ویزای Tier 2 انگلیس
( اقامت کاری انگلیس برای افراد متخصص )

تا چه میزان با ویزای Tier 2 انگلیس آشنایی دارید؟ ویزای تیر ۲ انگلیس یک روش مهاجرتی است که دریافت اقامت انگلیس را برای افراد متخصص و ماهر امکان پذیر می کند. به عبارت دیگر ویزای Tier 2 راهی مطمئن برای دریافت اقامت کاری انگلیس برای افراد اسکیلد ورکر است. 

در این نوع ویزای اقامتی انگلیس اشخاص می توانند مطابق با لیست مشاغل مورد نیاز انگلیس در سمت هایی که به تخصص و تجربه آنها مرتبط است مشغول به کار شوند. البته برای این منظور داشتن دعوت نامه و پیشنهاد کاری از یک کارفرمای معتبر در انگلستان ضروری است. 

این کارفرما ها باید مجوز اسپانسرشیپ برنامه Tier 2 انگلیس را دارا باشند تا بتوانند برای شما دعوت نامه اشتغال به کار در این کشور را ارسال کنند. با وکلای مهاجرت ایران IIL همراه باشید تا شما را با جزئیات این برنامه مهاجرتی انگلیس آشنا کنیم.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

آشنایی با ویزای Tier 2 انگلیس

همانگونه که اشاره کردیم ویزای Tier 2 انگلیس روشی است که به دنبال آن دریافت اقامت کاری انگلیس برای افراد اسکیلد ورکر ( افراد دارای مهارت و تخصص) امکان پذیر می گردد. در برنامه ویزای تیر ۲ انگلیس کار و حرفه شخص باید در لیست مشاغل مجاز برای افراد اسکیلد ورکر در انگلستان موجود باشد و شخص متقاضی بتواند در همان حیطه از یک کارفرمای معتبر پیشنهاد کار در انگلیس را دریافت کرده و به اصطلاح دارای گواهینامه اسپانسرشیپ تیر ۲ انگلیس (Tier 2 Certificate of Sponsorship ) باشد.

شرایط دریافت گواهینامه اسپانسرشیپ تیر ۲ انگلیس

برای اینکه یک کارفرما بتواند برای شما چنین گواهینامه ای فراهم کند خودش باید قبلا مجوز اسپانسر تیر ۲ ( Tier 2 sponsor licence ) را از دولت و مراجع ذیصلاح دریافت نموده باشد. همچنین در درجه اول شغل مورد نظر باید در لیست مشاغل مجاز برای افراد اسکیلد ورکر در انگلستان موجود باشد.

به طور معمول کارفرماهای انگلیسی قبل از اینکه بتوانند چنین شغلی را به خارجیان پیشنهاد کنند باید آن را برای شهروندان و افراد مقیم منطقه اقتصادی اتحادیه اروپا آگهی کنند. به عبارت دیگر نمی توان مستقیما چنین شغلی را برای افراد خارج از اتحادیه در نظر گرفت مگر اینکه شغل مورد نظر در لیست مشاغل مورد نیاز انگلیس باشد.  در این شرایط کارفرما دیگر الزامی به آگهی کردن شغل مورد نظر نخواهد داشت. از این قاعده تحت عنوان آزمون بازار کار افراد مقیم (Resident Labour Market Test) یاد می شود که هر متقاضی ویزای Tier 2 انگلیس باید از آن عبور کند.

زیر شاخه های ویزای تیر ۲ انگلیس

ویزای تیر ۲ انگلیس هم مثل بقیه برنامه های مهاجرتی Tier دارای چند زیر شاخه مهم است که متقاضیان در آنها طبقه بندی می شوند. این زیر شاخه ها به شرح زیر است:

ویزای عمومی تی یر ۲ انگلیس

افرادی که در تخصص و مهارت شان دارای پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای انگلیسی هستند. شغل مربوطه باید در لیست مشاغل مجاز افراد اسکیلد ورکر موجود باشد. همچنین کارفرمایی که پیشنهاد کاری را صادر می کند باید دارای مجوز اسپانسرشیپ Tier 2  انگلیس باشد.

مشاغل این زیرشاخه باید قبلا در منطقه اقتصادی اتحادیه اروپا آگهی شوند مگر اینکه در لیست مشاغل مورد نیاز انگلستان باشند. برای این زیر شاخه سالیانه ۲۰۷۰۰ جایگاه در نظر گرفته می شود تا توسط خارجیان تکمیل شود.

ویزای بین شرکتی Tier 2 انگلیس

این زیرشاخه مخصوص کارمندان شرکتهای بزرگ و چند ملیتی است که قصد دارند به شعبه شرکت خود در انگلیس منتقل شوند. متقاضی اقامت انگلیس برای افراد متخصص در این زیرشاخه باید یک گواهی اسپانسرشیپ معتبر از کارفرمای خود داشته باشد. برای این زیر شاخه هم دو زیر مجموعه وجود دارد:

  • کارمندان بلند مدت
  • کارآموزان فارغ التحصیل شده

ویزای مذهبی در دسته تیر ۲

این نوع ویزا از جمله روشهای دریافت اقامت انگلیس برای افراد متخصص بوده و مخصوص کارکنان متخصصی است که در مراکز و مجامع مذهبی انگلستان به آنها پیشنهاد کار شده است.

ویزای ورزشکاران Tier 2

این نوع ویزا برای ورزشکاران شناخته شده و مربیان ورزشی معتبر است. این دسته از متقاضیان باید توسط نهاد ورزشی متبوع خود به رسمیت شناخته شده باشند و این نهاد اعتبار آنها را تایید کند. ورزشکاران و مربیان می توانند با استفاده از این نوع ویزا به دریافت اقامت کاری انگلیس نائل شوند.

شانس خود را محک بزنید!

با تکمیل و ارسال فرم ارزیابی اقامت کاری انگلیس میزان احتمال موفقیت خود را در برنامه های Tier 2 و Tier 5 محاسبه کنید.

سوال و جواب!

در مورد ویزای Tier 2 انگلیس  سوال دارید؟ ما در اینجا به مهم ترین سوالات مخاطبین پاسخ داده ایم. شما می توانید با مراجعه به لیست سوالات ویزای تیر ۲ همه سوالات مطرح شده و پاسخ وکلا را مطالعه کنید.

متقاضیان ویزای Tier 2 انگلیس باید همراه با اپلیکیشن خود مدارک متعددی را تقدیم مقامات انگلیسی کنند. برای دریافت اقامت کاری انگلیس ارائه این مدارک ضروری است:

  • پاسپورت فعلی یا سایر مدارک مسافرتی معتبر
  • یک عدد عکس پاسپورت در برخی شرایط خاص
  • مدرک دال بر اینکه شخص متقاضی می تواند منابع مالی مخصوص ویزا را فراهم کند مگر اینکه کارفرمای انگلیسی این وجوه را تضمین کند ( فقط کارفرما های رده A میتوانند چنین تصمینی بدهند)
  • مدرک کافی برای اثبات دارا بودن شرط زبان برای مهاجرت به انگلیس در ویزای تیر ۲
  • نتیجه آزمایش متقاضی برای بیماری سل اگر متقاضی از کشورهایی است که این آزمایش برای آنها ضروری اعلام شده است.

همان گونه که می دانید ویزای Tier 2  انگلیس در دسته بندی ویزاهای تیر انگلستان قرار می گیرد. در این دسته بندی سیستم رسمی امتیاز بندی برقرار است . برای اینکه متقاضی ویزای تیر ۲ انگلیس واجد شرایط شناخته شود باید مطالب با سیستم امتیاز بندی Tier ، حداقل ۷۰ امتیاز کسب کند. لطفا برای کسب اطلاع بیشتر جدول امتیاز بندی مهاجرت به انگلیس 🔗 را در وبسایت ما مشاهده بفرمایید.

بله در اکثر موارد امکان همراهی خانواده در ویزای تیر ۲ انگلیس وجود دارد اما باید در نظر داشته باشید که این موضوع یک شرط مهم دارد. شخص متقاضی ویزای تیر ۲ باید اثبات کند که منابع مالی کافی را برای حمایت و پشتیبانی مالی خانواده اش در مدت اقامت در انگلستان را در اختیار دارد. لطفا برای کسب اطلاع بیشتر به صفحه ویزای پیوست خانواده در انگلستان 🔗 را مطالعه نمایید.

بله داشتن مهارت زبان انگلیسی از موارد ضروری و امتیاز آور در ویزای Tier 2 انگلیس است. فقط کسانی از این قاعده مستثنی هستند که یا از یک کشور انگلیسی زبان آمده باشند یا اینکه یک دوره تحصیلی را به زبان انگلیسی طی کرده باشند.

در غیر این صورت افرادی که در زیر شاخه ویزای عمومی Tier 2 انگلیس اقدام می کنند باید شرط زبان برای مهاجرت به انگلیس را داشته باشند.  لازم به ذکر است که افرادی که متقاضی ویزای بین شرکتی Tier 2  انگلیس هستند شرط زبان نخواهند داشت.

بله بعد از ۵ سال اقامت قانونی در انگلیس با ویزای تی یر ۲ می توان برای اقامت دائم انگلیس اقدام کرد.

این مجوز ILR نام دارد که مخفف Indefinite Leave To Remain می باشد. برای کسب اطلاع بیشتر و دانستن زمان رسیدن به اقامت دائم انگلیس به مقاله اقامت دائم انگلیس ( ILR) ، زمان و شرایط 🔗 مراجعه نمایید.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

اخبار داغ مهاجرت به انگلیس
دکمه بازگشت به بالا
شانس خود را با تکمیل فرم ارزیابی اقامت کاری انگلیس محک بزنید!کلیک کنید
+