مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت آمریکا

American Dream مدت های مدیدی ست که مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا بحث و نقل بسیاری از محافل است. اسم گرین کارت که می آید خیلی ها ته دلشان خالی می شود! آمریکا که به سرزمین فرصت ها معروف است چرا این روزها محبوب تر از همیشه است ؟
به کمک متخصصین وکلای مهاجرت ایران (IIL) و مشورت با  وکیل مهاجرت به آمریکا در تهران به رویای آمریکایی خود جامه عمل بپوشانید .

چرا مهاجرت به آمریکا ؟

آمریکایی ها جایگاه خودشان را در جامعه نمی دانند، بلکه این جایگاه را می سازند!! آمریکا دارای یک طبقه بندی اجتماعی باز ،‌در جریان و بزرگ است که هیچ اهمیتی به اشرافیت و خانواده برای ارزش دادن به یک شخص نمی دهد.
هر چه که درباره آمریکا بگوییم کم گفته ایم. همه مهاجرین دنیا ، مهاجرت به آمریکا را مقصد نهایی می دانند! شوق و انگیزه مهاجرت به این کشور زمانی که بدانید این کشور به نیروهای تازه نفس نیاز مبرم دارد بیشتر هم می شود چرا که جامعه آمریکایی به سرعت در حال پیر شدن است و آمریکا باید جامعه خود را جوان تر کند.

آیا مهاجرت به آمریکا هنوز میسر است؟

درست است که روابط دو کشور در شرایط خوبی نیست و گرین کارت های ایرانی دیگر صادر نمی شوند یا حداقل زمان بسیار زیادی طول می کشد که به وضعیت مشخصی برسند اما باتمهیداتی که وکلای مهاجرت ایران دیده است مهاجرت  آمریکا و دریافت اقامت آمریکا دیگر رویا نیست.

نظر شما درباره مهاجرت به آمریکا :

[yasr_visitor_votes]

برنامه ویزای E1 آمریکا

برنامه ویزای E1 آمریکا مختص کسانی است که می خواهند با ایجاد کسب و کار و استارت آپ اقامت آمریکا را بگیرند و پروژه مهاجرت خود را استارت بزنند.

ویزای E1 آمریکا

در وکلای مهاجرت ایران افتخار داریم پس از مدت ها و برای اولین بار یک راهکار عملی با نتیجه تضمینی برای مهاجرت از طریق برنامه ویزای E1 آمریکا ارائه دهیم. برنامه ویزای آمریکا نوعی برنامه مهاجرتی است که به اشخاص یا پرسنل یک شرکت اجازه می دهد اقامت آمریکا را بدست آورند و در خاک آمریکا عملیات تجارتی انجام دهند.

برنامه ویزای E1 آمریکا یک برنامه محبوب برای مهاجرت به این کشور و در عین حال پیچیده آمریکایی است این موضوع ضرورت استفاده از مشاوره یک وکیل مهاجرت به آمریکا در تهران را بیشتر می کند.

برنامه ویزای E2 آمریکا

ویزای E2 آمریکا همچون ویزای E1  موجب دریافت گرین کارت آمریکا نمی شود ولی شخص یک نوع مجوز اقامت ۲ ساله بدست می آورد که می تواند تا زمانی که کسب و کارش در آمریکا فعال است این مجوز اقامت را به صورت نامحدود تجدید کند.

ویزای E2 آمریکا

نکته قابل توجه این است که کلیه افرادی که تحت پوشش  ویزای E2 آمریکا هستند می توانند به خارج و داخل آمریکا سفر کنند و اگر متقاضی اصلی در زمان منقضی شدن خارج از کشور باشد  ویزای E2 آمریکا برای او به صورت اتوماتیک وار تمدید می گردد.  البته این فقط مخصوص متقاضی اصلی است و خانواده وی باید حواسشان به مدت اعتبار ویزایشان باشد.

متقاضیان برنامه ویزای E2 آمریکا باید ثابت کنند که قصدشان از ورود به آمریکا راه اندازی یک کسب و کار واقعی است. این موضوع معمولا از طرق زیر قابل اثبات است :

  • شخص متقاضی دارای حداقل ۵۰ درصد سهام شرکت تجاری مادر (شرکت سرمایه گذار در آمریکا ) باشد.
  • شخص متقاضی دارای جایگاه مدیریتی ، اجرایی و عملیاتی در کسب و کار مربوطه باشد.

برنامه ویزای EB5 آمریکا

برنامه ویزای EB5 آمریکا مختص سرمایه گذاران است. کسانی که می خواهند مبلغ قابل توجهی را به آمریکا منتقل کنند و از این طریق مسیر خود را برای دریافت اقامت آمریکا هموار کنند. این سرمایه گذاری می تواند به شکل خرید یک کسب و کار فعال باشد یا سرمایه گذاری در بازار زمین و مسکن . فرقی نمی کند.

نکته مورد تاکید برنامه ویزای EB5 آمریکا این است که شخص سرمایه گذار پس از سرمایه گذاری و انجام امور ضروری پس از آن می تواند گرین کارت آمریکا را دریافت کند. کارتی که خیلی ها ممکن است در آرزوی آن باشند.

شرایط برنامه ویزای EB5 آمریکا چیست ؟

همانگونه که خاطر نشان کردیم برنامه ویزای EB5 آمریکا یکی از روشهای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری است. در این روش به شرطی که متقاضی سرمایه قابل توجهی در آمریکا هزینه کند امکان دریافت اقامت دائم آمریکا فراهم است. شرایط این نوع ویزا عبارتند از :

  • سرمایه گذاری یک میلیون دلار یا بیشتر ( یا حداقل ۵۰۰ هزار دلار در مناطق شهری و روستایی آمریکا که نرخ بیکاری بالایی دارند)
  • استخدام تمام وقت حداقل ۱۰ آمریکایی یا کسانی که دارای اقامت قانونی و دائمی آمریکا هستند در شرکتی که به منظور اداره سرمایه گذاری تاسیس می گردد.
دکمه بازگشت به بالا