امور خرید و اجاره ملک در اسپانیامهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت به اسپانیا

7 نکته مهم گلدن ویزای اسپانیا در سال 2019

مهاجرت به اروپا

در مطلب 7 نکته مهم گلدن ویزای اسپانیا در سال 2019 قصد داریم در خصوص آخرین موضوعات مهم ویزای طلایی اسپانیا صحبت کنیم. دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک یا همان ویزای طلایی اسپانیا در سالهای گذشته مورد توجه و علاقه ایرانیان قرار گرفته و یکی از محبوب ترین روشهای مهاجرت به اسپانیا می باشد. از سال 2013 که آغاز این برنامه مهاجرتی بوده تا کنون بیش از 3 میلیارد یورو به اسپانیا وارد شده و این کشور هر سال شاهد رشد 45 درصدی بوده است. ما هم به نوعی در موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل در طول سالیان گذشته این موضوع را تجربه کرده ایم. در مقاله 7 نکته مهم گلدن ویزای اسپانیا در سال 2019  با آی آی ال همراه باشید.

1- چه کسی می تواند ملک بخرد ؟

اولین نکته از 7 نکته مهم گلدن ویزای اسپانیا در سال 2019  این است که در پروژه دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک چه کسی می تواند ویزای طلایی اسپانیا را بگیرد؟ سرمایه گذار ملکی در برنامه گلدن ویزای اسپانیا هم می تواند شخص حقیقی باشد و هم شخص حقوقی ( شرکتها).

باید دقت کنید که شرکت سرمایه گذار نباید در منطقه آفشور و مناطقی که بهشت مالیاتی محسوب می شوند ثبت شده باشد. از طرف دیگر این شرکت باید 100% متعلق به شخص حقیقی متقاضی ویزای طلایی اسپانیا باشد. در هر صورت سرمایه گذاری باید به صورت بدون قید و شرط و هر گونه تعهد مالی به مبلغ 500 هزار یورو انجام شود. این مبلغ باید بدون استفاده از وام یا رهن تامین شود.

2- چه کسانی در برنامه گلدن ویزای اسپانیا همراه محسوب می شوند؟

دومین نکته از 7 نکته مهم گلدن ویزای اسپانیا در سال 2019  این است که چه کسانی می توانند همراه با متقاضی اصلی ویزای طلایی اسپانیا مجوز اقامت دریافت کنند. به طور کلی همسر و افراد خانواده متقاضی که به او وابسته هستند می توانند به همراه وی درخواست اقامت موقت کنند.

متقاضی اصلی گلدن ویزای اسپانیا و همه وابستگان او باید بیمه سلامت عمومی یا خصوصی داشته باشند و همچنین بتوانند تمکن مالی لازم برای اداره امور مالی خود در اسپانیا را اثبات کنند.

7 نکته مهم گلدن ویزای اسپانیا در سال 2019 ، اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک ، ویزای طلایی اسپانیا

3- مدت اقامت اجباری در اسپانیا چقدر است؟

سومین نکته از 7 نکته مهم گلدن ویزای اسپانیا در سال 2019 : متقاضی ویزای طلایی اسپانیا نیازی نیست بعد از دریافت اقامت این کشور در آنجا اقامت کند ( گلدن ویزای اسپانیا شرط حضور ندارد). با این حال متقاضی گلدن ویزا و افراد خانواده او می توانند به صورت تمام وقت در اسپانیا زندگی کنند.

در صورتی که در بین افراد خانواده دارنده ویزای طلایی اسپانیا فرزندی باشد که قانونا مشمول تحصیل است باید در مدارس این کشور ثبت نام شود و به تحصیل بپردازد.

4- اقامت اسپانیا برای چه مدتی صادر می شود؟

در اولین مرحله کارت اقامت اسپانیا در برنامه گلدن ویزا به شکل یک ویزای یک ساله صادر می شود. بعد از این یک سال کارت اقامت شخص برای مدت 2 سال دیگر قابل تمدید است. در مرحله بعدی کارت اقامت برای 5 سال دیگر تمدید می گردد.

نکته هم این است که برای یک تمدید موفق در همه این مدت ها باید سرمایه گذاری شخص به همان شکل حفظ شود.

5- اقامت دائم و شهروندی اسپانیا چه زمانی قابل دریافت است؟

دارنده ویزای طلایی اسپانیا و خانواده وی می توانند بعد از 5 سال داشتن کارت اقامت موقت برای دریافت اقامت دائم اسپانیا درخواست بدهند ، و همچنین بعد از 10 سال امکان تقدیم درخواست برای دریافت شهروندی اسپانیا (CITIZENSHIP) وجود دارد.

فقط باید دقت کنید که برای دریافت موارد فوق بایستی در طول این مدت واقعا ساکن اسپانیا بوده باشید. ( اینجا شرط ماندن اجباری است )

7 نکته مهم گلدن ویزای اسپانیا در سال 2019 ، اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک ، ویزای طلایی اسپانیا

6- سفر با گلدن ویزای اسپانیا چگونه است ؟

دارنده ویزای طلایی اسپانیا می تواند آزادانه به کشور های حوزه شنگن سفر کند و در هر 180 روز 90 روز در این کشور ها بدون هیچ مشکلی بماند. به عبارت دیگر می توان در هر سال دو بار و هر بار به مدت 90 روز در این کشورهای اروپایی ماند.  این موضوع سفر به همه کشور های اروپایی را آسان می کند.

7- چه زمانی می توان ملک اسپانیایی را فروخت؟

اصولا تا زمانی که فرد دارای کارت اقامت موقت است باید سرمایه گذاری خود را نگه دارد تا بتواند به صورت موفقیت آمیز کارت اقامت اسپانیا را تمدید کند. به روایت دیگر زمانی که فرد دارنده گلدن ویزای اسپانیا اقامت دائم خود را بعد از 5 سال دریافت کرد دیگر تعهدی بر حفظ سرمایه گذاری خود ندارد و می تواند این ملک را بفروشد.

ما پیش از این در مقاله ۹ نکته طلایی برای مهاجرت به اسپانیا توصیه های کلی مان را در خصوص مهاجرت به این کشور گفته بودیم. در این مطلب هم سعی کردیم کمی ریز بین شده و برنامه مهاجرتی ویزای طلایی اسپانیا را مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم که مفید واقع شود.

به طور کلی پروسه دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک یا همان ویزای طلایی اسپانیا یک پروژه تخصصی و پیچیده است و توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی در این مورد با وکلای مهاجرت کاردان و متخصص مشورت کنید. بدون شک یک آغاز درست زندگی جدید شما را در اسپانیا شیرین تر می کند.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا