ویزای پیوست خانواده در انگلیس
( دریافت اقامت انگلیس برای خانواده )

در این صفحه شما را با ویزای پیوست خانواده در انگلیس آشنا خواهیم کرد. سوالات زیادی در این خصوص مطرح است: چه کسانی می توانند خانواده خود را به انگلیس ببرند ؟ کدام یک از اعضای خانواده شرایط پیوست به شما را در انگلیس خواهند داشت؟ پروسه ویزای پیوست خانواده در انگلیس به چه نحو است؟

ما در این بخش تلاش می کنیم به سوالهای بالا پاسخ دهیم و مسیر را برای شما هر چند اندک روشن تر کنیم. پس اگر شما قصد دارید به همراه خانواده تان به انگلیس مهاجرت کنید یا اینکه در حال حاضر در انگلیس هستید و قصد دارید خانواده تان را هم به این کشور بیاورید با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید.

ویزای پیوست خانواده در انگلیس یا همان UK Family Visa به اعضای مشخصی از خانواده اجازه می دهد که به انگلیس وارد شوند و در کنار اسپانسر خود بمانند. این نوع ویزا به منظور پوشش تعداد بیشتری از اعضای خانواده زیر شاخه های متنوعی دارد که ما شما را با آنها آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

آشنایی با ویزای پیوست خانواده در انگلیس

تعداد مشخصی از اعضای خانواده با استفاده از ویزای پیوست خانواده در انگلیس می توانند متقاضی اصلی را همراهی کرده و خود اقامت انگلیس را دریافت نمایند. همانطور که اشاره کردیم این نوع ویزای انگلیس دارای چند زیر شاخه است تا امکان پیوستن اکثر اعضای خانواده به شخص اصلی باشد.

در حقیقت ویزای پیوست خانواده در انگلیس در دسته بندی برنامه های مهاجرتی اسپانسرشیپ می گنجد. در این برنامه مهاجرتی اسپانسر ( شخص متقاضی اصلی که قصد بردن خانواده خود را دارد) باید یک وضعیت قانونی مشخص در کشور مقصد داشته باشد. علاوه بر اینها اعضای خانواده که قرار است فرد اسپانسر را همراهی کنند باید شرایط مشخصی داشته باشند.

به طور کلی افرادی که می توانند از ویزای پیوست خانواده در انگلیس استفاده کنند عبارت اند از : همسر و شریک زندگی ، فرزندان ،نوه ها ، والدین و فامیل های وابسته بزرگسال. در برخی شرایط ممکن است سایر اعضای خانواده هم بتوانند به فرد اسپانسر بپیوندند.

زیرشاخه های ویزای پیوست خانواده در انگلیس

همانطور که اشاره کردیم ویزای پیوست به منظور پوشش دادن تعداد بیشتری از اعضای خانواده دارای چند زیرشاخه به شرح زیر است:

◊ ویزای پیوست برای خانواده فرد دارای اقامت دائم یا تابعیت

این نوع ویزای انگلستان برای خانواده فردی است که در این کشور دارای اقامت تابعیت و شهروندی ، اقامت دائم یا مجوز ILR انگلیس باشند. اعضای خانواده ای که شامل این زیر شاخه می شوند عبارت اند از : همسر و شریک زندگی ، فرزندان ، والدین و بزرگسالان وابسته.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص جزئیات این نوع ویزای انگلیس شما می توانید مقالات ویزای ازدواج انگلیس و همچنین ویزای نامزدی انگلیس را نیز مطالعه بفرمایید.

◊ مجوز EEA خانواده

ویزای انگلیس برای افراد خانواده فردی که ملیت یکی از کشور های عضو حوزه اقتصادی اتحادیه اروپا را دارد و یا الان در انگیس است و یا اینکه قصد دارد در ۶ ماه آینده به انگلیس سفر کند. افرادی که مشمول این زیر شاخه هستند عبارت اند از : همسر و شریک زندگی ، فرزندان ، نوه ها ، والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ وابسته.

متقاضی این نوع ویزای انگلیس باید اپلیکیشن خود را از خارج از این کشور شروع کند. اگر در حال حاضر در انگلستان است در نتیجه ملزم خواهد بود که برای نوع دیگری از ویزای پیوست خانواده در انگلیس درخواست بدهد.

◊ ویزای پیوست با کارت اقامت انگلیس

این نوع ویزا تقریبا مشابه مجوز EEA خانواده است منتها شرایط آن کمی متفاوت است. این نوع ویزای انگلیس برای خانواده فردی است که ملیت یکی از کشورهای حوزه اقتصادی اتحادیه اروپا را دارد و در حال حاضر موفق شده است که کارت اقامت دائم انگلیس را دریافت کند.

افرادی که مشمول این زیر شاخه هستند عبارت اند از : همسر و شریک زندگی ، فرزندان ، نوه ها ، والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ وابسته. برای این نوع ویزای هم مانند مورد قبلی باید از خارج از خاک انگلیس اقدام شود.

◊ ویزا برای والدین کودک دارای ویزای Tier 4 انگلیس

این نوع ویزای پیوست خانواده در انگلیس مخصوص پدر و مادر کودکی است که در حال حاضر در یکی از مدارس انگلستان مشغول تحصیل است. این کودک باید دارای ویزای tier 4 انگلیس باشد و اعتبار این ویزا به پایان نرسیده باشد.

باید توجه داشته باشید که این زیر شاخه ویزای پیوست خانواده در انگلیس برای دانشجویان و افراد بزرگسالی که ویزای Tier 4  را دریافت کرده اند کاربرد ندارد و والدین این دسته از متقاضیان نمی توانند از این ویزا استفاده کنند.

سوال و جواب!

ویزای پیوست خانواده در انگلیس همواره به دلیل گستردگی خود سوالات زیادی را بر می انگیزاند. در این بخش ما به مهم ترین سوالات شما پاسخ داده ایم. شما می توانید آرشیو سوالات را نیز مطالعه کنید.

به طور معمول ویزای پیوست خانواده شامل افراد زیر است:

  • همسر و شریک زندگی
  • فرزندان زیر ۱۸ سال
  • نوه ها
  • پدر و مادر
  • و سایر وابستگان اقتصادی و عاطفی

با وجود این باید توجه داشت که هر زیر شاخه ویزای پیوست خانواده ممکن است شرایط مختلفی داشته باشد. برای اطمینان بیشتر باید با وکیل متخصص مهاجرت به انگلیس مشورت کنید.

خیر الزامی بر این موضوع نیست. همین که زوجین اثبات کنند که با هم زندگی می کنند به نحوی که شریک زندگی یکدیگر محسوب شوند کفایت می کند.

بله بعد از ۲ سال اقامت قانونی در انگلیس با ویزای پیوست انگلستان راه برای درخواست اقامت دائم هموار می شود. این مجوز ILR نام دارد که مخفف Indefinite Leave To Remain  می باشد. برای دانستن بیشتر و آگاهی از زمان رسیدن به اقامت دائم انگلیس به مقاله اقامت دائم انگلیس ( ILR) ، زمان و شرایط 🔗 مراجعه نمایید.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

اخبار داغ مهاجرت به انگلیس
دکمه بازگشت به بالا