برنامه دریافت اقامت دبی با خرید ملک

اقامت دبی با خرید ملک ، اگر بخواهیم در منطقه خاورمیانه از کشوری یاد کنیم که در سال های اخیر به شکوفایی اقتصادی رسیده است کشور جذاب امارات و در راس آن شهر دبی و ابوظبی را می توان نام برد. اشخاصی که ملک و مستغلات در کشور امارات و به خصوص در شهر دبی خریداری می نمایند در واقع به نوعی سرمایه گذاری انجام داده اند.

سرمایه گذاری در دبی

در کشور هایی که رشد اقتصادی سیر صعودی دارد می تواند برای سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد. از مهمترین فواید خرید ملک در شهر دبی این است که اقتصاد دبی و کشور امارات در حال پیشرفت است که این امر می تواند امتیاز مثبتی جهت سرمایه گذاری در امارات باشد.

دریافت اقامت دبی با خرید ملک

امارات متحده عربی یکی از جذاب‌ترین کشورهای جهان از نظر کسب و کار و محل اقامت است. اصلی‌ترین مزیت این کشور عبارت است از مالیات آزاد، استانداردهای بالای زندگی، شرایط عالی برای پیشرفت و توسعه کسب و کار، و ثبات شرایط اقتصادی و سیاسی. پیش از هرچیز برای شروع کسب و کار و مهاجرت به امارات متحده عربی باید برای اخذ ویزای اقامت امارات (مجوز اقامت) اقامت دبی با خرید ملک اقدام کنید.

ویژگی های خاص ویزای اقامت دبی

اقامت دبی با خرید ملک ، ویزای اقامت امارات برخلاف ویزای توریستی برای مدت3 سال صادر می‌شود و پس از اتمام انقضای آن می توانید در تعداد دفعات نامحدودی آن را تمدید کنید. با اخذ ویزای اقامت امارات متحده عربی حق اقامت در این کشور به شما داده خواهد شد، بعلاوه می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز ویزای اقامت دریافت کنید.

وکلای مهاجرت ایران (IIL) یکی از دپارتمان های قدرتمند هلدینگ بین المللی اریکه عدل با بهره مندی از وکلای متخصص مهاجرت به دبی و کارشناسان مهاجرت به دبی و خرید ملک در دبی در طول پروسه مهاجرت در کنار شما خواهند بود .

سایر برنامه های مهاجرت به امارات:

 • ثبت شرکت دبی

فواید خرید ملک در دبی

دولت دبی، در جهت رونق بخشیدن به فعالیت اقتصادی و تجاری، شرایطی را ایجاد نموده است که تا اتباع کشورهای دیگر بتوانند با خرید ملک در دبی، سرمایه گذاری کنند. دولت دبی برای اشخاصی که مالک حقیقی املاک باشند شرایط اخذ ویزا را برای مالک و همراهان وی، تسهیل نموده است.

دو نوع ویزا برای مالکین در دبی وجود دارد:

 • اقامت ۶ ماهه (چندبار ورود)
 •  اقامت دو ساله

شرایط خرید ملک در دبی (اقامت ۶ ماهه)

 • متقاضی می بایست حداقل یک میلیون درهم جهت خرید ملک هزینه نماید.
 • در خصوص املاکی که دارای چندین مالک می باشند، میزان سهم هر یک از سهامداران باید حداقل یک میلیون درهم باشد.
 • املاکی مورد خرید و فروش قرار می گیرند که پایان کار گرفته باشند ( به عبارت بهتر با شرایط پیش فروش نمی توان در دبی ملک خریداری نمود)
 • ویزای ۶ ماهه ای که به خریدار ملک داده می شود، هر ۶ ماه قابل تمدید است و البته قابلیت تبدیل به اقامت دایم را ندارد.
  ضمن اینکه با این نوع ویزا، نه خریدار و نه همراهان وی مجوز کار در دبی ندارند. هزینه تمدید اقامت شش ماهه ۱۱۰۰ درهم می باشد.

شرایط خرید ملک در دبی (اقامت دو ساله)

 • ارزش ملک خریداری شده باید حداقل یک میلیون درهم می باشد.
 • املاکی که دارای چند مالک است، سهم هر سهامدار باید حداقل یک میلیون درهم باشد.
 • ملک مورد نظر نباید در رهن یا وثیقه باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای  دبی

 1. سند ملک
 2. گواهینامه خرید و فروش که باید از بنگاه املاک دبی اخذ شود
 3. تصویر پاسپورت
 4. ۶ قطعه عکس مخصوص ویزای دبی

دریافت اقامت دبی با خرید ملک

در صورت خرید ملک مسکونی در دبی یا دیگر شهرهای امارات به ارزش بیش از یک میلیون درهم، می توانید اقامت دبی با خرید ملک را بدست آورید. در چنین شرایطی مدت اعتبار این ویزا 2 سال است. توجه داشته باشید که در این مدت نمیتوانید به فعالیت‌های تجاری بپردازید اما بعد از 2 سال میتوانید برای دریافت اقامت دائم امارات متحده اقدام کنید و پس از آن به فعالیت های تجاری و اقتصادی مشغول شوید.

سوال و جواب!

دریافت اقامت دبی با خرید ملک یک برنامه محبوب و در عین حال پیچیده است. شما ممکن است در این خصوص سوالات زیادی داشته باشید که ما تلاش می کنیم اینجا به مهم ترین آنها پاسخ دهیم.

خیر. برای درخواست ویزای اقامت از طریق خرید ملک، باید ارزش ملک خریداری شده حداقل یک میلیون درهم بوده و کل مبلغ ان پرداخت شده و قسطی نباشد.

متاسفانه سالهاست برای ایرانی های و برخی ملیت های دیگر ویزای کاری به هیج عنوان صادر نمیشود. توصیه میکنیم کشورهای دیگر را برای مهاجرت بررسی نمایید.

امارات پاسپورت شهروندی‌ نمیدهد. تمام‌ اتباع‌ خارجی فقط‌ ویزای اقامت دو‌ یا سه ساله دریافت میکنند که در پایان هر دوره‌ پس از انجام ازمایشات پزشکی و دریافت کارت سلامت (عدم ابتلا به بیماری های واگیر دار ) تمدید میشود

 • نکته مفید

  همچنین در نظر داشته باشید برای دریافت ویزا از این طریق هیچ تضمینی وجود ندارد و پس از خرید ملک سند ملک به همراه مدارک دیگر به سازمان مهاجرت تحویل  و  سپس در صورت تایید وزارت امنیت امارات ویزای 2 ساله  صادر خواهد گردید.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

دکمه بازگشت به بالا