دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری

وکلای مهاجرت ایران (IIL) قصد داریم شما را با برنامه دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه آشنا کنیم. سرمایه گذاران خارجی که تمایل به ماندن در فرانسه دارند ، با انجام دادن یک سرمایه گذاری برنامه ریزی شده ، می توانند درخواست پاسپورت فرانسه با عنوان Business Investor بدهند .

دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری

اقامت درکشور فرانسه ( اتحادیه اروپا ، شینکن ) و اخذ تابعیت فرانسه از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه همواره آرزوی بسیاری از متقاضیان سراسر دنیا بوده است.

فرانسه همانند بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا این امکان را فراهم آورده است تا افراد و سرمایه گذاران بتوانند از طریق وارد کردن سرمایه خود به فرانسه و ایجاد اشتغال و کسب و کار در فرانسه برای اتباع کشور فرانسه، اقامت دائم فرانسه را کشور را اخذ نمایند.

دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری

به همین جهت هم یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت فرانسه سرمایه گذاری می باشد. در واقع دولت فرانسه شرایطی ایجاد نموده که سرمایه گذاران بتوانند از طریق وارد کردن سرمایه و خرید یک شغل و راه اندازی یک واحد صنفی بتوانند اقامت دائم فرانسه را برای خود و اعضای خانواده خود فراهم نمایند در کشور فرانسه برخلاف برخی دیگر از کشورها این امکان وجود دارد که فرد با راه اندازی کسب و کار، در آن شغل و واحد صنفی دخل و تصرف مستقیم داشته باشد.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

روش های سرمایه گذاری در فرانسه

نکته ای که وجود دارد این است که برای سرمایه گذاری در فرانسه چندین راه مختلف وجود دارد که می توانید با توجه به شرایطتان یکی از آن ها را برگزینید.

 1. راه اندازی یک تجارت
 2. ثبت شرکت در فرانسه
 3. خرید ملک
 4. خرید اوراق بهادار

دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری از طریق راه اندازی یک تجارت

در روش اول شما ابتدا باید وارد این کشور شوید و پس از دستیابی به اطلاعات لازم در رابطه با شرکت ها و مغازه ها مجددا وارد ایران می شوید و درخواست ویزای 6 ماهه می دهید. پس از این مدت برای ویزای یک ساله باید اقدام کنید و 5 سال باید تمدید یک ساله را انجام دهید و پس از این مدت برای ده ساله میتوانید اقدام کنید. حداقل بودجه مورد نیاز نیز 300 هزار یورو می باشد که حداقل 4 سال نیز باید در این کشور اقامت داشته باشید.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت

در حالت دوم نیز ویزای 3 ساله دریافت می شود که به اعضای خانواده نیز ویزای همراه تعلق می گیرد و شخص باید با ثبت شرکت یک شخصی را نیز به عنوان کارمند با پایه حقوق 2000 یورو معرفی کند. برای اطلاعات کاملتر می توانید دریافت اقامت با ثبت شرکت در فرانسه را مطالعه کنید.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید اوراق قرضه

یکی از پر هزینه ترین راه های دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری خرید اوراق قرضه هست که باید مبلغ فراهنگفت ۱۰ میلیون دلاری جهت دریافت اقامت  فرانسه سرمایه گذاری کنید ، که البته مزایایی هم دارد .

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه به روش ۱۰ میلیون دلاری:

 • عدم نیاز به سابقه اقامت در فرانسه
 • عدم نیاز به اقامت در زمان سرمایه گذاری
 • عدم نیاز به مدرک زبان یا مدرک تحصیلی خاص
 • صدور مجوز اقامت در زمان کوتاه حداکثر ۲ ماهه
 • امکان سرمایه گذاری به صورت فردی یا شراکتی
 • امکان اخذ اقامت و بهره مندی از مزایای شهروندی فرانسه برای خانواده سرمایه گذار

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک

در حال حاضر هیچ محدودیتی در مورد خرید ملک برای اشخاص تبعه خارج از اتحادیه اروپا در فرانسه وجود ندارد. در این خصوص اگر فرد با یک وکیل مهاجرت به فرانسه در ایران اقدام کند، این فرآیند را راحت تر و با اطمینان بیشتر می تواند انجام دهد در حالیکه اگر بخواهد به طور مستقیم از صاحب ملک خریداری کند، ممکن است قیمت ملک خود را به صورت واقعی اعلام نکند و یا حتی احتمال دارد قیمت ملک را تا دو برابر هزینه آنچه که ممکن است به یک فرد فرانسوی ارائه دهد به افراد ارائه دهد.

 

 • نکته مفید

   توجه به این نکته حائز اهمیت است که اخذ پاسپورت از طریق خرید ملک به طور مستقیم حاصل نمی شود ولی این کار روند اخذ پاسپورت از کشور فرانسه را سرعت می بخشد.

سوال و جواب!

در مورد دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری سوالات زیادی طرح می کنند. ما در اینجا تلاش می کنیم به مهم ترین آنها پاسخ دهیم. شما میتوانید در بخش سوالات اسپانیا همه این سوالات را مطالعه کنید.

اعتبار مجوز در برنامه دریافت اقامت فرانسه

حداکثر زمان اعتبار مجوز در برنامه دریافت اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری ۴ سال با قابلیت تمدید است.
در حقیقت مدت زمان اعتبار مجوز اقامت فرانسه در این برنامه بستگی زیادی به نوع سرمایه گذاری ماهیت و مشخصات آن و مهم تر از همه مدت زمان برنامه ریزی شده برای پروژه اقتصادی است.

تمدید مجوز اقامت فرانسه

برای تمدید مجوز اقامت فرانسه باید حتما دو ماه قبل از انقضای محوز اقامت قبلی اقدام شود. متقاضی در این زمان باید مدارکی ارایه دهد که اثبات کننده حفظ سرمایه گذاری در فرانسه باشد.

هزینه تمدید مجوز اقامت فرانسه ۲۶۹ یورو خواهد بود. متقاضی باید برای تمدید اقامت خود به شعبه اداره مهاجرت و شهروندی در منطقه خود مراجعه نماید.

مجوز اقامت Talent Passport

همسر و فرزندان وابسته سرمایه گذار خارجی در فرانسه نیز می توانند از مزایای مجوز اقامت Talent Passport استفاده کنند و متقاضی را همراهی کنند.
این مجوز اقامت فرانسه به خانواده اجازه می دهد که در فرانسه بمانند و حتی به صورت انتفاعی کار کرده و حقوق دریافت کنند. هزینه مجوز اقامت همسز نیز ۲۶۹ یورو می باشد و برای هر فرزند وابسته هم باید ۹۹ یورو پرداخت شود تا ویزای ایشان صادر شود.

 • مجوز جابجایی آزادانه در بین کشور های حوزه شنگن پس از اخذ تابعیت فرانسه.
 • ۳۰۰/۰۰۰ یورو برای شروع سرمایه گذاری در کسب و کار.
 • اعطا تابعیت به شخص سرمایه گذار پس از ۱۰ سال زندگی در این کشور.
 • برای اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه، هیچ آزمون زبان، مصاحبه و یا تحصیلاتی مورد نیاز نیست.
 • نکته مفید

  اگر در برنامه ریزی ها مدت زمان انجام پروژه دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری کمتر از یک سال باشد متقاضی میتواند به جای اقامت فرانسه برای ویزای بلند مدت فرانسه اقدام کند. در این صورت اگر متقاضی بخواهد بیشتر از یک سال بماند باید برای تلنت پاسپورت فرانسه ( Talent Passport ) اقدام نماید.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

اخبار مهم فرانسه

  دکمه بازگشت به بالا
  WhatsApp chat