دریافت اقامت کاری مهاجرت از طریق کار

این روزها اقامت کاری کشور های خارجی نقل صحبت خیلی از مجالس شده است و شما در فضای اینستاگرام و فضای وب تبلیغات بسیاری که وعده دریافت اقامت کاری کشورهای خارجی مخصوصا اروپا را می دهند را زیاد می بینید.

برنامه اقامت کاری مناسب متخصصین و افرادی است که در حوزه فنی و مهندسی ، تکنولوژی ، فن آوری و سایر مشاغلی که نیاز به تخصص دارد می باشد و به افراد عادی توصیه نمی شود.

پروسه اقدام و دریافت اقامت کاری به شرح زیر است :

۱- یافتن کار متناسب با تجربه و تخصص شخص

۲- دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای خارجی و بستن قرارداد کاری

۳- درخواست اقامت کاری با کمک گرفتن از کارفرمای خارجی

۴- سفر به کشور مقصد به جهت استغال در جایگاه شغلی مربوطه

همانگونه که مشاهده می کنید افراد نمی توانند به دولت خارجی درخواست بدهند که به آنها اجازه ورود بدهد و سپس آنها به دنبال کار بگردند. کار شخص باید قبل از درخواست اقامت موجود باشد.

همچنین برخی از کشور ها فقط به کارفرما های خاص و ثبت شده اجازه جذب نیرو های خارجی را می دهد. پس در این موارد باید دقت شود و با بررسی کامل اقدام شود.

 • نکته مفید

  همیشه به یاد داشته باشید که دریافت اقامت کاری حتما باید قبلا یک کارفرمای تایید شده خارجی برای شما پیشنهاد شغلی بدهد. با امید کار پردا کردن در خارج نمی توان از این برنامه استفاده کرد.

پرسش های متدوال

همراهان IIL پرسیده اند …

همانطور که در پادکستهای صوتی وکلا تاکید دارند اقامت کاری باید زمینه و بک گراند داشته باشد. برخلاف تصور نادرست خیلی ها شما نمی توانید به کشورهای خارجی درخواست بدهید که وارد شوید و سپس به دنبال کار بگردید! این درخواست هرگز پذیرفته نمی شود.

در بحث اقامت کاری فارغ از کشور و مقصد شما از قبل باید یک کارفرمای معتبر و تایید شده خارجی برای شما پیشنهاد کار دائم بفرستد و سپس قرارداد کاری شما هم امضا شود. بعد از آن شما می توانید به کمک کارفرمای خارجی به سازمان مهاجرت کشور مقصد درخواست اقامت بدهید.

خیر ! کسانی که با ما آشنا هستند می دانند که وکلای مهاجرت ایران به هیچ عنوان در مسایل غیر قانونی از این دست وارد نمی شود.

گذشته از اینها دوره اقامتهایی که در کشور خارجی صادر می شود کوتاه مدت و موقتی است اگر شما با یک پیشنهاد شغلی صوری اقامت اولیه یک کشور خارجی را بگیرید مجددا در زمان تمدید اقامت به آن کارفرمای صوری نیاز خواهید داشت تا مجددا قرارداد کارش را با شما تمدید کند!

همین جا سر کردنه سوء استفاده گر ها و سودجویان است که در ظاهر منجی شما می شوند اما در حقیقت راهزن جان و مال شما در کشورهای خارجی می باشند.

 • نکته مفید

  متقاضی باید در نظر داشته باشد که یکی از شرایط اعطای اقامت دائم آلمان ارایه مدرک مبنی بر مهارت کافی در زبان آلمانی است. بنابراین اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید یادگیری زبان آلمان باید یکی از اولویت های شما باشد.

پادکست:  اقامت کاری و شغلی

 

نظرها و ارزیابی های کاربران

در این بخش نظرها و ارزیابی های کاربران را در خصوص این برنامه مهاجرتی مطالعه کنید و امتیاز و نظر خودتان را نیز ثبت نمایید.

امتیاز کلی این برنامه مهاجرتی

2
2٫0 rating
2 از 5 امتیاز (بر اساس 1 ارزیابی)
عالی0%
خیلی خوب0%
معمولی0%
ضعیف100%
افتضاح0%

ارزیابی کاربران IIL

متاسفانه همش صوری هست

2٫0 rating
۱۳۹۷/۱۰/۱۹

خیلی بده که همه جا تبلیغ اقامت کاریه در حالی که اقامت کاری واقعا بیس و مبناش کار !!! هست
این کسایی که می گن اقامت کاری می گیرن یک شرکت کاغذی توی خارج دارن و با اون به شما پیشنهاد صوری کار می دن
بعدشم براتون اقامت می گیرن که اصلا جالب نیست چون آینده نداره

سامان م

[joomdev-wpc-pros-cons disable_title=”yes” title=”Title Here” button_text=”Get it now” disable_button=”yes” button_link=”” button_link_target=”_SELF” button_rel_attr=”dofollow”][joomdev-wpc-pros]

نقاط قوت
 • اشتغال به کار از ابتدای ورود
 • درآمدزایی و دریافت حقوق و دستمزد
 • امکان ورود به کشورهای مهاجر پذیر سخت گیر
 • امکان استفاده از مزایای اقامت دائم و شهروندی در آینده

[/joomdev-wpc-pros][joomdev-wpc-cons]

نقاط ضعف
 • نیاز به کارفرما برای تمدید اقامت
 • محدودیت مجوز کار فقط به موضوع کار کارفرما
 • کثرت پیشنهادهای شغلی صوری

[/joomdev-wpc-cons][/joomdev-wpc-pros-cons]

دکمه بازگشت به بالا