مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

فرض ما این است که تا اینجا شما با کشور آلمان آشنایی کافی را دارید. اکنون وقت آن رسیده که شما را با برنامه مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری آشنا کنیم. این برنامه مهاجرتی می تواند شما را به اقامت دائم آلمان برساند. در این روش متقاضی مهاجرت حدود ۳۰۰ هزار یورو در حوزه املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کند و از این طریق اقامت دائم آلمان را اخذ می کند. همچنین اجازه خواهد داشت که به آلمان و همه کشورهای حوزه شنگن سفر کند یا در آنها مشغول به کار شود.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

باید دقت داشته باشید که برنامه مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری ، صرفا یک برنامه خرید ملک در آلمان نیست بلکه فراتر از آن و به منظور کارآفرینی و ایجاد کسب و کار می باشد. نرخ بازگشت سرمایه ( سود حاصله ) در سال بیشتر از ۵ درصد مبلغ سرمایه گذاری یا به روایتی مبلغ ۱۵۰۰۰ یورو می باشد. تیم ما متشکل از بهترین کارشناسان املاک و متخصصین سرمایه گذاری اروپا است و پروسه مهاجرت نیز به دست بهترین وکلای مهاجرت آلمان انجام خواهد شد.

اخذ اقامت آلمان

در این برنامه متقاضی ابتدا اقامت موقت آلمان را دریافت می کند وپس از گذران ۳ سال واجد شرایط اخذ اقامت دائم آلمان خواهد شد. مجوز اقامت آلمان از طریق ویزای پیوست به خانواده در آلمان ، قابل تعمیم به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خواهد بود.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

سایر برنامه های مهاجرت به آلمان :

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

طبق قوانین، سرمایه گذاری در آلمان برای اتباع خارجی آزاد می باشد و هر فردی که در این کشور سرمایه گذاری نماید می تواند برای مدیریت کسب و کار و سرمایه خود اقامت دریافت نماید.

روش های مهاجرت به آلمان با سرمایه گذاری

به صورت کلی دریافت اقامت سرمایه گذاری آلمان از چهار راه زیر ممکن است:

راه اندازی یک کسب و کار بر پایه فعالیت های حرفه ای فردی

 اگر کار شما در زمینه فعالت های صنفی از قبیل رستوران، فروشگاه مواد غذایی، فروشگاه پوشاک و … بوده و مایل به سرمایه گذاری در آلمان هستید، می توانید بدون نیاز به ثبت شرکت و تنها با دریافت مجوزات صنفی مربوطه (Gewerbeanmeldung) اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار مورد نظر خود نمایید.

 ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان

اگر مالک یک شرکت فعال و معتبر در ایران هستید و می خواهید در افتصاد آلمان به فعالیت بپردازید، می توانید شرکت مشابهی تاسیس کنید و فعالیت اقتصادی خود را شروع کنید. شرکت شما به صورت مسئولیت محدود و حداقل سرمایه لازم برای آن ۲۵٫۰۰۰ یورو می باشد. این شرکت یک شرکت کاملا مستقل آلمانی به حساب می آید.

 ثبت شرکت تضامنی

 تمامی شرایط مانند شرکت مسئولبت محدود می باشد، فقط نوع شرکت تضامی بوده و  تنها تفاوت در نوع شرکت ثبت شده می باشد که در در اعتبار و مسئولیت های شرکت و سهامداران آن با شرکت مسئولیت محدود تفاوت دارد.

تاسیس دفتر نمایندگی یا شعبه (Niederlassung):

اگر شما مالک یک مجموعه بزرگ تولیدی (مانند کارخانجات موادغذایی) و یا شرکت بازرگانی (مانند شرکت های واردات و صادرات) هستید، طبق قوانین سرمایه گذاری در آلمان، تاجر کامل (Vollkaufmann) به حساب می آیید و می توانید برای مجموعه تحت نظر خود در آلمان اقدام به تاسیس شعبه نمایید.

تاسیس شعبه خود به دو شکل امکان پذیر است:

  • تاسیس شعبه مستقل (Selbständige Niederlassung Zweigniederlassung)
  • تاسیس شعبه وابسته (Unselbständige Niederlassung Betriebsstätte):

مانند دفتر کارخانه ها، انبار پخش کالا و …

سوال و جواب!

در مورد مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری سوالات زیادی طرح می کنند. ما در اینجا تلاش می کنیم به مهم ترین آنها پاسخ دهیم. شما میتوانید در بخش سوالات اسپانیا همه این سوالات را مطالعه کنید.

ابتدا مدارک شما ترجمه رسمی شده و به تایید سفارت آلمان می رسد. مدارک تایید شده به علاوه طرح توجیهی توسط وکیل شما به آلمان ارسال شده تا پس از تایید طرح توجیهی در اداره ثبت شرکت ها در ایالت مورد نظر شما در آلمان، برای شما اجازه فعالیت اقتصادی صادر شود. پس از آن مدارک لازم به ایران ارسال شده تا شما با مراجعه به سفارت درخواست خود را ثبت نمایید.

بله، به تمامی افراد تکلف شما (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نیز اقامت تعلق می گیرد.

پس از یک دوره سه ساله در صورت موفقیت شرکت راه اندازی شده (طبق طرح توجیهی) اقامت موقت به اقامت دائم آلمان (اقامت اروپا) تبدیل خواهد شد.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

دکمه بازگشت به بالا