ویزای تمکن مالی اسپانیا

ویزای تمکن مالی اسپانیا مخصوص کسانی است که میخواهند اقامت اسپانیا را داشته باشند و در این کشور زندگی کنند بدون اینکه قصد داشته باشند در این کشور فعالیت اقتصادی ( کار کردن ) انجام بدهند. 

بوسیله ویزای تمکن مالی اسپانیا شما می توانید با اثبات و احراز توان مالی خود برای تامین زندگی خود و خانواده اقامت اسپانیا را دریافت کنید. این تمکن مالی باید به میزانی باشد که در قوانین اسپانیا به آن اشاره شده است. 

ویزای تمکن مالی اسپانیا این اجازه را به شما می دهد تا خانواده خود را نیز همراه خود ببرید. افراد خانواده هم در این نوع ویزا می توانند مجوز اقامت اسپانیا را دریافت کنند و از مزایای آن بهره مند شوند. 

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

ویزای تمکن مالی اسپانیا نوعی برنامه مهاجرتی در بستر قوانین و مقررات اسپانیا است که به موجب آن به اشخاص متقاضی با میزان ثروت مشخص ویزای اقامت اعطا میگردد . هدف ویزای تمکن مالی اسپانیا فراهم کردن یک راه حل مطمئن برای کسانی است که علاقه دارند در اسپانیا زندگی کنند .

فرقی نمی کند که این اقامت برای ۶ ماه باشد یا برای آینده نامشخص . ذکر این نکته ضروری است که همانطور که از نام ویزای تمکن مالی اسپانیا ( ویزای توان مالی ) بر می آید ، این برنامه بیشتر مناسب کسانی است که از پشتوانه مالی کافی به اندازه ای برخوردار هستند که بتوانند بدون اشتغال در اسپانیا امورات خود را بگذرانند .

شرایط اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا

ویزای تمکن مالی اسپانیا هم به مانند هر برنامه مهاجرتی دیگر شرایط و ضوابطی دارد و شخص متقاضی باید اسناد و مدارک مربوطه را ارائه کند . سرفصل های کلیدی برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا از قرار زیر می باشد :

 • متقاضی باید اثبات کند که به مبلغ ماهیانه مشخصی را از یک منبع مالی دائمی دریافت می کند . به طور مثال درآمد دریافتی از سرمایه گذاری ها و در آمد حاصل از بازنشستگی . البته لازم به ذکر است دریافت حقوق ناشی از اشتغال مشول این عنوان نمی گردد همچنین سود حاصل از وجوه حسابهای بانکی .  میزان این مبلغ ثابت برای اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا حداقل ۲۲۰۰ یورو برای متقاضی اصلی و ۵۵۰ یورو در ماه برای اعضای خانواده می باشد .
 • متقاضی باید اثبات کند که در طول یک سال ، مبلغ مناسبی را در حساب بانکی خود به عنوان میانگین موجودی حساب ، نگهداری کرده است . حساب بانکی باید به نام خود شخص متقاضی باشد و حداقل میانگین موجودی حساب مبلغ ۷۰ هزار یورو می باشد . این مبلغ باید در هر لحظه ، بلافاصله قابل برداشت باشد .

سایر مدارکی که برای دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا ضروری است گواهی عدم سوء سابقه قضایی ، گواهی سلامت جسمانی  و یک اجاره نامه معتبر در کشور اسپانیا است . ( متقاضی باید یک آدرس معتبر را برای خود اجاره کند )

 • نکته مفید

  برنامه تمکن مالی به طور کلی بر خلاف نام آن که ساده است پیچیدگی های خاص خودش را دارد. مطمئن شوید قبل از هرگونه اقدامی با وکلای مهاجرت ایران مشاوره کنید.

سوال و جواب!

در مورد برنامه ویزای تمکن مالی اسپانیا سوالات زیادی طرح می کنند. ما در اینجا تلاش می کنیم به مهم ترین آنها پاسخ دهیم. شما میتوانید در بخش سوالات اسپانیا همه این سوالات را مطالعه کنید.

پس از اینکه وکلای مهاجرت شما کلیه مدارک مورد نیاز علاوه بر فرم ها و تقاضانامه ها را مبنی بر درخواست ویزای توان مالی اسپانیا دریافت داشتند  ، اولین اقدام مراجعه به سفارت و یا کنسولگری اسپانیا در تهران می باشد . شما باید تقاضانامه و پرونده خود را به سفارت اسپانیا در تهران تقدیم نمایید . در گام بعدی سفارت ، پرونده شما را به سازمان مهاجرت اسپانیا ارسال می نماید .

از زمان تایید تقاضانامه  شما برای ویزای توان مالی اسپانیا ، ظرف ۳۰ روز سفارت با شما تماس خواهد گرفت تا برای دریافت ویزای اسپانیا به سفارت مراجعه نمایید . شما باید ظرف مدت مشخص شده در ویزا ( معمولا ۹۰ روز ) وارد کشور اسپانیا شوید . همچنین باید اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما در زمان ورود به اسپانیا مهر بخورد .

ظرف یک ماه از ورود شما به اسپانیا ، شما باید در استانی که قصد اقامت و زندگی دارید ، به سازمانهای مربوطه درخواست اقامت در اسپانیا را تقدیم نمایید .  اگر در بارسلونا و سانتاکروز قصد اقامت داشته باشید وکلای ما شما را همراهی خواهند کرد و در شهرهای دیگر نیز ما شما را پشتیبانی خواهیم کرد .

مجوز اقامت اولیه شما در اسپانیا به شما اجازه اقامت یک ساله را می دهد . در زمان تمدید مجوز اقامت اسپانیا ( که شما باید مجددا موجود بودن شرایط لازم را اثبات کنید ) ، مجوز اقامت شما به مدت ۲ سال دیگر تمدید خواهد شد .  در تمدید دوم ، مجددا برای دو سال دیگر مجوز اقامت خواهید داشت و  در تمدید بعدی به مدت ۵ سال مقیم اسپانیا خواهید بود .

وکیل مهاجرت اسپانیا در آی آی ال تقاضای ویزای تمکن مالی شما را از ابتدا تا انتها مدیریت خواهد کرد . عمده فعالیت های ما در این خصوص از قرار زیر است :

 • بررسی اولیه وضعیت و مدارک شما و دیدار حضوری و یا تلفنی با شما با هدف بررسی مناسب بودن این برنامه مهاجرت برای شما .
 • پاسخگویی به کلیه سوالات شما در خصوص پروسه اخذ ویزای توان مالی اسپانیا .
 • بررسی کامل و دقیق کلیه فرم ها ، تقاضانامه ها و مدارک و اطمینان از اینکه این مدارک به دست مقامات صالح مهاجرت رسیده اند .
 • پیگیری مداوم تقاضای ویزای تمکن مالی اسپانیا  در سفارت ، ما به محض تسلیم تقاضا با سفارت هماهنگ می کنیم که پروسه به درستی طی شود .
 • پس از اینکه تقاضانامه بدست مقامات اسپانیایی رسید ما پیگیری خود را در ادارات مربوطه آغاز میکنیم تا مطمئن شویم مدارک دیگری مورد نیاز نباشد و پروسه در مسیر صحیح ادامه یابد .
 • دریافت نامه پذیرش تقاضای ویزای توان مالی اسپانیا  از جانب شما و راهنمایی کامل شما از بدو ورد به اسپانیا برای دریافت مجوز اقامت در اسپانیا .
 • نکته مفید

  اخیرا به گوش ما رسیده است که بسیاری از افراد سودجو به مردم می گویند که برای شما مدارک صوری تهیه می کنند. از این موضوع بر حذر باشید که جرم جعل و استفاده از سند مجعول در اروپا مجازاتهای سنگینی به دنبال دارد.

 • پاسپورت با اعتبار حداقل یک سال
 • مدارک شغلی
 • ۴ قطعه عکس
 • شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل وی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارکی دال بر استطاعت مالی متقاضی برای مدت زمان لازم و مشخص
 • بیمه پزشکی و گواهی سلامت مربوط به بیماری های قلبی، عروقی، تنفسی، بیماری های واگیر دار و بیماری های خونی
 • گواهی آزمایشات پزشکی
 • اسناد مالکیت املاک و همین طور دارایی های معرفی شده
 • اظهارنامه مالیاتی سالانه مربوط به ۳ سال گذشته در فعالیت های اقتصادی؛ اثبات پرداخت و ارسال وجوه به مقامات مالیاتی.
 • گواهی عدم بدهی مالی و انجام تمامی تعهدات
 • سند ازدواج (درصورتی که همسر متقاضی نیز برای اقامت درخواست دهد)

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

دکمه بازگشت به بالا