کار و اشتغال در آلمانمهاجرت از طریق ثبت شرکتمهاجرت به آلمان

کارآفرینی در آلمان و شرایط آن

مهاجرت به آلمان

در این مقاله وکلای مهاجرت ایران ( IIL ) قصد دارند به بررسی شرایط کارآفرینی در آلمان بپردازند. شاید شما هم در عناوین و خبرهای مهاجرت به آلمان ، شنیده و خوانده اید که اگر شخصی ثبت شرکت در آلمان داشته باشد، خود و خانواده اش اقامت آلمان را دریافت خواهند کرد. در این مقاله به بررسی بیشتر این خبر می پردازیم.

 

کارآفرینی در آلمان عنوانی جذاب برای کلاهبرداران

در سال های اخیر، دفاتر مهاجرتی و وکلای دروغین زیادی، با ذکر این عنوان جذاب، مبالغ هنگفتی دریافت کردند. ولی در نهایت، متقاضیان مهاجرت به آلمان به جز از دست دادن سرمایه، چیز دیگری نصیبشان نشد. پس اگر می خواهید با کارآفرینی در آلمان برای اخذ اقامت آلمان اقدام کنید توصیه می کنیم با تحقیق بیشتر و اطلاعات دقیق تر اقدام کنید تا در دام کلاهبرداران نیفتید. مقاله اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت راهنمای جامعی است.

 

معنای ثبت شرکت در قانون اقامت آلمان

قبل از هر چیز بهتر است معنای ثبت شرکت در آلمان را از دید قانون اقامت آلمان تشریح کنیم.

ثبت شرکت در اصل به معنای راه اندازی یک کسب و کار است. در متن قانون اقامت آلمان ،  هیچ محدودیتی برای نوع این کسب و کار لحاظ نشده است. همچنین در قانون اقامت آلمان ، اسمی از نحوه ثبت این کسب و کار برده نشده است. یعنی بر خلاف ادعای برخی، هیچ نیازی به ثبت یک به اصطلاح گواهی در قبال پرداخت ضمانت به مبلغ بیست و پنج هزار یورو نیست.

در بسیاری از موارد تنها اعلام شروع به کسب و کار به اداره مالیات و همچنین شهرداری، به معنای ثبت شرکت در آلمان می باشد و شما ، هم شماره مالیاتی و هم شماره بازرگانی دریافت خواهید کرد.اطلاعات بیشتر را در مقاله ثبت شرکت در آلمان بخوانید.

 

شروط ثبت شرکت در آلمان

چنانچه خواهان کسب اقامت آلمان هستید، این کسب و کار شما می بایست سه شرط اصلی را رعایت کند:

اولین شرط برای ثبت شرکت در آلمان ، اینست که آن منطقه و محدوده ای که شما در آن قصد راه اندازی این کسب و کار را دارید، به این کسب و کار احتیاج داشته باشد. به عنوان مثال شما در یک شهر کوچکی که داروخانه ندارد، اقدام به افتتاح یک داروخانه می کنید.

دومین شرط ، این است که شما بتوانید نشان دهید، تجربه و تخصص در این حرفه دارید و یا اینکه دلایل قانع کننده بیاورید که از عهده این کار بر میایید. به عنوان مثال اگر شما پزشک هستید و قصد افتتاح یک رستوران را دارید، معمولا موافقت با درخواست شما برای ثبت شرکت در آلمان با مشکلاتی همراه است.

شرط سوم کارآفرینی در آلمان ، این است که شما نسبت به شغلی انتخاب کرده اید، یا سرمایه مورد نظر برای راه اندازی کسب و کار را داشته باشید ، یا اینکه یک موسسه مالی، به شما قول پرداخت وام داده باشد. به عنوان مثال ، چنانچه شما قصد افتتاح یک پت شاپ را داشتید، شاید بتوان این پروژه را با بیست هزار یورو به راه انداخت، اما برای یک رستوران ، حداقل به یکصدهزار یورو سرمایه نیاز است. پادکست صوتی ثبت شرکت صوری این موارد را بهتر و بیشتر توضیح می دهد.

 

بهترین راه کسب اقامت آلمان

تا اینجا دیدم که ثبت شرکت در آلمان در حال حاضر برای ایرانیان بسیار دشوار شده و وکیل متخصص مهاجرت پیشنهاد میکند برای مهاجرت به آلمان ، به جای کارآفرینی در آلمان و جلوگیری از صف های طولانی سفارت آلمان، اقدام به سرمایه گذاری نمایید ، می توانید جزئیات این برنامه را در مقاله ” سرمایه گذاری در آلمان ” بخوانید.

از آنجایی که مهاجرت به آلمان از طریق کارآفرینی در آلمان بسیار مورد توجه متقاضیان است، ما سعی کردیم در مقاله ثبت شرکت در آلمان نکات مهمی درباره دلایل مالباختگی برخی از سرمایه گذاران در آلمان توضیح دهیم تا از حساسیت و پیچیدگی برنامه ثبت شرکت در آلمان اطلاع یابید. توصیه اکید ما مطالعه این مقاله است.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا