دریافت اقامت از طریق تمکن مالی

روش دریافت اقامت از طریق تمکن مالی  یا ویزای تمکن مالی که به زبان انگلیسی Financially Independent Person و یا به‌اختصار FIP گفته می‌شود به اشخاصی تعلق می‌گیرد که از تمکن مالی خوبی برخوردار باشند و به عبارتی با هزینه شخصی بتوانند خودشان را حمایت کنند. ازاین‌رو، این اقامت را اقامت تمکن مالی ، اقامت خود حمایتی یا ویزای بازنشستگی می‌نامند.

اقامت از طریق تمکن مالی

 این روش برای افرادی که از توانایی مالی خوبی برخوردارند، مناسب می‌باشد. توانایی مالی متقاضی باید به‌گونه‌ای باشد که اعضای خانواده بدون نیاز به کار کردن بتوانند از پس هزینه‌ها و مخارج زندگی برآیند و تنها باهدف زندگی در اروپا برای اخذ اقامت اقدام نمایند.

این درآمد می‌تواند از چهار محل ثابت شود:

 • سود سپرده بانکی
 • اجاره‌نامه ملک
 • حقوق بازنشستگی
 • سود سهام شرکت بورسی

 

نظر شما درباره دریافت اقامت از طریق تمکن مالی :

ویزای تمکن مالی پرتغال

دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال

ویزای بازنشستگی پرتغال برای کسانی که عمدتا بازنشسته هستند و حقوق بازنشستگی دریافت می دارند و یا کسانی که از محل املاک و سرمایه ها ، درآمد مستمر دارند ، مناسب است. در برنامه ویزای تمکن مالی پرتغال باید اثبات شود که شخص متقاضی درآمد کافی برای زندگی در پرتغال را دارد بدون اینکه نیازی به کار کردن داشته باشد.

از مزایای دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال

اخیرا بازنشته های بسیاری از کشورهای اروپایی همچون فرانسه و سوئد به سمت پرتغال سرازیر شده اند و همگی متقاضی ویزای تمکن مالی پرتغال هستند. علت هم ۱۰ سال معافیت مالیاتی و ارزان قیمت بودن این کشور است.

وکلای مهاجرت ایران IIL به عنوان عضوی از خانواده بزرگ هولدینگ اریکه عدل گسترده ترین خدمات حقوقی ایرانی را در پرتغال دارد. یکی از این خدمات ویزای تمکن مالی پرتغال یا همان ویزای D7 پرتغال است

دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا

ویزای تمکن مالی اسپانیا

ویزای تمکن مالی اسپانیا نوعی برنامه مهاجرتی در بستر قوانین و مقررات اسپانیا است که به موجب آن به اشخاص متقاضی با میزان ثروت مشخص ویزای اقامت اعطا میگردد . هدف ویزای تمکن مالی اسپانیا فراهم کردن یک راه حل مطمئن برای کسانی است که علاقه دارند در اسپانیا زندگی کنند .

شرایط اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا

ویزای تمکن مالی اسپانیا هم به مانند هر برنامه مهاجرتی دیگر شرایط و ضوابطی دارد و شخص متقاضی باید اسناد و مدارک مربوطه را ارائه کند . سرفصل های کلیدی برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا از قرار زیر می باشد :

 • متقاضی باید اثبات کند که به مبلغ ماهیانه مشخصی را از یک منبع مالی دائمی دریافت می کند . به طور مثال درآمد دریافتی از سرمایه گذاری ها و در آمد حاصل از بازنشستگی . البته لازم به ذکر است دریافت حقوق ناشی از اشتغال مشول این عنوان نمی گردد همچنین سود حاصل از وجوه حسابهای بانکی .  میزان این مبلغ ثابت برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا حداقل ۲۲۰۰ یورو برای متقاضی اصلی و ۵۵۰ یورو در ماه برای اعضای خانواده می باشد .

دریافت ویزای تمکن مالی فرانسه

اقامت و مهاجرت از روش تمکن مالی (خود حمایتی)

هنگامی که درخواست اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی را دارید، تنها مدارک تمکن مالی و دارایی‌های داخل کشور مورد بررسی قرار می‌گیرد و نیاز به انتقال دارایی‌ها و سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در کشور فرانسه نخواهید داشت. این اقامت مناسب افرادی می‌باشد که مایل به سرمایه گذاری یا پرداخت مالیات نمی‌باشند.

منابع مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی

 • سود سپرده بانکی
 • سود سهام شرکت‌ها و موسسات و کارخانجات و….
 • اجاره مستغلات بر اساس سند ملکی رسمی و اجاره نامه رسمی
 • حقوق باز نشستگی

دریافت ویزای تمکن مالی یونان

ویزای تمکن مالی یونان ، ویزای بازنشستگی یونان

ویزای تمکن مالی یونان ، ویزای بازنشستگی یونان براساس قوانین مهاجرت، دولت یونان برای افراد غیر اروپایی که دارای تمکن مالی در کشور خود هستند،مجوز اقامت یونان را صادر میکند. این مجوز اقامت یونان با تمکن مالی ، به افراد کشور های خارجی در صورت که دارای تمکن مالی باشند و توانایی پوشش هزینه های خود و خانواده خود را از طریق منابع غیر کاری دارا باشند اعطا میشود.

 اثبات تمکن مالی ،ویزای بازنشستگی یونان

در این روش متقاضی با ارائه مدارک مالی (مثل حقوق ماهیانه خود، اسناد مالکیت، اجاره نامه، حساب بانکی و …) ثابت می کند که میتواند ماهیانه ۲ هزار یورور برای خود و ۴۰۰ یورو برای هرکدام از افراد تحت تکفل خود می تواند بپردازد، در این صوت یک مجوز اقامت ۲ ساله برای فرد صادر می گردد و در صورتی که قوانین یونان توسط شخص رعایت شود، اقامت او هر ۳ سال یک بار تمدید می شود.

مزایای ویزای تمکن مالی یونان ، ویزای بازنشستگی یونان

 1. ورود آزادانه به سایر کشورهای حوزه شینگن و اقامت در کشورهای اروپایی
 2. معافیت از پرداخت مالیات
 3. اخذ اقامت بلند مدت اتحادیه اروپا و مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه ممکن
 4. استفاده از بیمه درمانی یونان
 5. و….
دکمه بازگشت به بالا