برنامه ویزای E2 آمریکا

برنامه ویزای E2 آمریکا هم همانند ویزای E1 آمریکا برای کسانی مناسب است که می خواهند با ایجاد کسب و کار  اقامت آمریکا را بگیرند و پروژه مهاجرت به آمریکا را شروع کنند. این هم یکی دیگر از یک تیر و دو نشان های IIL است که به موکین ما کمک می کند علاوه بر اینکه فرصت زندگی در آمریکا را بدست آورند  ، کسب و کار مورد علاقه خود را در سرزمین موعود خود راه اندازی می کنند. 

ویزای E2 آمریکا همچون ویزای E1  موجب دریافت گرین کارت آمریکا نمی شود ولی شخص یک نوع مجوز اقامت ۲ ساله بدست می آورد که می تواند تا زمانی که کسب و کارش در آمریکا فعال است این مجوز اقامت را به صورت نامحدود تجدید کند.

وکلای مهاجرت ایران IIL با درک صحیح محدودیت ایرانیان روش های نوینی را برای دریافت مجوز اقامت آمریکا از طریق برنامه ویزای E2 آمریکا ابداع و اجرا می کند تا موانع در سر راه دریافت اقامت آمریکا کاهش یابند. 

سایر برنامه های مهاجرت به آمریکا:

در وکلای مهاجرت ایران افتخار داریم پس از مدت ها و برای اولین بار یک راهکار عملی با نتیجه تضمینی برای مهاجرت از طریق برنامه ویزای E2 آمریکا ارائه دهیم. برنامه ویزای E2 آمریکا یکی از برنامه های مهاجرت به آمریکا از طریق کارآفرینی و کسب و کار بوده و مخصوص کشور هایی است که با آمریکا دارای معاهده مخصوص هستند.

برنامه ویزای E2 آمریکا  این امکان را برای متقاضیانی که قصد انتقال سرمایه قابل توجهی به آمریکا را دارند فراهم می کند که در خاک آمریکا کسب و کار و تجارت راه بیاندازند و در کنار تجارت اقامت آمریکا را هم دریافت کنند.

اگر چه برنامه ویزای E2 آمریکا به صدور گرین کارت آمریکا منتهی نمی شود اما همانند برنامه ویزای E1 آمریکا این مزیت را دارد که مجوز اقامت آمریکا به صورت قابل تمدید نامحدود ( تاز زمانی که کسب و کار فعال باشد) صادر می شود.

مدت زمان اعتبار  ویزای E2 آمریکا

ویزای E2 آمریکا برای مدت ۲ سال صادر می گردد و به میزان نامحدود قابل تمدید است. تا زمانی که کسب و کار زنده و فعال باشد و شرایط نیر موجود باشند امکان تمدید اقامت آمریکا وجود دارد.

نکته قابل توجه این است که کلیه افرادی که تحت پوشش  ویزای E2 آمریکا هستند می توانند به خارج و داخل آمریکا سفر کنند و اگر متقاضی اصلی در زمان منقضی شدن خارج از کشور باشد  ویزای E2 آمریکا برای او به صورت اتوماتیک وار تمدید می گردد.  البته این فقط مخصوص متقاضی اصلی است و خانواده وی باید حواسشان به مدت اعتبار ویزایشان باشد.

شرایط برنامه ویزای E2 آمریکا

به عنوان یک اصل کلی ما برنامه ویزای E2 آمریکا را به کسانی توصیه می کنیم که بخواهند حداقل ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار در خاک  آمریکا سرمایه گذاری کنند.البته در موارد استثنایی نهاد USCIS ممکن است سرمایه گذرای های ۵۰ هزار دلاری را هم در این برنامه ای تو آمریکا بپذیرد.

متقاضیان برنامه ویزای E2 آمریکا باید ثابت کنند که قصدشان از ورود به آمریکا راه اندازی یک کسب و کار واقعی است. این موضوع معمولا از طرق زیر قابل اثبات است :

  • شخص متقاضی دارای حداقل ۵۰ درصد سهام شرکت تجاری مادر (شرکت سرمایه گذار در آمریکا ) باشد.
  • شخص متقاضی دارای جایگاه مدیریتی ، اجرایی و عملیاتی در کسب و کار مربوطه باشد.

همچنین باید اثبات شود در کسب و کار هدف در آمریکا امکان سود و زیان وجود دارد و همین طور باید احراز شود که منابع تامین سرمایه ( حتی غیر مستقیم) نا مشروع و غیر قانونی نباشد. ( به همین دلیل شما نمی توانید به راحتی در بازار املاک سرمایه گذاری کنید)

این سرمایه گذاری هم می تواند به شکل یک شرکت جدید ثبت بشود یا اینکه در یک شرکت موجود و فعال تزریق شود به هر صورت سرمایه گذاری نباید به شکلی انجام شود که فقط برای شخص سرمایه گذار موقعیت شغلی ایجاد کند. تجربه وکلا نشان می دهد که در مسیر برنامه ویزای E2 آمریکا حداقل باید ۳ تا ۵ نفر دیگر در کسب و کار استخدام شوند.

کسب و کار مربوطه باید به شکلی طراحی شود که سودآور بوده و حداقل هزینه های سرمایه گذار و خانواده های شاغل در کسب و کار را برای مدت ۵ سال آینده تامین کند. همچنین کسب و کار موضوع برنامه ویزای E2 آمریکا باید دارای دفتر و تشریفات مستقل باشد به این معنی که نمی تواند به صورت مجازی و از خانه سرمایه گذار مدیریت شود.

  • نکته بسیار مهم

    مخاطبین محترم IIL توجه داشته باشند که کلیه برنامه های مهاجرتی که در مورد آمریکا  به شکل پکیج کامل خدماتی در مجموعه ما ارائه می گردد و پیش نیاز همه آنها  ، برنامه دریافت پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری (۲۵۰ هزار دلار) می باشد.

سوال و جواب!

رسالت iiL اطلاع رسانی صحیح و دقیق است. از شما دعوت می کنیم اطلاعات تکمیلی زیر را در خصوص برنامه ویزای E2 آمریکا مطالعه فرمایید.

پاسخ مثبت است. اعضای خانواده فرد متقاضی ویزای ای وان آمریکا می توانند همزمان با شخص متقاضی مجوز اقامت آمریکا را دریافت کنند. منظور از خانواده متقاضی همسر قانونی و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال وی می باشد. همچنین خانواده متقاضی می توانند بعدا برای مجوز اشتغال آمریکا EAD اقدام کنند و خود مستقلا مشغول به کار شوند.

تفاوت ویزای E1 آمریکا با ویزای E2 در نوع تجارت و طرفهای آن است. در ویزای E1 اکثر معاملات کسب و کار متقاضی باید بین آمریکا و کشور طرف معاهده ویزای E1 باشد.

در این خصوص توصیه می کنیم مقاله « تفاوتهای مهم ویزای E1 و ویزای E2 آمریکا » را مطالعه بفرمایید.

خیر ،‌صرف دریافت ویزای ای وان آمریکا سبب نمی شود تا شما گرین کارت آمریکا را بگیرید. البته متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار دلار در برنامه ویزای EB5 آمریکا مستقیما گرین کارت دریافت کنند.

  • نکته مفید

    برنامه EB5 آمریکا یکی از انواع برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. در این روش فرد باید حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار را به صورت سرمایه گذاری مستقیم وارد آمریکا نماید.

ایالات متحده آمریکا با بیش از ۳۰ کشور دنیا در خصوص اعطای ویزای E2 آمریکا دارای معاهده است. این معاهده به کشورهای عضو اجازه می دهد که به آمریکا بیایند ، شرکت ثبت کنند و این شرکت را اداره کنند. این افراد می توانند بر اساس کسب و کار راه اندازی شده درخواست ویزای E2 آمریکا را بنمایند.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

دکمه بازگشت به بالا