اقامت سوئد با ثبت شرکت

ممکن است شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که قصد راه اندازی کسب و کار و نهایتا دریافت اقامت سوئد با ثبت شرکت سوئد را داشته باشید. خب به شما تبریک می گوییم چون کشور سوئد دارای یک اقتصاد با ثبات بالا است و تجارتش هم اقبال عمومی زیادی در دنیا دارد.

اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت

تیم تخصصی وکلای مهاجرت ایران (IIL) به عنوان یکی از بازوهای پر توان هلدینگ بین المللی حقوقی اریکه عدل  با کادری مجرب از وکلا و کارشناسان و با همکاری وکیل مهاجرت به سوئد روال سرمایه گذاری و تاسیس یا ثبت شرکت در سوئد را برای متقاضیان و علاقمندان مهاجرت به سوئد فراهم آورده است.

جالب است که بدانید که کشور سوئد برنامه مهاجرتی از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری ندارد و از نقطه نظر قوانین مهاجرتی کشور بسته ای است و جز در مسیرهای اقامت کاری ، کارآفرینی ، تحصیلی و خانواده مهاجر نمی پذیرد. با این حال اگر مغز اقتصادی خوبی داشته باشید و یک کارآفرین محسوب شوید کشور سوئد با آغوش باز شما را می پذیرد.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

سایر برنامه های مهاجرت به سوئد :

اقامت سوئد با ثبت شرکت

 تاسیس شرکت در سوئد بر اساس عمل استاندارسازی صورت می گیرد. ثبت شرکت در سوئد انجام فرایند تهیه پیش نویس اساسنامه ، کپی پاسپورت ، نمونه امضا و دیگر مدارک برای ثبت یک شرکت را در بر دارد. البته باید مراقب انجام این فرایند ها در دفتر اسناد رسمی بود. ثبت شرکت در سوئد همانند افتتاح حساب بانکی و استخدام یک حسابدار برای تشکیل یک شرکت تازه تاسیس بسیار ضروری می باشد .

اخذ اقامت کشور سوئد از طریق ثبت شرکت – انواع شرکت در سوئد

 • شرکت با مسئولیت محدود.
 • شرکت سهامی عام.
 • شرکت سهامی خاص.
 • تاسسیس نمایندگی یا شعبه.

مانند بسیاری از کشورها، شرکت با مسئولیت محدود پرطرفدارتر از انواع دیگر ثبت شرکت در کشور سوئد میباشد،بنابرین در ادامه مقاله به معرفی و نیازمندیهای ثبت این نوع شرکت پرداخته می شود.

شرکت Handlesbolag یا H.B. مشارکت عمومی یا شرکت تضامنی در سوئد

اَشکال کوچک تجارت در سوئد. Handlesbolag (H.B.- مشارکت عمومی یا شرکت تضامنی در سوئد ) شکلی از تجارت است که توسط دو یا چند شریک که مسئولیت و قدرت مدیریتی یکسانی دارند انجام می گردد. سود این تجارت به صورت یکسان ما بین اعضا تقسیم می گردد و دارایی های شخصی آنان را تحت تاثیر قرار می دهد.

شرکت Kommanditbolag یاK.B.  مشارکت محدود در سوئد

Kommanditbolag (K.B.  مشارکت محدود در سوئد ) شکلی از مشارکت است که توسط دو شخص صورت می پذیرد : حداقل یک عضو می بایست مسئولیت کلی را بر عهده بگیرد و عضو دیگر که به عنوان شریک با مسئولیت محدود در نظر گرفته می شود، مسئولیتش به توجه به گسترش سرمایه افزایش می یابد.

شرکت Enskild firma یا مالکیت منحصر به فرد

Enskild firma ( مالکیت منحصر به فرد ) شکلی از تجارت است که به حداقل سرمایه نیاز ندارد و مسئولیت مالکان نامحدود است همچنین امکان دسترسی افراد به سود مورد نظر امکان پذیر است اما دارایی های شخصی افراد تحت تاثیر فرایند انحلال و از بین رفتن قرار می گیرد.

شرایط اولیه کسب اقامت با ثبت شرکت در سوئد

 • – داشتن گذرنامه معتبر
 • – شما باید توانایی های خود را در زمینه کاری مربوطه ثابت کنید، همچنین داشتن تجربه در اداره شرکت نیز از شرایط کسب اقامت محسوب میشود
 • – آشنایی با زبان سوئدی و یا انگلیسی (در بعضی مشاغل و شرایط خاص، هردو مورد)
 • – شما باید به طور قاطع ثابت کنید که مسئولیت اصلی شرکت و اداره شرکت را بر عهده دارید. همچنین حداقل ۵۰٪ سهام شرکت را دارا باشید
 • – کالا های تولید شده و یا خدمات شرکت باید در سوئد عرضه شوند
 • – داشتن توانایی مالی برای تامین خود و خانواده (در صورتی که به عنوان همراه قصد اقامت در سوئد را داشته باشند.) برای ۲ سال اول اقامت شما در خاک سوئد
متقاضی200.000 کرون
همسر100.000کرون
به ازای فرزند50.000 کرون
 • نکته مفید

  به عنوان یک اصل کلی اگر قرار باشد شما برای راه اندازی کسب و کارتان ( ثبت شرکت و امور مربوطه ) بیشتر از ۳ ماه در سوئد بمانید باید در خصوص دریافت مجوز اقامت سوئد اقدام کنید. در این مورد تا زمان صدور این مجوز نمی توانید وارد سوئد شوید و همچنین نمی توانید برای کارفرمای دیگر کار کنید.

سوال و جواب!

در مورد اقامت سوئد با ثبت شرکت سوالات زیادی طرح می کنند. ما در اینجا تلاش می کنیم به مهم ترین آنها پاسخ دهیم. شما میتوانید در بخش سوالات اسپانیا همه این سوالات را مطالعه کنید.

 •  انتخاب یک نام مناسب و متناسب با فعالیت شرکتی که میخواهید به ثبت برسانید
 •  تنظیم اساسنامه شامل نام ، تعداد  و میزان سهام سهامداران و همچنین میزان سرمایه اولیه شرکت
 • ثبت شرکت در یکی از دفاتر معتبر ثبت شرکت در سوئداین کار هم به صورت حضوری و هم انلاین
  امکانپذیر است و بعد از انجام آن یک گواهی ثبت برای متقاضی صادر میشود.
 •  منتشر کردن نام  وفعالیت شرکت در یک روزنامه رسمی در سوئد

اگر خانواده شما به صورت همراه نیز قصد زندگی در سوئد را داشته باشند ، میتوانند در مدت زمان قید شده در رأی نهایی ، اقامت موقت این کشور را بگیرند. تمامی اعضای خانواده به صورت شخصی مؤظف به تکمیل و تسلیم فرم شماره 132011 به سفارتخانه/کنسولگری مربوطه را دارند

 • توانایی تامین مالی خود ( و همراهان احتمالی) از طریق درآمد شرکت.
 • به کاربردن تمامی اصول حسابداری در راستای ارائه ی گزارش های مالی شرکت.
 • دارا بودن مجوز های مورد نیاز شرکت مربوطه.
 • در آخر شما بایستی سالانه حداقل بیشتر از ۶ ماه در خاک سوئد زندگی کرده باشید.
 • نکته مفید

  در صورتی که شما از طریق ثبت شرکت در سوئد و به عنوان خویش فرما اقامت موقت سوئد را دریافت کردید، حق کار کردن نزد کارفرمای دیگری را نخواهید داشت و تنها در شرکت نام برده شده می توانید به فعالیت کاری خود بپردازید.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

اخبار مهاجرتی سوئد
دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat
WhatsApp chat
بستن