ویزای Tier 4 انگلیس
( دریافت اقامت تحصیلی انگلیس )

ویزای Tier 4 انگلیس مخصوص کسانی است که می خواهند اقامت تحصیلی انگلیس را دریافت کنند و از این طریق از سیستم آموزشی فوق العاده انگلستان بهره مند گردند. ویزای تیر ۴ در حقیقت روش مهاجرت دانشجویی به انگلستان است. 

البته باید خاطر نشان کنیم که ویزای Tier 4  فقط برای دانشجویان نیست بلکه پاسخگوی نیاز های محصلان در مقاطع قبل از دانشگاه همچون مدارس و دبیرستان ها و کالج ها نیز می باشد. در حقیقت بهتر از به جای اصطلاح ویزای دانشجویی انگلیس از ویزای تحصیلی انگلیس استفاده کنیم.

مهاجرت دانشجویی به انگلیس و دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در بین جوانان کشور ما محبوبیت ویژه دارد ما هم در این بخش تلاش می کنیم تا با جزئیات کامل به معرفی ویزای Tier 4 انگلیس که در حقیقت کلید مهاجرت دانشجویی به انگلیس است ، بپردازیم.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

آشنایی با برنامه ویزای Tier 4 انگلیس

برنامه ویزای Tier 4 انگلیس به افرادی که در خارج از منطقه اقتصادی اتحادیه اروپا زندگی می کنند اجازه می دهد به انگلستان آمده و اقامت تحصیلی انگلیس را دریافت کنند. مهاجرت تحصیلی به انگلیس در این برنامه برای تحصیل در مدارس ، کالج ها و دانشگاه های انگلیسی مناسب است.

تحصیل در انگلیس فرصت بسیار مناسب و فوق العاده ای هم برای زندگی آکادمیک و هم برای زندگی روز مره است و در های پیشرفت بیشماری را به روی متقاضیان باز خواهد کرد. افرادی که در انگلیس تحصیل کرده باشند امتیاز بالاتری در سایر برنامه های مهاجرت انگلیس همچون ویزای Tier 2 خواهند داشت.

ملزومات دریافت اقامت تحصیلی انگلیس

برای اینکه شما بتوانید برای برنامه ویزای Tier 4 انگلیس و تحصیل در انگلستان اقدام کنید قبل از هر چیز باید دارای مدرک CAS باشید. این اصطلاح مخفف عبارت Confirmation of Acceptance of Studies است که به معنای تاییدیه پذیرش تحصیل در انگلستان است.

مدرک CAS را آن دسته از موسسات و نهادهای آموزشی می توانند صادر کنند که خود دارای اسپانسرشیپ Tier 4 انگلیس باشند. باید در نظر داشته باشید دیگر نمی توانید بدون مدرک CAS اقامت تحصیلی انگلیس را دریافت کنید. این نوع ویزا که Prospective Student visa عنوان دارد در اکتبر سال ۲۰۱۳ متوقف شده است.

دارندگان ویزای Tier 4 انگلیس بایستی حتما هفته ای ۱۵ ساعت را حداقل به مطالعه و تحصیل بپردازند. همچنین شخص محصل یا دانشجو باید بتواند بدون کار کردن هزینه های تحصیل و زندگی خود در انگلستان را تامین کند.

زیرشاخه های ویزای Tier 4 انگلیس

ویزای Tier 4 انگلیس که روشی برای دریافت اقامت تحصیلی انگلیس است خود دارای دو زیر شاخه مهم است که در زیر به آنها می پردازیم:

۱- ویزای عمومی تی یر ۴

مخصوص دانش آموزان و  دانش جویان بالای ۱۸ سال که در یکی از دوره های تحصیلی در انگلیس پذیرفته شده اند

۲- ویزای خرد سالان تی یر ۴

مخصوص دانش آموزان زیر ۱۸ سال که در یکی از مدارس معتبر انگلستان برای تحصیل یا ادامه تحصیل پذیرش شده اند.

سوال و جواب!

حتما شما هم سوالات زیادی در مورد اقامت تحصیلی انگلیس دارید. ما در اینجا مهم ترین سوالات مخاطبین را می آوریم. شما می توانید با مراجعه به بایگانی سوالات مهاجرت تحصیلی به انگلیس همه سوالات را ببینید.

دریافت وام دانشجویی در برنامه ویزای Tier 4 انگلیس به طور عام امکان پذیر است. دریافت وام دانشجویی در انگلیس تنها برای دانشجویان دانشگاههای انگلیسی در دسترس است و دانش آموزان چنین امکانی ندارند.

با این وجود باید در نظر داشته باشید که کمک ها و تسهیلات مالی برای تامین هزینه های دانشگاهی معمولا محدود به دانشجویان انگلیسی و اروپایی است. کسانی که مقیم قانونی انگلیس باشند و بیش از ۳ سال در این کشور زندگی کرده باشند هم ممکن است مشمول وام دانشجویی در انگلستان باشند.

بله امکان کار کردن بعد از دریافت اقامت تحصیلی انگلیس وجود دارد اما باید در نظر داشت که این موضوع محدودیت هایی دارد. به طور مثال دانشجویان نمی توانند از هفته ای ۲۰ ساعت بیشتر کار کنند. همچنین افرادی که در کالج تحصیل می کنند با اصلاحات قوانین در سال ۲۰۱۵ دیگر نمی توانند به کار مشغول شوند. این محدودیت شامل دانشجویان دانشگاه ها نمی شود.

بله برخی دارندگان ویزای Tier 4 انگلیس که دارای اقامت تحصیلی انگلیس هستند ممکن است بخواهند خانواده خود را نیز به این کشور بیاورند.  افراد خانواده فرد دارنده اقامت تحصیلی انگلیس می توانند برای همراهی این شخص درخواست بدهند که یا به انگلیس بیایند و یا اگر در آنجا هستند همانجا بمانند. افراد خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است.

پدر و مادر محصلان و دانش آموزان ( نه دانشجویان) نیز می توانند درخواست ویزا بدهند. برای کسب اطلاع بیشتر در این مورد به بخش ویزای پیوست خانواده در انگلیس 🔗 مراجعه نمایید.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

اخبار داغ مهاجرت به انگلیس
دکمه بازگشت به بالا