ویزای Tier 5 انگلیس
( ویزای موقت کاری انگلیس )

ویزای Tier 5 انگلیس که آخرین ویزای سیستم مبتنی بر امتیاز Tier می باشد به منظور ساماندهی صدور ویزای کار موقت و اقامت کاری انگلیس طراحی شده است. دریافت ویزای کاری انگلیس از این طریق برای کسانی که می خواهند در مشاغل مشخص در انگلستان مشغول به کار شوند امکان پذیر است. 

نکته ای که در ویزای Tier 5 انگلیس حائز اهمیت است این است که در اغلب موارد شخص متقاضی باید از کارفرمایی که خود دارای گواهینامه اسپانسرشیپ ویزای Tier 5 انگلیس است دارای پیشنهاد کاری باشد. 

تفاوت ویزای Tier 5 انگلیس با ویزای اسکیلد ورکر انگلیس یا همان ویزای Tier 2 این است که ویزای دوم برای افراد دارای مهارت و تخصص طراحی شده و عنوان مشاغل حتما باید در لیست مشاغل اسکیلد ورکر انگلستان آمده باشد تا شخص بتواند برای آنها اپلای کند. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید تا شما را با این نوع ویزا بیشتر آشنا کنیم. 

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

آشنایی با ویزای Tier 5  انگلیس

ویزای Tier 5 انگلستان راه و روشی برای دریافت اقامت کاری انگلیس از نوع موقت می باشد. ویزای Tier 5 انگلستان در اصل به منظور اشتراک گذاری علم و دانش و تکنولوژی با افراد علاقه مند غیر انگلیسی و غیر اروپایی طراحی و تصویب شده است.

در حال حاضر ۶ زیرشاخه متنوع برای ویزای Tier 5 انگلستان موجود است. هدف این زیر شاخه ها کمک به افراد مختلف در شرایط و مشاغل گوناگون است تا بتوانند به انگلستان وارد شده و به صورت موقت مشغول به کار شوند. این زیر شاخه ها عبارت اند از :

نکته ای که در این زیر شاخه ها و به طور کلی در مبحث اقامت کاری انگلیس از نوع موقت مهم است این است که این نوع ویزا به دارنده آن حق اقامت دائم انگلیس را نمی دهد مگر اینکه شخص مشمول طرح اقامت ۱۰ ساله مستمر و قانونی در انگلیس باشد.

زیر شاخه های ویزای Tier 5 انگلستان

خالی از لطف نخواهد بود اگر شما به طور کلی با زیر شاخه های ویزای Tier 5 انگلستان آشنا شوید. ذیلا به توضیح موارد ۶ گانه می پردازیم:

◊ ویزای افراد فعال در امور خیریه و بشر دوستانه

کدام دسته از افراد مشمول این زیر شاخه Temporary charity worker هستند ؟ به طور معمول شما اگر دارای یک پیشنهاد کاری در انگلیس باشید که بدون حقوق و دستمزد باشد و یا اینکه از جمله کارهای داوطلبانه باشد می توانید روی اقامت انگلیس حساب کنید.

علاوه بر اینها شما باید دارای گواهی اسپانسرشیپ از نهاد خیریه انگلیسی باشید. خود این نهاد خیریه باید دارای گواهینامه اسپانسرشیپ Tier 5 باشد. با این نوع ویزای انگلیسی می توان حدود ۱۲ ماه در این کشور ماند.

◊ ویزای انگلستان برای افراد خلاق و ورزشکار

اگر شما در یکی از رشته های ورزشی صاحب تخصص و سبک هستید و یا اینکه یک فعال شغلی بسیار خلاق هستید ( مانند فردی که موسیقی دان متبحری است) ممکن است بتوانید برای زیر شاخه Temporary creative and sporting worker در دسته Tier 5 واجد شرایط شناخته شوید و ویزای انگلستان را دریافت کنید.

در این نوع ویزای انگلستان نیز شما باید دارای گواهینامه اسپانسرشیپ Tier 5 از یک کارفرمای معتبر انگلیسی باشید. خود کارفرما نیز باید مجوز اسپانسرشیپ Tier 5 از دولت انگلیس باشد. در این نوع ویزا نیز شما می توانید بیش از ۱۲ ماه در انگلیس بمانید.

◊ ویزای Tier 5 انگلیس برای افراد فعال در مشاغل مذهبی و دینی

زیر شاخه Temporary religious worker برای شماست البته اگر یک پیشنهاد کاری برای مشغول شدن در یک محیط مذهبی و دینی داشته باشید. این شغل می توانید در مراکز مذهبی دین مبین اسلام ، مسیحیت و یا هر دین دیگری باشد.

در این نوع ویزای انگلیس نیز شما باید اثبات کنید که نهاد مذهبی فوق از شما درخواست کرده است که برای انجام وطیفه به انگلیس بیایید. ناگفته نماند که این نهاد مذهبی باید دارای مجوز اسپانسرشیپ Tier 5 از دولت انگلیس باشد.

◊ ویزای قرارداد بین المللی

اگر شما دارای یک پیشنهاد شغلی باشید که توسط قرارداد های بین المللی حمایت شده باشد می توانید برای زیر شاخه International agreement visa در طبقه ویزای Tier 5 انگلستان اقدام نمایید. مشاغل دیپلماتیک در سفارت خانه ها و کنسولگری ها و حتی کارکنان خانه افراد دیپلماتیک جزء این دسته مشاغل هستند.

در این نوع ویزای Tier 5 انگلیس نیز شما باید گواهینامه اسپانسرشیپ از نهاد معتبر که خود باید دارای مجوز اسپانسرشیپ Tier 5 باشد ارائه دهید. به طور معمول می توان اقامت انگلیس را بدست آورد و بیش از ۲ سال با این نوع ویزا در انگلیس ماند.

◊ ویزای Tier 5 انگلیس و طرح مبادله با مجوز دولت

زیر شاخه The Government Authorised Exchange در طبقه ویزای Tier 5 انگلیس به منظور صدور مجوز ورود برای افراد شاغل در مشاغل مشخص است. صدور ویزای انگلیس در این طرح باید بر اساس مجوزهای دولت انگلیس با موضوع مبادله علم ، دانش و تکنولوژی انجام شود.

افرادی که به دنبال کاملا کردن تحقیقات علمی خود هستند یا می خواهند دوره های فلوشیپ را بگذرانند می توانند از این زیر شاخه ویزای Tier 5 انگلستان استفاده کرده و از این طریق اقامت انگلستان را بدست بیاورند.

◊ طرح پویایی جوانان انگلیس

طرح Youth Mobility Scheme به افرادی شاغلی که بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن دارند اجازه می دهد که ویزای انگلستان را بگیرند و به مدت ۲ سال در این کشور بمانند. باید توجه داشته باشید که این طرح فقط برای کشورهای مشخصی در دسترس است و متاسفانه نام کشورمان در این لیست وجود ندارد.

شانس خود را محک بزنید!

با تکمیل و ارسال فرم ارزیابی اقامت کاری انگلیس میزان احتمال موفقیت خود را در برنامه های Tier 2 و Tier 5 محاسبه کنید.

سوال و جواب!

مخاطبین ما در مورد ویزای Tier 5 انگلیس  سوالات زیادی طرح می نمایند. ما در اینجا تلاش می کنیم به مهم ترین آنها پاسخ دهیم. شما میتوانید در بخش سوالات Tier 5 همه این سوالات را مطالعه کنید.

متقاضیان ویزای Tier 5 انگلیس باید همراه با درخواست خود برای ویزای انگلستان خود مدارک ذیل را نیز تسلیم نمایند:

  • پاسپورت فعلی یا سایر مدارک مسافرتی معتبر
  • یک عدد عکس اضافی پاسپورت
  • مدرک دال بر اینکه شخص متقاضی می تواند منابع مالی مخصوص ویزا را فراهم کند
  • نتیجه آزمایش متقاضی برای بیماری سل اگر متقاضی از کشورهایی است که این آزمایش برای آنها ضروری اعلام شده است.

بله شما می توانید در برنامه ویزای Tier 5  انگلیس خانواده خود را نیز به همراه ببرید. اما این موضوع یک شرط مهم دارد. شخص متقاضی باید اثبات کند که منابع مالی کافی را برای حمایت و پشتیبانی مالی خانواده اش در مدت اقامت در انگلستان را در اختیار دارد.

برای کسب اطلاع بیشتر و اینکه چه کسانی می توانند به عنوان خانواده شما را همراهی کنند، به صفحه ویزای پیوست خانواده در انگلیس ( UK Family Visa) 🔗 سر بزنید.

بله داشتن مهارت زبان انگلیسی از موارد مهم و امتیاز آور در ویزای Tier 5 انگلیس است.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

اخبار داغ مهاجرت به انگلیس
دکمه بازگشت به بالا
شانس خود را با تکمیل فرم ارزیابی اقامت کاری انگلیس محک بزنید!کلیک کنید
+