ویزای Tier 1 انگلیس
( دریافت اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری )

در این صفحه قصد داریم شما عزیزان را با ویزای Tier 1 انگلیس آشنا کنیم. این همان برنامه ای است که از طریق آن دریافت اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می شود. ویزای Tier 1 انگلستان بستری مناسب برای سرمایه گذاران ، کار آفرین ها و صاحبان ایده ها و کسب و کارهاست. 

در برنامه ویزای Tier 1 انگلیس شخص متقاضی باید ۲ میلیون پوند در انگلستان سرمایه گذاری نماید. البته باید توجه داشته باشید که سرمایه گذاری تنها راه اقدام برای ویزای Tier 1 انگلیس نیست از مارچ ۲۰۱۹ دو دسته بندی جدید تحت عنوانهای ویزای افراد نوآور و ویزای استارت آپ در ذیل عنوان ویزای Tier 1 انگلیس قرار گرفته که شانس بیشتری برای شما ایجاد میکند.

اگر شما هم به دنبال دریافت اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری هستیم توصیه می کنیم اطلاعات مندرج در این صفحه را به دقت مطالعه کنید تا یک ذهنیت کلی برای شما درخصوص دریافت اقامت انگلستان ایجاد شود. همکاران ما همواره در خدمتگزاری حاضرند تا شما بهترین راه را بیابید.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

آشنایی با ویزای Tier 1 انگلیس

ضمن تشکر از شما بابت همراهی وکلای مهاجرت ایران ( دپارتمان مهاجرت موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل 🔗 ) به معرفی ویزای تی یر وان انگلیس می پردازیم. همانگونه که اشاره کردیم ویزای Tier 1 انگلیس یک روش مهاجرتی در این کشور است که به سرمایه گذاران ، صاحبان کسب و کار ها و طراحان ایده کمک می کند تا در یک بستر شفاف و قطعی اقامت انگلیس را دریافت کنند. به طور کلی می توان گفت که ویزای Tier 1 راه و روش دریافت اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری است. البته باید توجه داشته باشید که این برنامه فقط محدود به سرمایه گذاری نخواهد بود.

برنامه ویزای سرمایه گذاری انگلیس خود زیر شاخه های مختلفی دارد و روند اقدام برای افراد با بک گراند های مختلف متفاوت خواهد بود. اگر بخواهیم به عناوین کلی زیر شاخه های برنامه دریافت اقامت انگلیس با سرمایه گذاری اشاره کنیم می توان گفت :

زیرشاخه های ویزای Tier 1 انگلیس

خالی از لطف نیست که به زیرشاخه های ویزای تی یر وان انگلیس هم نظری داشته باشیم و در خصوص آنها مختصری توصیح بدهیم.

◊ ویزای سرمایه گذاری انگلیس ( UK Investor Visa )

ویزای سرمایه گذاری در انگلیس یکی از زیر شاخه های ویزای Tier 1 انگلیس است. در این نوع ویزا شخص بایستی مبلغ ۲ میلیون پوند در شرکت های تجاری ثبت شده و فعال انگلیسی سرمایه گذاری کند تا واجد شرایط شناخته شود.

◊ ویزای کارآفرینی در انگلیس ( Tier 1 Entrepreneur visa )

ویزای کارآفرینی در انگلیس مخصوص کسانی بود که قصد داشتند در کشور انگلستان کسب و کاری راه بیاندازند و ضمن به کار گرفتن نیروهای کار در آمد زایی نیز داشته باشند. اما اخیرا ویزای کارآفرینی انگلیس متوقف شده 🔗 و به جای آن ویزای مبتکر انگلیس ( UK Innovator visa ) معرفی شده است. ویزای مبتکر انگلیس دیگر در دسته Tier ها نمی گنجد و در حال حاضر از آن در دسته بندی Non-Tier یاد می کنند.

در ویزای مبتکر انگلیس ( UK Innovator visa ) ، شخص متقاضی اقامت انگلستان بایستی حداقل مبلغ ۵۰ هزار پوند در شرکتی که خودش در این کشور تاسیس می کند سرمایه گذاری کند.

◊ ویزای کارآفرین فارغ التحصیل (Tier 1 Graduate Entrepreneur visa)

ویزای کارآفرین فارغ التحصیل یکی از انواع ویزای سرمایه گذاری انگلیس بود که در ماه جولای ۲۰۱۹ به طور کلی حذف و به جای آن برنامه ویزای استارت آپ انگلیس ( UK Start-Up visa ) معرفی گردید.

ویزای استارت آپ انگلیس مخصوص کسانی است که هنوز در مراحل ابتدایی رشد و توسعه کسب و کار و ایده های خصوصی هستند. بر خلاف ویزای مبتکر انگلیس در ویزای استارت آپ نیازی نیست که شخص در ابتدا سرمایه گذاری در کار خود انجام دهد.

◊ ویزای استعداد استثنایی ( Tier 1 Exceptional Talent Visa )

این نوع ویزا برای کسانی است که در تعدادی رشته علمی محدود و تعیین شده به عنوان استعداد استثنایی شناخته می شوند و در حقیقت سردمدار رشته علمی خود هستند. مزیت این زیرشاخه این است که بر خلاف ویزای Tier 2  شما می توانید برای هر کارفرمایی در انگلیس کار کنید یا حتی کسب و کار خودتان را راه اندازی نمایید.

سوال و جواب!

مخاطبین ما در مورد ویزای Tier 1 انگلیس  سوالات زیادی طرح می نمایند. ما در اینجا تلاش می کنیم به مهم ترین آنها پاسخ دهیم. شما میتوانید در بخش سوالات Tier 1 همه این سوالات را مطالعه کنید.

به طور کلی در ویزای تیر وان انگلیس فعالیت های مجاز و غیر مجاز وجود دارد:

فعالیت های مجاز :

  • راه اندازی یا بدست گرفتن کنترل یک یا چند کسب و کار انگلیسی
  • اشتغال و فعالیت برای کسب و کار خودتان از جمله خود اشتغالی
  • همراه کردن اعضای خانواده با خودتان

فعالیت های غیر مجاز :

  • کار کردن برای دیگری و خارج از کسب و کار خودتان
  • دریافت تسهیلات دولتی و خصوصی

بله شما می توانید در برنامه دریافت اقامت انگلیس با سرمایه گذاری خانواده خود را نیز به همراه ببرید. اما این موضوع یک شرط مهم دارد. شخص متقاضی باید اثبات کند که منابع مالی کافی را برای حمایت و پشتیبانی مالی خانواده اش در مدت اقامت در انگلستان را در اختیار دارد. توصیه می کنیم برای کسب اطلاع بیشتر و اینکه چه کسانی می توانند به عنوان خانواده شما را همراهی کنند، به صفحه ویزای پیوست خانواده در انگلیس ( UK Family Visa) 🔗 سر بزنید.

بله داشتن مهارت زبان انگلیسی از موارد مهم و امتیاز آور در ویزای Tier 1 انگلیس است.

بله بعد از ۵ سال اقامت قانونی در انگلیس با ویزای تی یر وان می توان برای اقامت دائم انگلیس اقدام کرد. این مجوز ILR نام دارد که مخفف Indefinite Leave To Remain  می باشد. برای کسب اطلاع بیشتر و دانستن زمان رسیدن به اقامت دائم انگلیس به مقاله اقامت دائم انگلیس ( ILR) ، زمان و شرایط 🔗 مراجعه نمایید.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

اخبار داغ مهاجرت به انگلیس
دکمه بازگشت به بالا