دریافت اقامت انگلیس و مهاجرت به این کشور

خدمات تخصصی دریافت اقامت انگلیس و مهاجرت به انگلیس یکی از خدمات تخصصی مجموعه وکلای مهاجرت ایران است. مجموعه IIL کلیه برنامه های مهاجرت به انگلیس از Tier 1 تا Tier 5 را پوشش داده و به عنوان وکیل مهاجرت به انگلیس در راستای منافع موکلین خود به بهترین نحو ممکن به اجرا می رساند.

برنامه Tier 1  انگلیس روشی است که دریافت اقامت انگلیس را برای سرمایه گذاران و کارآفرینان ممکن می کند ، البته از ماه مارچ ۲۰۱۹ بخش کارآفرینان این برنامه متوقف شده و به استارت آپ و راه اندازی کسب و کار در این کشور بدل گشته است. برنامه Tier 2 مخصوص نیروهای ماهر یا همان اسکیلد ورکر هاست که قصد دریافت اقامت انگلیس را دارند. 

برنامه Tier 4 مخصوص محصلان و دانشجویان بوده و برنامه Tier 5  مجوزهای اقامت کاری کوتاه مدت انگلیس را پوشش می دهد. وکلای مهاجرت ایران با درکی صحیح و دید تخصصی شما عزیزان را در صفر تا صد پروژه دریافت اقامت انگلیس و مهاجرت به این کشور همراهی می کند. جهت کسب اطلاع بیشتر در خصوص برنامه های مهاجرت به انگلیس با ما همراه باشید.

نظر شما درباره مهاجرت به انگلیس :

سرمایه گذاری در انگلیس ، وکیل انگلیس

برنامه Tier 1 برای سرمایه گذاران

دریافت اقامت انگلیس برای سرمایه گذاران از طریق برنامه Tier 1 مقدور است. در این برنامه مهاجرتی که خود زیر شاخه های زیادی دارد، شخص متقاضی باید یک سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی را در انگلیس انجام دهد تا مشمول شرایط  Investor Visa باشد.

البته باید در نظر داشته باشید که تعداد کمی از متقاضیان ممکن است مشمول شرایط ویزای Exceptional Talent  یا همان ویزای استعداد استثنایی انگلیس باشند. این ویزا در حقیقت زیر شاخه برنامه Tier 1 است. ظرفیت این زیر شاخه تنها ۲۰۰۰ نفر در سال است.

برنامه مهاجرتی Tier 1  به عنوان یکی از روشهای دریافت اقامت انگلیس در سالهای گذشته موضوع تغییرات و اصلاحات زیادی بوده است که این موضوع ضرورت استفاده از مشاوره یک وکیل مهاجرت به انگلیس متخصص را بیشتر می کند.

برنامه Tier 2 برای افراد متخصص

برنامه Tier 2 راهی برای دریافت اقامت انگلیس برای نیروهای متخصص و ماهر است تا به بتوانند به انگلیس وارد شوند و به صورت بلند مدت در این کشور به اشتغال در یک شغل تخصصی مشغول شوند. این شغل تخصصی باید در لیست مشاغل مورد نیاز انگلیس موجود باشد.

لیست فوق یک لیست مفصل و بلند بالا است و به طور کلی شامل متخصصین IT  ، حسابداری ، تدریس ، مهندسی و حوزه سلامت و … میشود. متقاضی برنامه Tier 2 باید از یک کارفرمای معتبر در انگلستان پیشنهاد کاری معتبر داشته باشد.

این برنامه در حقیقت معادل ویزای اسکیلد ورکر استرالیا و برنامه اسکیلد ورکر کانادا است با این تفاوت که در این برنامه شما حتما باید از سوی یک کارفرمای دارای مجوز به کار دعوت شوید و این کار باید در لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان باشد.

برنامه Tier 2 انگلیس ، کار کردن در انگلیس
تحصیل در انگلیس ، ویزای دانشجویی انگلیس ، درس خواندن در انگلیس

برنامه Tier 4 برای تحصیل

برنامه Tier 4 یا برنامه اقامت تحصیلی انگلیس به اشخاص غیر اروپایی اجازه می دهد تا اقامت انگلیس را دریافت کنند و برای تحصیل در مقاطع مدرسه ، کالج و دانشگاه به این کشور وارد شوند و آینده خود را در بستر آموزشی انگلیس رقم بزنند.

محصلان به منظور اینکه بتوانند در برنامه Tier 4 به دریافت اقامت انگلیس نائل شوند باید گواهی CAS  ( گواهی پذیرش آکادمیک ) را از یک نهاد آموزشی معتبر داشته باشند. این نهاد آموزشی باید دارای مجوز اسپانسرشیپ Tier 4 معتبر باشد تا بتواند دانشجو بپذیرد.

برنامه Tier 4  انگلستان به دو دسته کلی ویزای تحصیلی General ( عمومی) و ویزای تحصیلی Child ( کودکان) تقسیم می شود. در این دسته بندی ها متقاضیان زیر ۱۸ سال در دسته بندی کودکان قرار می گیرند و افراد بالای این سن در طبقه عمومی دسته بندی می شوند.

برنامه Tier 5 برای کار موقت

برنامه Tier 5 انگلیس به افرادی که قصد کار کردن در مشاغل خاص را دارند اجازه می دهد تا به صورت کوتاه مدت اقامت انگلیس را دریافت کرده و در این کشور مشغول به کار شوند. این برنامه مهاجرتی عموما مربوط به مشاغل با اهداف خیریه ، اقامت ورزشکاران ، فعالان هنری و اعضای دیپلماتیک می شود.

متقاضیان برنامه Tier 5  برای مهاجرت به انگلیس به یک پیشنهاد کاری معتبر نیاز دارند. این پیشنهاد کاری باید از سوی مرجعی صادر شود که مجوز اسپانسرشیپ برنامه Tier 5 را در کشور انگلستان داشته باشد.

در حقیقت دریافت اقامت انگلیس از طریق برنامه Tier 5 به دریافت نوعی اقامت موقت منجر خواهد شد. همانطور که اشاره کردیم این نوع ویزای کاری انگلستان با برنامه Tier 2  که مخصوص افراد ماهر در مشاغل مورد نیاز انگلستان است ، تفاوت دارد.

کار کردن در انگلیس ، ویزای کاری انگلیس ، کار موقت در انگلستان
اقامت انگلیس با کارآفرینی ، مهاجرت به انگلیس ، ثبت شرکت در انگلیس

ویزای Innovator برای کار آفرینان

ویزای Innovator انگلیس یا همان ویزای مبتکر انگلیس راه و روشی مطمئن برای دریافت اقامت انگلیس است. همانطور که می دانید Innovate به معنای نوآوری و خلاقیت می باشد. تمرکز این برنامه مهاجرتی هم ثبت شرکت در انگلیس و راه اندازی یک کسب و کار مبتنی بر نوآوری و خلاقیت است.

ویزای Innovator انگلیس مخصوص صاحبان مشاغل و کار آفرینان زبده است که قصد راه اندازی کسب و کار خود را کشور انگلستان را دارند. این ویزا در سال ۲۰۱۹ جایگزین ویزای کارآفرینی انگلستان شد و در حال حاضر برنامه ای فعال در انگلستان است.

برای اینکه بتوانید در این نوع ویزا پذیرش شوید بایستی ایده کسب و کار شما به تایید نهادهای مجاز در انگلستان برسد. این نهاد ها با موضوع کسب و کار شما مرتبط هستند و توسط دولت انگلیس لیست شده اند.

ویزای start-up برای ایده پردازها

ویزای Start-up انگلیس یک برنامه مهاجرتی جدید در انگلیس است که به تازگی جایگزین برنامه کارآفرین فارغ التحصیل شده است. ویزای استارت آپ انگلیس برای کارآفرینان جوان با پتانسیل بسیار بالا طراحی شده تا بتوانند ایده های کاری و شغلی و تجاری خود را در انگلستان پیاده کنند.

بر خلاف ویزای Innovator انگلیس این نوع ویزا نیاز به سرمایه اولیه برای راه اندازی کسب و کار ندارد اما باید توجه داشته باشید که برای دریافت اقامت انگلیس باید ایده استارت آپی شخص متقاضی به تایید نهادهای تخصصی تایید ایده در انگلیس برسد.

به دلیل لزوم دریافت این تاییدیه ممکن است ورود به این نوع ویزا برای دریافت اقامت انگلیس کمی مشکل باشد اما باید توجه داشته باشید که اگر ایده استارت آپی وافعا بدون مشکل باشد دیگر دلیلی برای نگرانی نیست.

ویزای استارت آپ انگلیس ،‌مهاجرت به انگلیس ، اقامت انگلیس
ویزای انگلیس برای نماینده شرکتها ، تاسیس شعبه در انگلیس ، مهاجرت به انگلیس ، اقامت انگلیس

ویزای Sole Rep برای نماینده شرکتها

برنامه ویزای Sole Rep انگلیس یک برنامه سریع و فوق العاده برای مدیران و نمایندگان ارشد شرکتهای ایرانی است که تمایل دارند سعبه و نمایندگی خود را در انگلیس ثبت کنند و از این راه اقامت انگلیس را هم برای مدیر خود دریافت کنند.

درخواست این ویزا در سفارت انگلستان ظرف مدت ۲ هفته رسیدگی شده و پاسخ می گیرد از طرفی هم انجام کل پروسه مهاجرت بر اساس ویزای Sole Rep انگلیس طولانی تر از ۳ ماه نخواهد بود. این مدت زمان در بین برنامه های مهاجرتی انگلیس بی رقیب است.

پس اگر در ایران صاحب شرکت هستید یا مدیر یک شرکت مطرح هستید ممکن است این نوع ویزا بهترین گزینه برای شما باشد. مدیر یا نماینده شرکت می تواند خانواده خود را در این ویزا با خود همراه کند و برای آنها هم اقامت انگلیس بگیرد.

اقامت انگلیس با ویزای پیوست خانواده

ویزای پیوست به خانواده در انگلیس یا همان UK Family Visa  مخصوص دریافت اقامت انگلیس برای افراد خانواده کسانی است که قبلا  مطابق با یکی از برنامه مهاجرتی به کشور انگلستان وارد شده اند. ویزای پیوست به خانواده در انگلیس انواع مختلفی دارد.

این نوع ویزا شامل افراد خانواده شخص مقیم انگلیس ، ویزای ازدواج انگلیس و ویزای نامزدی انگلیس می شود. هر کدام از این ویزاها شرایط خاص خود را دارد تا پاسخگوی نیاز خانواده های افراد مقیم انگلستان باشد.

نکته بسیار مهم در ویزای پیوست خانواده در انگیس این است که شخص سرپرست خانواده باید اثبات کند که منابع مالی کافی برای ساپورت و حمایت اعضای خانواده خود در کشور انگلستان را در اختیار دارد. در این صورت دریافت اقامت انگلیس برای خانواده آسان تر خواهد شد.

پیوست خانواده در انگلیس ، همراهی خانواده در مهاجرت به انگلیس
دکمه بازگشت به بالا