ویزای کاری کوتاه مدت استرالیا

در مورد ویزای کاری موقت استرالیا چقدر اطلاع دارید ؟ آیا تا به حال به فکر مهاجرت کاری به استرالیا بوده اید؟ خبر خوب این است که با دریافت ویزای کاری موقت استرالیا می توانید تا سقف ۴ سال اقامت این کشور را دریافت کنید و در حرفه خود در این کشور به کار و فعالیت بپردازید. 

برخلاف ویزای اسکیلد ورکر استرالیا که در آن نیازی به دعوت نامه و پیشنهاد شغلی نیست در برنامه ویزای کار موقت استرالیا شما باید از یک کارفرمای معتبر استرالیایی دعوت نامه شغلی داشته باشید و این کارفرما به اصطلاح اسپانسر و حامی حرفه ای شما شود. 

در این صفحه ما در خصوص همین نوع ویزای یعنی ویزای ۴۵۷ استرالیا یا همان ویزای کار موقت استرالیا صحبت خواهیم کرد. ویزایی که به شما این اجازه را خواهد داد که در خاک استرالیا به کار و زندگی بپردازید. با وکلای مهاجرت ایران در استرالیا همراه باشید.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

سایر برنامه های مهاجرت به استرالیا :

ویزا کاری موقت استرالیا ( ویزای 457)

ویزای کاری موقت استرالیا به  کارگر ماهر به مدت  بیش از 4 سال ، اجازه مسافرت به استرالیا برای کار و حرفه داو طلبانه  تحت اسپانسرشیپی یک کارفرمای معتبر و تایید شده استرالیایی می دهد. دقت کنید که در ویزای کاری موقت استرالیا شخص باید حتما دارای دعوت نامه و پیشنهاد شغلی از کارفرما باشد.

⦿ متوقف شدن ویزای ۴۵۷ استرالیا و جایگزین شدن با ویزای کمبود موقت نیروی کار (TSS) را در اینجا بخوانید ⇐

ویزای ۴۵۷ از ماه مارچ سال ۲۰۱۸ از پروسه مهاجرت حذف و یک ویزای جدید به نام ویزای کمبود موقت نیروی کار (Temporary Skill Shortage (TSS جایگزین آن شد.

درباره ویزای کاری موقت استرالیا

این ویزای محبوب و پرطرفدار به کارگران ماهر اجازه سفر به کشور استرالیا می دهد تا بتوانند در شغل و حرفه ای که انتخاب کرده اند کار و فعالیت داشته باشند. جهت درخواست ویزای کاری موقت ، بایستی از طریق یک کسب و کار تایید شده در استرالیا حمایت مالی شوید.

به عبارتی دیگر یک کارفرما در استرالیا باید شما را بخواهد وبه حرفه شما نیاز داشته باشد . در ادامه می توان گفت که یک کارفرما در خصوص کسب و کار در استرالیا شما را از خارج کشور استخدام کند تا بتوانید در استرالیا زندگی و کار کنید.  شما باید ثابت کنید که مهارت های مورد نیاز را برای بدست آوردن آن شغل مورد نظر دارید . حداکثر زمان اعتبار این نوع ویزا 4 سال است.

زیر شاخه های ویزای کار موقت استرالیا :

 

ویزای کار موقت ، کار و مهارت با توافقنامه کاری (ویزای 482 استرالیا) 🔗

از ماه مارچ سال ۲۰۱۸ دولت استرالیا ویزای ۴۸۲ استرالیا (TSS) یا (Temporary Skill Shortage visa) را جایگزین ویزای ۴۵۷ استرالیا جهت مهاجرت به استرالیا نمود. ویزای ۴۸۲ استرالیا (visa 482) که به ویزای TSS معروف می باشد، کارفرمایان را قادر می سازد با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا با کمترین هزینه به کارگران ماهر پیشنهاد کار دهند.

دارندگان ویزای ۴۸۲ استرالیا TSS می توانند در استرالیا در شغل معین شده برای حامی کسب و کار خود در یکی از سه جریان زیر کار کنند:

 

 • اقامت کوتاه مدت Short-term stream
 • جریان دوره متوسط Medium-term stream
 • جریان توافقنامه کار Labour agreement stream

 

ویزای کار موقت برای افراد متخصص  (ویزای ۴۰۰ استرالیا) 🔗

ویزای ۴۰۰ استرالیا یک ویزای کار موقت است برای افرادی که قصد دارند وارد استرالیا شوند و در آن جا تا سه ماه مشغول کاری بسیار تخصصی شوند . یا به دعوت یکی از سازمان‌های استرالیایی در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی شرکت کنند یا در یکی از فعالیت‌ها یامشاغل مورد توجه کشور استرالیا شرکت کنند.

نکته: شما و هر کسی که نامش را در درخواست ویزای شما ذکر می‌کنید باید هنگام ارائه‌ی درخواست و تصمیم‌گیری درباره‌ی این ویزا بیرون از استرالیا باشید.

 

ویزای کار موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص (ویزای ۴۷۶ استرالیا) 🔗

ویزای ۴۷۶ استرالیا اقامت موقت کاری (visa 476) ، اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خاص ، ویزای ۴۷۶ استرالیا به فارغ‌التحصیلان رشته‌ی مهندسی از مؤسسات مورد تأیید استرالیا اجازه می‌دهد تا سقف ۱۸ ماه در این کشور در زمینه‌ی تخصصی خود در مشاغل مورد نیاز استرالیا  کار کنند.

طی دو سال قبل از اینکه درخواست بدهید، باید یکی از مدارک زیر را گرفته باشید:

 • کارشناسی.
 • کارشناسی ارشد.
 • دکتری.
 • postgraduate diploma.

 

شما باید مدرک مهندسی خود را از یک مؤسسه‌ی آموزشی مورد تأیید گرفته باشید. درس خواندن در مؤسسه یا دانشگاهی که وابسته به یک مؤسسه‌ی مورد تأیید باشد، مورد قبول نیست. در حال حاضر دانشگاه‌های ایرانی مورد تأیید استرالیا برای این ویزا دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر و دانشگاه تهران هستند

 

ویزای کار موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا – (ویزای ۴۸۵ استرالیا) 🔗

ویزای ۴۸۵ استرالیا برای افرادی است که اخیرا از یک مؤسسه‌ی آموزشی استرالیایی فارغ‌التحصیل شده‌اند. این ویزای کار موقت بوده و مختص آن دسته از دانش آموختگانی است که حداقل به مدت ۲ سال در استرالیا تحصیل کرده باشند. ویزای ۴۸۵ (visa 485) به شما اجازه می‌دهد بعد از اتمام دوره‌ی تحصیلی، به‌طور موقت در استرالیا زندگی کنید، درس بخوانید و کار کنید. دانشجویان فقط یک بار اجازه‌ی استفاده از ویزای ۴۸۵ را به‌عنوان درخواست‌کننده‌ی اصلی دارند.

نکات کلیدی ویزای کار موقت استرالیا

علیرغم اینکه  بنظر می رسد این نوع ویزای کاری استرالیا دربرخی موارد مناسب و کارآمد باشد، اما در سه موضوع مهم  بایستی ترتیباتی داده شود تا ویزا بطور رسمی مورد تایید قرار بگیرد. این موضوعات شامل موارد ذیل می باشند.

 • شرکت اسپانسر شما باید ثبت شده باشد تا بتواند از کارگران حمایت مالی کند و اسپانسر آنها شود.
 • شرکت اسپانسر برای معرفی و کاندید کردن شما باید مراحل اداری لازم را پشت سر بگذارد.
 • بعد از اینکه دو الزام فوق موجود باشد شما بایستی برای درخواست ویزای کاری موقت استرالیا اقدام نمایید.
 • نکته مفید

  بر خلاف ویزای کار موقت استرالیا که نیاز به دعوت نامه از سوی کار فرمای تایید شده استرالیایی دارد ، ویزای اسکیلد ورکر استرالیا نیازی به این دعوت نامه ندارد و شما در مشاغل مورد نیاز دولت استرالیا مشغول به کار خواهید شد.

سوال و جواب!

ویزای کاری موقت استرالیا بسیار مورد توجه هموطنان عزیز است و از این سو سوالات زیادی در مورد آن مطرح می شود. ما در این بخش موارد مهم را ذکر می کنیم شما می توانید با مراجعه به بخش سوالات ویزای کاری موقت استرالیا همه سوالات را مطالعه کنید.

همانند تمامی درخواست های ویزا، وکلای مهاجرت استرالیا شما را متقاعد می کنند که مراقب باشید، هنگام درخواست  ویزای کاری موقت 457 اشتباهات ذیل را مرتکب نشوید . البته اگر وکیل متخصص مهاجرت به استرالیا را به خدمت بگیرید دیگر لازم نیست نگران این موارد باشید.

 • خودداری از ارائه مدارک اساسی یا ارائه مدارک جعلی
 • عدم پاسخ به موقع به دپارتمان مهاجرت و حفاظت از مرزها  (DIBP)
 • عدم درک درست از قوانین یا سیاست مهاجرتی استرالیا
 • سردرگم شدن درخصوص روشها و الزامات صحیح
 • درخواست ویزای اشتباهی
 • اشتباه در رابطه با شرایط و صلاحیت شما برای یک ویزای خاص (یعنی شما تصور کنید که برای دریافت یک نوع ویزا شرایط و صلاحیت دارید، در صورتی که واقعا اینطور نیست)

اگر بتوانید ثابت کنید که دریافت ویزا فوریت و ضرورت دارد اخذ آن معمولا خیلی سریع انجام می شود. بطور تقریبی بیش از 50.000 ویزای کاری موقت همزمان پذیرش و اعطا می شود.  مراحل دریافت ویزا متفاوت می باشد . بهترین کار این است که در قسمت ابزار های مهاجرتی موضوع را در فرم زمان رسیدگی به درخواست مهاجرت به استرالیا بررسی کنید. این فرم و اطلاعات مندرج در آن با توجه به آخرین به روز رسانی های دولت استرالیا آپدیت می شود.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

دکمه بازگشت به بالا