حقوق مهاجرت

کارت بیمه اروپا و چگونگی دریافت آن

حقوق مهاجرت

اگر فکر مهاجرت به اروپا را در سر می پرورانید، لازم است بدانید که شما از حق بیمه درمانی اروپا از طریق کارت بیمه اروپا برخوردار می شوید که اصطلاحا به آن کارت بیمه EHIC می گویند.جهت اطلاعات بیشتر در این باب با وکلای مهاجرت ایران (IIL) همراه باشید.

 

کارت بیمه EHIC چیست؟

کارت بیمه اروپا جایگزین گواهینامه E111 قدیمی در سال 2005 شد این کارت، مراقبت های بهداشتی دولتی بیماران را با هزینه کم و گاهی کاملا رایگان برای هر گونه درمان پزشکی که برای بیماری و حوادث نیاز دارند، را پوشش می دهد.

لازم به ذکر است سیستم مراقبت های بهداشتی دولتی هر کشور متفاوت است.

 

چگونه کارت بیمه اروپا را دریافت کنیم؟

سریعترین راه برای درخواست کارت بیمه EHIC جهت برخورداری از بیمه درمانی اروپا ، درخواست بصورت آنلاین است و همچنین شما می توانید با شماره تلفن 0300 3301350 فرم بیمه درمانی اروپا را درخواست کنید.

 

اعتبار

این کارت معمولا ظرف 7 روز به دست شما خواهد رسید و مدت اعتبار آن پنج سال است و شما می توانید آن را تا شش ماه قبل از تاریخ انقضاء تمدید کنید.

در صورت سرقت و یا گم کردن آن می توانید درخواست یک گواهی جایگزینی موقت که شما را تحت بیمه درمانی اروپا پوشش می دهد تا زمانی که به کشور خود بازگردید را بدهید.

 

هزینه کارت بیمه EHIC :

دریافت کارت بیمه اروپا بصورت کاملا رایگان است اما باید مراقب وب سایت های غیر رسمی که ممکن است شما را به پرداخت پول وا بدارند باشید.

 

کشورهای تحت پوشش بیمه درمانی اروپا

اتریش

بلژیک

بلغارستان

کرواسی

قبرس

جمهوری چک

دانمارک

استونی

فنلاند

فرانسه

آلمان

یونان

مجارستان

ایسلند

ایرلند

ایتالیا

لتونی

لیختن اشتاین

لیتوانی

لوکزامبورگ

مالتا

هلند

نروژ

لهستان

پرتغال

رومانی

اسلواکی

اسلوونی

اسپانیا

سوئد

سوئیس

 

شماره تلفن اضطراری اتحادیه اروپا

اگر در طول سفر خود در اروپا اضطراری دارید، فقط کافیست شماره 112 را برای دسترسی به خدمات اضطراری از جمله آمبولانسها و پلیس، شماره گیری کنید.

 

توصیه وکلای مهاجرت ایران (IIL) در مهاجرت به اروپا این است برای برخورداری از بیمه درمانی اروپا به وسیله کارت بیمه اروپا هرچه سریعتر جهت درخواست کارت بیمه EHIC اقدام نمایید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا