory;

b) Are the offspring of a foreigner residing here, regardless of title, at the time of his birth;

c) They reside here, regardless of title, for at least five years.

اگر این متن را به دقت بخوانید متوجه می شوید که در بخش C به موضوع صدور پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال (شهروندی پرتغال) اشاره صریح شده است. در این بند اصلاحی می خوانید که دولت پرتغال به افرادی که حداقل ۵ سال در خاک کشور پرتغال اقامت کرده باشند ، تابعیت و شهروندی اعطا می کند. شما می توانید متن کامل قانون را به زبان پرتغال یا انگلیسی در این صفحه ببینید.

به عبارت دیگر افراد می توانند بعد از ۵ سال اقامت قانونی در پرتغال در خواست پاسپورت پرتغال را بنمایند. بعد از این بررسی های دقیق و موشکافانه متوجه می شویم که ماجرای پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال واقعیت دارد و فقط یک دروغ تبلیغاتی نیست.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

‫7 نظرها

  1. بازتاب: دریافت و تمدید کارت اقامت پرتغال - وکلای مهاجرت ایران
  2. بازتاب: بهترین کشور برای سرمایه گذاری در اروپا (2019) - وکلای مهاجرت ایران
  3. با سلام و وقت بخیر
    تو اون متن قانون گفته که تمامی سه شرط رو باید داشته باشید؟!
    to individuals who satisfy all of the following requirements

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا