مهاجرت به اسپانیا

9 نکته طلایی برای مهاجرت به اسپانیا

راهنمای مهاجرت به اسپانیا

در اینکه اسپانیا یکی از بهترین مکانهای دنیا برای زندگی است شکی نیست. بنابراین تعجبی هم ندارد که مهاجرت به اسپانیا تا این حد محبوب و پرطرفدار است. در مطلب راهنمای مهاجرت به اسپانیا ما قصد داریم به ذکر 9 نکته طلایی برای مهاجرت به اسپانیا بپردازیم. دانستن این نکات روند مهاجرت شما را به اسپانیا بسیار آسان تر و شیرین تر خواهد کرد. هر چه باشد مزایای مهاجرت به اسپانیا اینقدر زیاد است که هر کسی مشتری می شود!  با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید.

بحث های قانونی در خصوص اقامت و مهاجرت مسلما برای شما کسل کننده اما ضروری است به همین خاطر مطالعه این راهنمای مهاجرت به اسپانیا را اکیدا توصیه می کنیم. اگر می خواهید که از زیبایی های اسپانیا لذت ببرید قبل از هر چیز باید جای خود را محکم کرده و حقوق قانونی خود را بدست بیاورید.  اکثر کسانی که قصد مهاجرت به اسپانیا دارد در شروع ماجرا کاملا سردرگم می شوند. آنها نمی دانند از کجا باید شروع کنند و چطور یک پروسه موفق مهاجرتی را استارت بزنند. این مقاله کمک بزرگی به این افراد خواهد بود.

1- ارزیابی ، اولین نکته راهنمای مهاجرت به اسپانیا

اولین نکته راهنمای مهاجرت به اسپانیا  این است که موقعیت و وضعیت خود را کاملا درک کنید و بدانید که چگونه باید عمل کنید. باید بدانید که مجوز اقامت در اسپانیا انواع بسیار متنوع و مختلفی دارد و پروسه هر کدام از آنها با دیگری کاملا متفاوت است. به طور مثال رویه درخواست مجوز کار در اسپانیا به هیچ عنوان مشابه درخواست ویزای تمکن مالی اسپانیا نخواهد بود.

به همین خاطر است که شما باید با درک دقیق وضعیت و موقعیت خود ببینید که برای کدام نوع ویزا و مجوز اقامت اسپانیا باید اقدام کنید. بر خلاف اروپایی ها که برای زندگی و کار در کشورهای اروپایی نیازی به اخذ مجوز اقامت ندارند غیر اروپایی ها باید علاوه بر دریافت ویزای مرتبط درخواست مجوز اقامت اسپانیا را نیز بنمایند که این موضوع می تواند گاها بسیار سخت و پیچیده باشد. اما جای نگرانی نیست چون ما برای کمک به شما اینجاییم! مطالعه راهنمای مهاجرت به اسپانیا هم بسیاری از موضوعات را برای شما روشن می کند.

ارزیابی دقیق موقعیت تان به شما کمک می کند که ابهام ها و سردرگمی ها را از بین ببرید و در افقی روشن به هدف خود تمرکز کنید.

2- روند کلی مهاجرت به اسپانیا

دومین نکته در راهنمای مهاجرت به اسپانیا آشنایی با روند کلی مهاجرت در اسپانیاست. به عنوان یک غیر اروپایی اگر بخواهید برای مجوز اقامت اسپانیا اقدام کنید روند درخواست ویزا تقریبا در همه برنامه های مهاجرتی شبیه هم است. البته باید در نظر داشته باشید که برخلاف برنامه هایی همچون ویزای کارآفرینی و ویزای افراد فوق متخصص برای بقیه ویزا ها کلیه اقدامات باید از خارج از اسپانیا و در سفارت این کشور در مملکت خودتان شروع شود.

اولین قدم این است که شما در سفارت اسپانیا درخواست خود مبنی بر دریافت مجوز اسپانیا را تقدیم کنید. سفارت اسپانیا اپلیکیشن شما را به سازمان مهاجرت اسپانیا و ادارات ذیربط ارسال می کنند. اینجا جایی است که درخواست شما رد یا قبول می شود.

در صورتیکه که اپلیکیشن شما موفق باشد و با درخواست شما موافقت شود ، کنسولگری یا سفارت اسپانیا ویزای اسپانیا شما را تحویل خواهد داد. با این سند حالا شما می توانید به اسپانیا سفر کنید تا پروسه مهاجرت خود را در این کشور ادامه دهید. فقط باید به خاطر داشته باشید که ظرف 90 روز از صدور ویزای اسپانیا به این کشور سفر کنید. وکلای مهاجرت ایران پیش از این انواع ویزای اسپانیا را بررسی نموده است و شما می توانید در این خصوص نیز در وبسایت مطالعه کنید. البته دقت داشته باشید که ویزا با مجوز اقامت تفاوت دارد. برای آشنایی با انواع اقامت ، مقاله انواع اقامت در اسپانیا را مطالعه کنید.

زمانیکه به اسپانیا وارد شدید باید برای کد NIE اسپانیا ( کد مالیاتی اسپانیا) خود درخواست بدهید و آن را دریافت کنید.  پس از دریافت کد مالیاتی اسپانیا نوبت به درخواست مجوز اقامت اسپانیا می رسد. با این فرض که شما همه شرایط مهاجرت به اسپانیا را داشته باشید بزودی مجوز اقامت خود را دریافت می کنید.

این مجوز اقامت اولیه به شما اجازه می دهد برای یک سال کامل در اسپانیا زندگی کنید. بعد از اتمام سال اول و با فرض اینکه شما همچنان شرایط را دارا می باشید این مجوز اقامت برای یک دوره دو ساله و سپس دوره های بعدی قابل تمدید است .

بعد از اینکه شما مجوز اقامت خود را به اندازه کافی تمدید کردید و به شرط اینکه حداقل 10 سال تمام در اسپانیا زندگی کرده باشید اکنون می توانید برای شهروندی اسپانیا ( دریافت پاسپورت اسپانیا) اقدام نمایید و یک اسپانیایی بشوید! اگر در خصوص بحث مسکن در اسپانیا نگرانی دارید شاید مطلب محبوبترین مکان اسپانیا برای اجاره ملک برای شما مفید باشد.

راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه ملک خرید در ترکیه خریدن ملک در ترکیه مهاجرت به ترکیه اقامت ترکیه وکلای مهاجرت ایران

3- راهنمای مهاجرت به اسپانیا و مجوز کار

بسیاری از خارجیانی که به اسپانیا مهاجرت می کنند به دنبال استفاده از مزایای مجوز کار در اسپانیا هم هستند. باتوجه به اینکه سایر مجوزهای اقامت اسپانیا ممکن است شرایط و مقررات بسیار سختی داشته باشند در عمل بسیاری از افراد به دنبال مجوز کار اسپانیا هستند و اینجا بحث اشتغال خارجیان در کشور اسپانیا پیش می آید. برای آشنایی بیشتر با موضوع توصیه می کنیم حتما مطلب « اقامت کاری در اسپانیا و نکات طلایی آن » را مطالعه کنید.

در هر صورت اگر شما هم می خواهید برای مجوز کار اسپانیا اقدام کنید بسیار اهمیت دارد که به توصیه های زیر توجه کافی داشته باشید:

 • شما برای درخواست مجوز کار اسپانیا نمی توانید داخل این کشور باشید. این نوع مجوز اقامت باید از کشور خودتان ( سفارت اسپانیا ) درخواست شود.
 • اگر شما قصد درخواست مجوز کار اسپانیا را دارید باید ابتدا در حالی که در کشور خود زندگی می کنید یک پیشنهاد کاری در اسپانیا از سوی یک کارفرمای معتبر داشته باشید.
 • در خصوص پیشنهاد کاری که به آن وارد می شوید بسیار دقت کنید چرا که روند دریافت مجوز کار در اسپانیا بسیار دقیق و سخت گیرانه است و باید توجه داشته باشید که شغل مورد نظر در لیست مشاغل مورد نیاز اسپانیا موجود باشد.
 • باید بدانید که اروپایی ها برای دریافت مجوز کاردر اسپانیا هیچ مشکلی ندارند و ظرف 24 ساعت این مجوز را دریافت می کنند.

به هر صورت قبل از هرچیزی باید با وضعیت کار در اسپانیا به طور کلی آشنا باشید و بدانید که قدم به چه دنیایی می گذارید.

4- پروسه های سخت را فراموش کنید! ویزای تمکن مالی اسپانیا

اگر می خواهید به اسپانیا مهاجرت کنید اما در عین حال نمی خواهید نگران پروسه های سخت مهاجرت و دریافت مجوز اقامت اسپانیا باشید ، در این مورد به شرطی که شرایط تمکن مالی را در کشور خود داشته باشید و به شرطی که بتوانید معیشت خود را در اسپانیا تامین کنید می توانید برای ویزای تمکن مالی اسپانیا اقدام کنید.

شما باید در این روش اثبات کنید که حداقل 400% نرخ IPREM اسپانیا  توان مالی دارید و همچنین یک قرارداد خصوصی بیمه تامین اجتماعی ببندید. پروسه ویزای تمکن مالی اسپانیا بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی از پس آن بر بیایید.

گذشته از اینها اگر میخواهید پایه های مهاجرت خود را محکم تر بنا کنید و با سرمایه گذاری شروع کنید ، مطلب روش های جدید سرمایه گذاری در اسپانیا (۲۰۱۹) را برای شما نوشته ایم و مطالعه آن را توصیه می کنیم. همچنین مطلب سرمایه گذاری در اسپانیا را نیز توصیه می کنیم. هر چه باشد شاید جزء آن دسته باشید که می خواهند از مزایای ویزای طلایی اسپانیا برخوردار شوند! جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا را هم اینجا بخوانید.

5- اولین چیزی که احتیاج دارید : کد NIE اسپانیا

بعد از اینکه در کنسولگری یا سفارت ویزای اسپانیا را دریافت کردید ، اولین قدم برای شما این است که کد NIE خود را دریافت کنید. کد NIE اسپانیا در حقیقت یک کد شناسه ابتدایی برای خارجی هاست و شما تقریبا برای هر کاری در اسپانیا به آن احتیاج دارید. برای افتتاح حساب بانکی در اسپانیا ، برای ثبت شرکت در اسپانیا ، برای خرید ملک در اسپانیا و حتی برای دریافت مجوز اقامت شما به این کد نیاز خواهید داشت.

بدون کد NIE اسپانیا شما نمی توانید هیچ کار قانونی یا مالی در اسپانیا انجام بدهید بنابراین باید حواستان به طور خاص به این مورد باشد تا یک مهاجرت موفق داشته باشید. درخواست کد NIE اسپانیا رویه تقریبا آسانی دارد و باید در اداره پلیس شهری که در آن مستقر هستید ( در اسپانیا) درخواست شود.

ویزای طلایی اسپانیا ، مهاجرت به اسپانیا ، خرید ملک در اسپانیا

6- مدارکی که شما همیشه در اسپانیا احتیاج دارید

ششمین بخش راهنمای مهاجرت به اسپانیا به مدارک عمومی مهاجرت به اسپانیا می پردازد. همانطور که قبلا اشاره کردیم ، هر برنامه مهاجرتی و هر نوع مجوز اقامت اسپانیا روند و جزئیات خاص خود را دارید. هر کدام ازاین برنامه ها شرایط و مدارک خاص خود را می طلبد اما با این حال تعدادی از مدارک هست که تقریبا در همه برنامه های مهاجرتی و انواع مجوزهای اقامت اسپانیا مشترک است.  اینها همان مدارکی هستند که شما همواره در زمان حضور در اسپانیا به آنها نیاز خواهید داشت.

 • گواهی عدم سوء پیشینه هم از محل اقامت خود و هم در کشور اسپانیا
 • بیمه تامین اجتماعی با پوشش کامل در اسپانیا ( این بیمه می توانید دولتی یا خصوصی باشد)
 • اصل پاسپورت و کپی آن. دو عکس برای مدارک نیز نیاز است.
 • مدارکی که نشاند می دهد شما توان مالی اداره زندگی روز مره خود در اسپانیا را دارید.

پس از تهیه این مدارک بر اساس برنامه مهاجرتی اسپانیا که انتخاب کرده اید ممکن است مدارک دیگری نیز نیاز داشته باشید. برای مثال برای ویزای کارآفرینی اسپانیا ( دریافت اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت ) یا مجوز کار به عنوان فرد خود اشتغال شما باید Business Plan  کسب و کار خود را نیز ارسال کنید.

7- مدارکی که باید با اسپانیایی ترجمه شوند

این نکته تقریبا مهم ترین بخش راهنمای مهاجرت به اسپانیا است. زمانیکه می خواهید درخواست مجوز اقامت اسپانیا را ارسال کنید باید توجه اساسی به ترجمه اسپانیایی مدارکی داشته باشید که همراه اپلیکیشن می فرستید. تمامی مدارکی که ارسال می کنید باید به صورت رسمی و قانونی به زبان اسپانیایی ترحمه شده و توسط سفارت اسپانیا گواهی شده باشد.

بسیاری از موکلین ما می پرسند که آیا می توانند مدارک را به زبان انگلیسی یا فارسی بفرستند و جواب منفی است و همه مدارک باید به زبان اسپانیایی ترجمه شوند. بنابراین از همین حالا باید به دنبال یک دفتر ترجمه رسمی خوب باشید.شما حتی می توانید با پرداخت هزینه ها مدارک تان را در خود اسپانیا ترجمه کنید.

اگر میخواهید در خصوص بحث تایید و گواهی مدارک نیز اطلاعاتی کسب کنید مطالعه مطلب تایید مدارک برای مهاجرت به اسپانیا را توصیه می کنیم.

8- شما می توانید خانواده خود را همراه خود بیاورید

بیایید فرض کنیم که شما در حال حاضر تمامی اقدامات قانونی مهاجرت به اسپانیا را انجام داده اید و تمامی مدارکی که برای برنامه مهاجرتی اسپانیا لازم است را آماده کرده اید و اولین مجوز اقامت خود در اسپانیا را دریافت کرده اید. حالا می خواهید خانواده خود را نیز به اسپانیا ببرید. با داشتن مجوز اقامت بردن خانواده به اسپانیا بسیار آسان است. بر اساس راهنمای مهاجرت به اسپانیا ، اگر شما در اسپانیا بیشتر از یک سال زندگی کرده باشید می توانید برای افراد زیر درخواست اقامت و یا مجوز کار بکنید :

 • پدر و مادر شما
 • همسر و شریک زندگی شما
 • والدین همسر شما ( پدر خانم و مادر خانم شما)
 • دختر و پسر شما به شرطی که زیر 18 سال سن داشته باشند.

در این موقعیت شما باید برای مجوز گرد هم آمدن خانواده در اسپانیا درخواست کنید. این موضوع این نکته مهم را در دل خود دارد که در زمان تقدیم این درخواست اعضای خانواده نمی توانند در خاک اسپانیا باشند.

در خصوص فرزندان و تحصیل آنها مطلب « نگاهی به مدرسه های اسپانیا » را مطالعه نمایید. همچنین مقاله « تحصیل در بهترین مکان اسپانیا » نیز به شما کمک خواهد کرد.

وکیل متخصص مهاجرت به اسپانیا ، وکیل مهاجرت به اسپانیا ، اقامت اسپانیا

9- یک وکیل متخصص در مهاجرت به اسپانیا انتخاب کنید.

ما پیش از این در مقاله استخدام وکیل خارجی برای مهاجرت مزایا و معایب داشتن وکیل خارجی را برشمردیم. برای مهاجرت به اسپانیا هم ممکن است این موارد صادق باشد به همین خاطر توصیه می کنیم حتما این مقاله را مطالعه کنید. داشتن یک وکیل متخصص برای مهاجرت به اسپانیا تمامی شک و شبهه ها را از بین خواهد برد و نگرانی های شما را به حداقل می رساند . اما باید خاطر نشان کنیم که پیدا کردن یک وکیل مهاجرت به اسپانیا که در کارش متخصص باشد و صادقانه رفتار کند هم کار ساده ای نیست.

آخرین نکته در بحث راهنمای مهاجرت به اسپانیا بحث وکیل مهاجرت است. همانطور که می دانید پروسه مهاجرت به اسپانیا و درخواست ویزای اسپانیا می تواند یک روند مشکل باشد دهها عنوان مدرک و سند باید ترجمه و ارسال شود و حتی ممکن است با توجه به وضعیت شما و برنامه مهاجرتی مورد انتخاب شما نیاز به تلاش بیشتر نیز باشد. این موضوع می تواند کاملا گیج کننده باشد. مدارک را به کجا ارسال کنم؟ چقدر باید زمان بگذرد و من چقدر باید صبر کنم؟ در وضعیت من چه کارهای اضافه بر سازمانی باید انجام بدهم؟ و شک و شبهه ها همینطور ادامه دارد.

به همین خاطر به جای اینکه خودتان مستقلا اقدام کنید می توانید یک وکیل متخصص مهاجرت به اسپانیا استخدام کنید و در تمام طول پروسه به تخصص و تجربه او تکیه کنید. این دقیقا همان کاری است که ما در وکلای مهاجرت ایران با بیش از 12 سال تجربه و بیش از صدها موکل موفق و راضی انجام می دهیم. افتخار ماست که شما را در پروسه مهاجرت به اسپانیا همراهی کنیم. اما ما چه کارهایی برای شما انجام می دهیم:

 • ارزیابی دقیق و تخصصی موقعیت شما : ما در ابتدا با شما در تماس هستیم و سوالات بسیار مهمی را برای شروع پروسه مهاجرتی می پرسیم. بر اساس پاسخهای شما ما می توانیم دقیقا ضعیت شما را ارزیابی کرده و  بهترین مسیر را برای مهاجرت موفق به اسپانیا ترسیم کنیم.
 • آماده سازی و تهیه و تایید کلیه مدارک و ارسال آنها به سازمانهای ذیربط : شما فقط کاری که باید انجام بدهید امضا کردن است. تیم متخصص ما متشکل از وکلای مهاجرت به اسپانیا کلی هفرم ها و مدارکی که باید ارسال شوند را تهیه و تکمیل خواهند کردو برای مجوز اقامت شما اقدام می کنند. این موضوع کمک می کند که شانس شما برای دریافت مجوز اقامت اسپانیا به طرز قابل توجهی افزایش یابد.
 • ترجمه همه مدارک به زبان اسپانیایی و تایید رسمی آنها چرا که همانپونه که ملاحظه کردید این موضوع بسیار حیاتی و ضروری است.

بنابراین اگر مصمم هستی که وکلای مهاجرت ایران شما در صفر تا صد پزوسه مهاجرت به اسپانیا همراهی کند ، بلافاصله با شما تماس بگیرید. تیم وکلای بین المللی ما آماده است که به همه سوالات و شبهات شما پاسخ بدهد.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا