توصیه های مهاجرتمهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)

10 نکته مهم قبل از مهاجرت از طریق خرید ملک خارجی

مهاجرت از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق خرید ملک همان سرمایه گذاری ملکی است. نکات کلی وجود دارد که قبل از مهاجرت باید آمادگی آن را داشته باشید. وکلای مهاجرت ایران( IIL) از زیر مجموعه هلدینگ بین المللی آپادالا  قصد دارد پیرامون موارد مهم مهاجرت ملکی با شما سخن گوید. موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک تخصصی بین المللی اینوستایم دو همکار IIL هستند. قبل از مهاجرت برای خرید ملک کشور و شهر مقصد برای خرید ملک را انتخاب نموده و ببینید چه مزایایی با خرید ملک در آن کشور خواهید داشت. نکات مهم مهاجرت برای خرید ملک را برای خود مرور و اگر قرار است مدارکی را تهیه کنید زودتر آنها را جمع آوری نمایید. موارد مهم مهاجرت و نکات مهم برای خرید ملک خارجی را با هم مرور می کنیم. در این راستا از صفر تا صد پروسه مهاجرت ملکی با IIL همراه بمانید.

 

مهاجرت از طریق خرید ملک

مهاجرت از طریق خرید ملک خارجی مراحل و مقدماتی دارد از جمله درخواست ویزا از طریق مراکز معتبری چون VFS و سفارت کشور مورد نظر. شرایط و مدارک لازم را برای درخواست ویزا تهیه کنید. اگر قصد خرید ملک دارید باید ویزا مرتبط با این هدف را درخواست دهید که همان ویزای سرمایه گذار  و یا گلدن ویزا است.

اگر پاسپورت تان نیاز به تمدید دارد اینکار را انجام دهید. وضعیت مالی خود را برای خرید ملک بررسی و در این خصوص مشاوره بگیرید. اصلا ببینید کشوری که در نظر دارید آیا به شما اجازه خرید ملک و سرمایه گذاری می دهد. برخی کشورها برنامه سرمایه گذاری برای اعطای شهروندی دارند

جهت اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله اخذ اقامت با خرید ملک در کدام کشورها مقدور است؟ را مطالعه و ببینید چه کشورهای به شما اقامت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری ملکی می دهد. کشورهای دیگری هم برنامه های سرمایه گذاری دارند، برنامه های سرمایه گذاری در اروپا معمولا به گلدن ویزا شناخته می شود.

پس شما برای مهاجرت از طریق خرید ملک به گلدن ویزا نیاز دارید. هر کشوری شرایطی برای اعطای گلدن ویزا دارد. بطور مثال برای برنامه برخی کشورها شما باید تست سلامت و پزشکی بدهید. یا اینکه سابقه کیفری نداشته و  یا اینکه اثبات کنید سرمایه تان از منبع قانونی تامین شده است. مهاجرت با سرمایه گذاری ملکی مستلزم تحقیق و بررسی کافی می باشد.

قبل از مهاجرت برای خرید ملک

نکات کلی قبل از مهاجرت

لطفا وقت کافی برای نکات مهم برای خرید ملک خارجی و تکمیل کارها برای خود در نظر بگیرید. حتی وسایل شخصی  لازم برای سفر و مهاجرت را چک کنید، در باره آب و هوای کشور مورد نظر به اندازه کافی مطالعه تا بتوانید برای سازگاری با آن محیط آمادگی کامل را بدست آورید. زبان یکی از ابزار ارتباطی شما است که باید داشته باشید.

اگر شاغل هستید مدیر و کارفرمای خود را در جریان برنامه تان قرار دهید. فرصت های شغلی و امکانات لازم کشور هدف را بررسی کنید از جمله مدارس یا هر امکانات دیگری که لازم دارید. بیمه سفر را هم مورد توجه داشته باشید و مسائل درمانی و پزشکی خود را در اولویت قرار دهید. آژانس مسافرتی خوبی برای رزرو بلیط پیدا کرده و تاریخ سفر و پرواز خود را فیکس نمایید.

از قبل محل سکونت تان را مشخص کنید، برای این کار باید وقت کافی بگذارید که در کجا می خواهید بمانید، چه مدتی در آنجا خواهید ماند و دیگر جزئیات مرتبط. گردآوری اسناد و مدارک شخصی را فراموش نکنید. اگر با خانواده سفر می کنید به فکر سرگرمی بچه ها هم باشید.

 

قبل از مهاجرت برای خرید ملک

قبل از مهاجرت برای خرید ملک باید حساب بانکی افتتاح نمایید، افتتاح حساب بانکی در کشور جدید مراحل خاص خود را دارد که باید وقت کافی برای آن بگذارید علاوه بر آن درباره ارز کشور هدف اطلاعاتی کسب نمایید. با مهاجرت از طریق خرید ملک شما می توانید پاسپورت دوم و شهروندی کشور هدف را دریافت نمایید که این مزایا در هر کشوری جزئیات خود را دارد.

تقریبا یک سال قبل از اینکه مهاجرت داشته باشید انواع ویزاهای مرتبط با سفرتان، قیمت ملک، هزینه های زندگی، سبک زندگی و امکانات آموزشی و درمانی و فرصت های شغلی کشور مورد نظرتان را بررسی نمایید. اقدامات قبل از مهاجرت برای خرید ملک باید مورد توجه کافی قرار گرفته و عملی شود.

 

نکات مهم مهاجرت برای خرید ملک

نکات مهم مهاجرت برای خرید ملک برای هر کشور متفاوت است. هر کشوری الزامات گوناگونی در برنامه گلدن ویزا دارد. برای مثال برای خرید ملک در یونان شما باید حداقل 250 هزار یورو سرمایه گذاری نموده و 183 روز در سال در یونان اقامت داشته تا بعد 7 سال شهروند این کشور شوید

ولی مثلا برای دریافت شهروندی قبرس کمتر از یک سال زمان می برد و مبلغ حداقل سرمایه گذاری بر املاک 2 میلیون یورو است. بعضی کشورها بازده سود بالاتری از خرید و  سرمایه گذاری ملکی دارند مانند پرتغال و یونان. تمامی این نکات را در نظر داشته و بهترین گزینه را انتخاب کنید. در صورت تمایل درباره ویزای طلایی یونان می توانید تحقیق و مطالعه بفرمایید.نکات مهم مهاجرتی برای خریداری املاک را جدی بگیرید.

 

موارد مهم مهاجرت با خرید ملک

مخاطبین گرامی، موارد مهم مهاجرت با خرید ملک خارجی باید طبق آخرین قوانین در نظر گرفته شود. تمامی مشخصات و موقعیت ملکی را که میخواهید خریداری نمایید مشخص کنید از جمله شهر، منطقه و یا محله. علاوه بر آن برای خود معلوم کنید آیا برای سرمایه گذاری و اجاره میخواهید ملک بخرید پس باید شرایط لازم ملک را برای این منظور بررسی کند.

اما اگر می خواهید خودتان در آن سکونت داشته باشید، باید بیشتر به امکانات لازم توجه داشته باشید. همچنین وکیل متخصص مهاجرت برای خود بگیرید تا شما را در جریان جدیدترین روند های قانونی مهاجرت از طریق خرید ملک قرار دهید. وکیل شما می تواند در تمامی پروسه ها از شروع درخواست ویزا تا انعقاد قرارداد خرید ملک پشتیبان و راهنمای شما باشد. رعایت موارد مهم قبل از مهاجرت ملکی برای هر سرمایه گذار و خریدار ملک الزامی است.

نکات مهم مهاجرت برای خرید ملک

10 نکته مهم قبل از مهاجرت از طریق خرید ملک

در نهایت می توان از این موارد به عنوان مهمترین نکات قبل از مهاجرت از طریق خرید ملک اشاره داشت.

1- بررسی برای برنامه سرمایه گذاری کشور هدف

2- تهیه مدارک و اسناد لازم برای درخواست نوع ویزا

3- تعیین مکان ملک مورد نظر

4- بیمه سفر

5- مشاوره با وکیل

6- تهیه مسکن موقت برای مهاجرت و قبل از خرید ملک

7- بررسی امکانات لازم برای خرید ملک(برای سرمایه گذاری یا سکونت)

8- افتتاح حساب بانکی در کشور مقصد

9- در نظر گرفتن هزینه های خرید ملک از جمله ثبت و انعقاد قراردادها

10 – بررسی و توجه به هزینه های مالیاتی خرید ملک

اینن نکات مهم برای خرید ملک خارجی است که برای مهاجرت به  کشور  هدف باید بدانید، البته موارد دیگری هم در این پروسه وجود دارند که در جای خود لازم به بررسی می باشد. به دلیل اهمیت این موارد توصیه می شود حداقل یکسال قبل از تصمیم به مهاجرت از طریق خرید ملک تحقیق کافی در این خصوص داشته باشید.

 

همان طور که میدانید در این مقاله درباره مهاجرت از طریق خرید ملک به دریافت ویزای مرتبط اشاره شد و در خصوص موارد مهم مهاجرت با خرید ملک نکاتی را ذکر نمودیم. قبل از مهاجرت برای خرید ملک بایستی اطلاعات کاملی در مورد ملک مورد نظر به دست آوریم اینکه چه موقعیتی دارد و شرایط خرید آن چیست. از نکات مهم مهاجرت برای خرید ملک درباره لزوم افتتاح حساب بانکی گفته و به اهمیت مشاوره با وکیل و متخصصان این امر توصیه داشتیم. که البته موارد و نکات بیشتری در این خصوص وجود دارد.

با توجه به نکات ارائه شده وکلای مهاجرت ایران برای 14 کشور اقدام به مهاجرت از طریق خرید ملک مینماید و میتواند از هر جهت کمک حال شما باشد مثلا برای انتخاب ملک ها به راحتی میتوانید به سایت املاک خارجی اینوستایم سری بزنید و در صورتی که نیاز به وکیل داشتید با موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل به مشورت بپردازید که همه ی این سه مورد زیر مجموعه ای از هلدینگ آپادالا میباشد.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا