ویزای Innovator انگلیس
( دریافت اقامت انگلیس از طریق راه اندازی کسب و کار )

در این صفحه قصد داریم شما عزیزان را با ویزای Innovator انگلیس آشنا کنیم. همانطور که می دانید Innovate به معنای نوآوری و خلاقیت می باشد. تمرکز این برنامه مهاجرتی هم ثبت شرکت در انگلیس و راه اندازی یک کسب و کار مبتنی بر نوآوری و خلاقیت است. ویزای Innovator انگلیس مخصوص صاحبان مشاغل و کار آفرینان زبده می باشد. 

در سال ۲۰۱۹ برنامه کارآفرینی انگلیس متوقف شد و جای خود را به ویزای Innovator انگلیس داد. بنابراین افراد متقاضی کار آفرینی و ثبت شرکت در انگلیس دیگر نمی توانند در برنامه کارآفرینی پذیرش شوند و باید خود را برای ویزای Innovator انگلیس آماده کنند. از سویی نیز این نوع ویزا دیگر در دسته بندی Tier که سیستمی مبتنی بر امتیاز بندی مهاجرت به انگلیس بود نمی گنجد و در حال حاضر یک Non-Tier محسوب می شود. 

اگر قصد ثبت شرکت در انگلیس و دریافت اقامت این کشور از این راه را دارید توصیه می کنیم اطلاعات مندرج در این صفحه را که بر اساس آخرین اصلاحات و الحاقات قوانین مهاجرت به انگلیس به روز می شود ، مطالعه کنید. وکلای مهاجرت ایران در تمامی مراحل دریافت اقامت انگلیس همراه شماست.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

آشنایی با ویزای Innovator انگلیس

همانطور که اشاره کردیم ویزای Innovator انگلیس برای آن دسته از افراد است که از صاحبان مشاغل و  کسب و کار هستند و تمایل دارند کسب و کار دیگر یا مرتبطی را با رویکرد نو آورانه ای در خاک انگلستان راه اندازی کنند. این نوع ویزای جایگزین ویزای کارآفرینی انگلیس شده است.

در این نوع ویزا که طبیعتا با ثبت شرکت در انگلیس یا خریدن یک کسب و کار موجود در این کشور آغاز می شود شخص متقاضی باید حداقل ۵۰ هزار پوند انگلیس سرمایه گذاری کند. البته کلیت کسب و کار در این برنامه مهاجرتی باید به تایید نهادهای مربوطه در انگلیس برسد تا بتواند عملیاتی شود.

تعریف Innovator در قوانین انگلیس

قوانین جدید مهاجرت به انگلیس که در ۷ مارچ ۲۰۱۹ منتشر شدند شخص Innovator را به شرح زیر تعریف می کنند:

شخص Innovator کسی است که در راه اندازی و اداره کسب و کار تجربه خوبی دارد و در حال حاضر قصد دارد کسب و کاری را در خاک انگلستان راه اندازی کند ( ثبت شرکت در انگلیس یا خرید کسب و کار فعال). ایده کسب و کار این فرد باید خلاقانه ، توسعه پذیر و قابل اجرا بوده و توسط نهاد تایید کننده Innovator تایید و تصدیق شود.

در ادامه این ماده قانونی آورده شده است که شخص باید مبلغ مشخصی را در کسب و کار جدید خود سرمایه گذاری کند و از این طریق ممکن است بتواند در کشور انگلیس مستقر شود.

افراد واجد صلاحیت در ویزای Innovator انگلیس

اگر شرایط زیر را داشته باشید شما هم ممکن است در برنامه ویزای Innovator انگلیس که نوعی دریافت اقامت انگلیس از طریق ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار است واجد صلاحیت شناخته شوید:

  • شما ملیت کشورهای اروپایی یا حوزه اقتصادی اروپا EEA را نداشته باشید.
  • تمایل داشته باشید که یک کسب و کار در انگلستان راه اندازی کنید یا بخرید.
  • کسب و کار شما باید به تایید نهاد های مجاز انگلیس برسد.
  • در کسب و کار خود حداقل ۵۰ هزار پوند سرمایه گذاری کنید.

باید دقت داشته باشید که پیش از اصلاحات قوانین در سال ۲۰۱۹ برای ویزای کارآفرینی انگلستان ( که هم اکنون متوقف شده) شما می بایستی حداقل ۲۰۰ هزار پوند سرمایه به انگلستان می بردید. اما اکنون میزان این سرمایه کمتر شده است. برای کسب اطلاع بیشتر می توانید به مقاله کاهش سرمایه کارآفرینی در انگلستان مراجعه کنید.

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که بر خلاف ویزای Innovator ، شخص متقاضی در ویزای Start-up انگلیس 🔗 که خود نیز یک ویزای جدید است ، نیازی به حداقل سرمایه گذاری ندارد و می تواند کسب و کار خود را بدون سرمایه اولیه توسعه دهد.

مشخصات ایده جدید در ویزای Innovator انگلیس

قوانین جدید مهاجرت به انگلیس مشخصات زیر را برای ایده ای که قرار است حول محور آن کسب و کار ایجاد شود ، مطرح می کنند:

  • نو آوری و خلاقیت (Innovation ): مدرک دال بر جدید و بی همتا بودن پلان کسب و کار (Business Plan) که پاسخگوی نیازهای جدید یا قدیمی بازار باشد و مزیت رقابتی جدیدی را ایجاد کند.
  • قابلیت اجرا داشتن (Viability) : متقاضیان باید اثبات کنند که تجربه و تخصص مورد نیاز برای اجرای پلان کسب وکار خود را دارند. آگاهی از شرایط بازار نیز شرط است.
  • قابلیت توسعه داشتن(Scalability): ارائه مدارکی دال بر ساختار بندی کسب و کار و فرصت های شغلی و اقتصادی که در آینده این تجارت با گسترش و توسعه خود ایجاد می کند.

سوال و جواب!

با وجود اینکه ویزای Innovator انگلیس یک ویزای کاملا جدید است با این حال سوالات زیادی در خصوص آن وجود دارد. اینجا ما به مهمترین آنها پاسخ می دهیم. برای دیدن همه سوالات روی دکمه زیر کلیک کنید.

با ویزای Innovator انگلیس شما می تواند مدت ۳ سال را در انگلستان بمانید. شما می توانید در زمان انقضای ویزا یتان مجددا برای یک دوره ۳ ساله آن را تمدید کنید. محدودیتی در خصوص تعداد تمدید ویزا وجود ندارد.

بله پاسخ مثبت است. بعد از ۵ سال اقامت کاملا قانونی در انگلستان شما می توانید برای طرح ILR انگلیس که معادل همان اقامت دائم انگلیس است اقدام نمایید.

بله همراه بردن افراد خانواده در برنامه ویزای Innovator انگلیس امکان پذیر است. فقط شما باید اثبات کنید که منابع مالی کافی برای حمایت از انها در انگلستان را دارا می باشید. توصیه می کنیم برای کسب اطلاع بیشتر و اینکه چه کسانی می توانند به عنوان خانواده شما را همراهی کنند، به صفحه ویزای پیوست خانواده در انگلیس ( UK Family Visa) 🔗 سر بزنید.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

اخبار داغ مهاجرت به انگلیس
دکمه بازگشت به بالا