توصیه های مهاجرتمهاجرت از طریق کار

کارت آبی اروپا – بلوکارت اروپا

کسانی که به دنبال کارکردن در اروپا هستند با اصطلاح کارت آبی اروپا یا بلوکارت اروپا آشنایی دارند. فرصت های بسیاری برای گرفتن اقامت کاری اروپا وجود دارد. در این مقاله با آی آی ال همراه باشید تا در خصوص کارت آبی اروپا (بلوکارت اروپا ) بیشتر صحبت کنیم. در ادامه به معرفی Eu blue card خواهیم پرداخت .

کارت آبی اروپا ، اقامت کاری اروپا

تاریخچه بلوکارت اروپا Eu blue card scheme در یکی از آیین نامه های اتحادیه اروپا متولد شده است. در سال 2007 به دنبال سیاست اروپا برای رشد اقتصادی بیشتر و ایجاد مشاغل بهتر از طریق جذب متخصصین، کمیسیون اروپایی 2 پروپوزال را مطرح نمود:

اولین پروپوزال یک آیین نامه ساختاری برای جذب مهاجرین متخصص و تحصیل کرده به اروپا بود که بعدها به عنوان آئین نامه بلوکارت یا Eu blue cart directive شهرت یافت. همچنین پروپوزال با هدف آسان سازی روند مهاجرت از طریق یکسان کردن پروسه مهاجرت افراد متخصص مطرح شد ( the single permit directive ) . در می 2009 کنسول اروپا، آئین نامه بلوکارت اروپا را لازم الاجرا نمود. در دسامبر 2011 هم آیین نامه مجوز واحد هم به آیین نامه بلوکارت اروپا پیوست. این دو پروپوزال به همراه هم، طرح بلوکارت اروپا را تشکیل دادند. طرح بلوکارت اروپا یک مجوز مرکب کار و اقامت بود.

کارت آبی اروپا ، بلو کارت اروپا ، اقامت کاری اروپا ، کار کردن در اروپا
کارت آبی اروپا

مهاجرت کاری به اروپا رقابت پذیری ما را سرعت می بخشد و در نهایت موجب رشد اقتصادی اروپا خواهد شد. این موضوع همچنین برای حل مشکل ناشی از پدید شدن جمعیت ما را هم به جلو خواهد انداخت.

خوزه مانوئل باروسکو

اهداف طرح کارت آبی اروپا

کار طرح کارت آبی اروپا ( EU blue card scheme ) این است که مهاجرت به این اتحادیه را برای متخصصان و تحصیل کرده جذاب تر کند . همه کشورهای اروپایی به استثنای پادشاهی بریتانیا، دانمارک و  ایرلند در حال حاضر کارت آبی اروپا را صادر می کنند.

در یک دیدگاه برنامه کارت آبی اروپا یک سیستم تخصص محور است. این برنامه شخص متخصص را کسی تعریف می کند که تحصیلات عالی دارد یا اینکه بوسیله تجارب تخصصی به یک فرد دارای مهارت بدل گشته است.نکته قابل توجه این است که برنامه کارت آبی اروپا یک برنامه امتیاز محور نیست از نقطه نظر این طرح یک شخص یا تحصیل کره و متخصص است یا این ویژگی ها را ندارد.

برنامه کارت آب اروپا چند ویژگی منحصر بفرد دارد که کمک میکند اروپا به محبوب ترین مقصد مهاجرتی برای متخصص تبدیل شود:

  • شرایط کار و درآمد کاملا شبیه بومیان است.
  •  شخص دارای کارت آبی اروپا می تواند آزادانه به حوزه کشورهای شنگن سفر کند.
  •  دارنده بلوکارت اروپا از حقوق اجتماعی – اقتصادی اروپاییان مانند بیمه بیکاری برخوردار است.
  • شرایط پیوستن خانواده به فرد دارای کارت آبی اروپا فراهم است.
  • قابلیت اخذ اقامت دائم در این طرح وجود دارد.
  • امکان همکاری با سایر اروپایی ها در کسب و کار وجود دارد.

شرایط اخذ بلوکارت اروپا

شرایط کلیدی که فرد باید برای درخواست بلوکارت اروپا داشته باشد از قرار زیر است:

  • شهروند هیچ کدام از کشورهای اروپا نباشد.
  • تحصیل کرده باشد یا از نظر حرفه ای مجرب و ماهر باش.
  • قرارداد کار یا پیشنهاد شغلی الزام آور داشته باشد.

پروفایل شما در نت ورک بلوکارت اروپا دو کاربرد دارد: اول اینکه در دسترس کارفرمایان است در نتیجه می توانید پیشنهاد شغلی دریافت کنید و ثانیا اینکه امکان ارسال درخواست بلوکارت اروپا را برای شما فراهم می کند.

امیدواریم مطالعه مقاله بلو کارت اروپا برای شما مفید واقع شده باشد. در صورتی که سوالی در مورد بلو کارت اروپا یا کارت آبی اروپا دارید خوشحال می شویم با وکلای مهاجرت ایران در میان بگذارید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

‫2 نظرها

  1. بازتاب: اقامت کاری هلند با قرارداد کوتاه مدت - وکلای مهاجرت ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا