ویزای تمکن مالی یونان

( دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی)

ویزای تمکن مالی یونان ، ویزای بازنشستگی یونان

ویزای تمکن مالی یونان ، ویزای بازنشستگی یونان براساس قوانین مهاجرت، دولت یونان برای افراد غیر اروپایی که دارای تمکن مالی در کشور خود هستند،مجوز اقامت یونان را صادر میکند. این مجوز اقامت یونان با تمکن مالی ، به افراد کشور های خارجی در صورت که دارای تمکن مالی باشند و توانایی پوشش هزینه های خود و خانواده خود را از طریق منابع غیر کاری دارا باشند اعطا میشود.

مجوز اقامت از طریق تمکن مالی

بر اساس قوانین کشور یونان مجوز اقامت از طریق تمکن مالی ،ویزای بازنشستگی یونان در ابتدا دو ساله بوده و سپس سه ساله تمدید میشود. این نوع اقامت که برخی به آن اقامت خود حمایتی یونان نیز میگویند، در یونان به آن FIP گفته میشود که مخفف Financial Independent Person میباشد. در این روش اقامتی تمامی اعضای خانواده میتوانند مشمول دریافت کارت اقامت یونان شوند.

ساده ترین روش اخذ اقامت اروپا

این روش که ساده ترین روش اخذ اقامت اروپا و یونان است در کمتر از چهار ماه ( معمولا زیر 2 ماه ) به اقامت ختم می شود. هنگامی که اتباع غیر اروپایی موفق به اخذ این نوع اقامت شوند می توانند در یونان زندگی کنند و بدون نیاز به ویزا می توانند به تمام نقاط حوزه شنگن رفت و آمد کنند. اتباع کشورهای ثالث می توانند برای اعضای خانواده خود نیز مجوز اقامت اخذ نمایند. سرپرست خانواده باید مدارکی دال بر توانایی پوشش هزینه های خود و اعضای  خانواده خود را ارائه کند.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

سایر برنامه های مهاجرت به یونان :

اقامت همه افراد خانواده

بدون شرط ماندن در یونان

خرید ملک و مالک شدن

پاسپورت در عرض 5 سال

راه های اثبات تمکن مالی ،ویزای بازنشستگی یونان برای اخذ اقامت یونان عبارتند از :

 • اثبات اقامت یونان با تمکن مالی بدون اجازه کار

در این روش متقاضی با ارائه مدارک مالی (مثل حقوق ماهیانه خود، اسناد مالکیت، اجاره نامه، حساب بانکی و …) ثابت می کند که میتواند ماهیانه ۲ هزار یورور برای خود و ۴۰۰ یورو برای هرکدام از افراد تحت تکفل خود می تواند بپردازد، در این صوت یک مجوز اقامت ۲ ساله برای فرد صادر می گردد و در صورتی که قوانین یونان توسط شخص رعایت شود، اقامت او هر ۳ سال یک بار تمدید می شود. در این روش فرد اجازه کار ندارد، نیازی به حضور فیزیکی در یونان نیست و صرفاً میتواند از خدمات کارت اقامت یونان استفاده نماید . در این حالت فرزندان زیر ۱۸ سال امکان همراهی متقاضی را دارند.

صدور اجازه اقامت به افراد مستقل مالی

برای ویزای بازنشستگی یونان بر اساس ماده 20 , قانون 4251/2014 و با تصمیم دبیر کل منطقه, اجازه ی دریافت اقامت دو ساله به شهروندان کشورهای جهان سومی در صورتی تعلق می گیرد که فرد متقاضی ویزای خود را در کشور جهان سومی اخذ کرده باشد و مدارک لازم مبنی بر دارا بودن درآمد کافی و پایدار سالیانه جهت تامین هزینه های زندگی را ارائه دهد.هر سه سال احتمال تغیر قانون نیز وجود دارد .

برای ویزای بازنشستگی یونان علاوه بر درآمد ماهانه 2000 یورویی، باید حداقل به میزان 24 ماه، مانده حساب به عنوان تمکن مالی داشته باشید. چون اقامت شما دو ساله ( و قابل تمدید ) صادر میشود و شما باید ثابت کنید برای دو سال اول زندگی در یونان، پول کافی دارید. مثلا اگر شما یک خانواده سه نفره ( آقا، بانو، فرزند زیر 18 سال ) باشید، باید مطابق فرمول زیر درآمد ثابت کنید و تمکن نشان دهید.

Bank Statement: 24 X (2000+400+300) = 24 X 2700 = 64800 euros

Monthly income: 2000+400+300 = 2700 euros

مزایای ویزای تمکن مالی یونان ، ویزای بازنشستگی یونان

 1. ورود آزادانه به سایر کشورهای حوزه شینگن و اقامت در کشورهای اروپایی
 2. معافیت از پرداخت مالیات
 3. عدم نیاز به حضور و اقامت در یونان
 4. نیاز به مبلغ سرمایه گذاری کمتر و نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 5. اخذ اقامت بلند مدت اتحادیه اروپا و مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه ممکن
 6. استفاده از بیمه درمانی یونان
 7. تحصیل رایگان فرزندان در مدارس و دانشگاه های دولتی یونان
 8. سریع ترین روش اخذ اقامت
 9. عدم نیاز به استخدام پرسنل
 10. عدم نیاز به مدرک زبان خارجی
 11. سهولت تمدید اقامت

سوال و جواب!

در اینجا به مهم ترین سوالاتی که در خصوص ویزای تمکن مالی یونان و دریافت اقامت یونان با ویزای بازنشستگی پرسیده می شود ، پاسخ می دهیم. شما می توانید آرشیو سوالات را با کلیک بر لینک زیر مشاهده کنید

اقامت در اولین بار به صورت دو ساله صادر خواهد شد و پس از انقضای دو سال با درخواست متقاضی به سادگی برای سه سال دیگر تمدید می گردد .

مجوز کار در این نوع ویزا وجود ندارد اما مجوز تحصیل رایگان و همچنین خرید ملک و راه اندازی کسب و کار صرفا به عنوان مالک بیزینس برای افراد وجود خواهد داشت.

با دریافت ویزای تمکن مالی یونان شما امکان رفت و آمد و زندگی آزادانه در کشورهای اتحادبه اروپا و حوزه شنگن را خواهید داشت

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

دکمه بازگشت به بالا