مهاجرت به لهستان و دریافت اقامت این کشور

مهاجرت به لهستان و دریافت اقامت لهستان و ثبت شرکت لهستان ، اقتصاد پر درآمد لهستان ششمین اقتصاد بزرگ اروپا است و در طول تاریخ نیز یکی از اقتصاد های برت اروپا بوده که رسد بسیار سریعی داشته و دارد. بعد از آزادی ها اقتصادی سال ۱۹۹۰ همه ساله تولید ناخالص داخلی لهستان ۳ درصد رشد داشته است. کشور لهستان به سرمایه گذاران یک اقصاد متنوع ، نیروی کار متخصص و سیستم مالیاتی منصفانه را هدیه می دهد.

اقامت لهستان

در صورتی که مایل به اخذ اقامت از کشور لهستان و دریافت اقامت یک کشور اروپایی و شنگن هستید ، ثبت شرکت ، ثبت شعبه ( انجام فعالیت های اقتصادی ) و یا استخدام ( Work Permit )  از بهترین راههای دریافت اقامت لهستان می باشند.

 هر متقاضی مهاجرت به لهستان پس از ثبت شرکت و یا ثبت شعبه و یا استخدام ، می بایست مدارک و پرونده خود را برای دریافت اقامت موقت در اداره مهاجرت لهستان ثبت نماید. پس از تحویل مدارک و ثبت درخواست ، مدت زمان صدور تصمیم اداره مهاجرت لهستان بین ۳ تا ۶ ماه می باشد.

روش های مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت

در حال حاضر سه زمینه اصلی برای انجام این کار را فراهم می‌کند :

  1.  سرمایه گذاری
  2. شروع یک کسب و کار در لهستان (ثبت شرکت)
  3. گرفتن یک کار (استخدام)

هر کدام از این روش ها نیاز به ویزای مخصوص به خود دارند.

وکلای مهاجرت ایران (IIL) به عنوان بخشی از هلدینگ حقوقی بین المللی اریکه عدل در این برنامه مهاجرتی وکالت و نمایندگی متقاضیان را بر عهده می گیرد و تهیه یک Business plan موجه و منطقی در مسیر تخصص متقاضیان اقدام به ثبت شرکت می نماید. بدیهی است که هموطنان می توانند در این کشور از خدمات بانکداری ازوپایی هم استفاده نمایند.

نظر شما درباره مهاجرت به لهستان :

دریافت اقامت لهستان با سرمایه گذاری

اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری

در این روش فرد متقاضی مهاجرت به اروپا با انتقال پول به صورت قانونی ومنبعی مشخص و پرداخت مالیات‌های مربوطه اقدام به سرمایه گذاری در صنعت و یا خرید ملک در لهستان می‌نماید. حداقل و یا حداکثری در قانون برای مبلغ سرمایه گذاری وجود ندارد، اما حداقل این مبلغ باید بالای ۲۵۰٫۰۰۰ یورو برای شرط دریافت اقامت لهستان باشد.

آیا این اقامت شامل خانواده متقاضی هم میشود ؟

مورد مهم در مورد این نوع دریافت اقامت این مطلب است که در این روش به فرد متقاضی و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ویزای مولتی داده می‌شود و آنها دارای کارت اقامت نیستند، این ویزا بعد از ۳ تا ۹ سال می‌تواند به کارت اقامت موقت و بعد از سه سال به اقامت دائم لهستان تبدیل شود.

دریافت اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

برای دریافت اقامت لهستان هر فرد خارجی مجاز است طبق قانون شرکتی را در کشور لهستان راه اندازی کند و به تنهایی و فقط با یک سهامدار به ثبت برساند و آن را اداره کند. به افراد متأهل پیشنهاد می‌شود که شرکت را با دو یا سه نفر به ثبت برسانند. حداقل سرمایۀ قانونی، برای سرمایه گذاری در ثبت شرکت ۱۵۰۰۰ یورو بوده است.

ثبت شرکت در لهستان

پروسۀ انجام کار و ثبت شرکت در کشور لهستان ۳ ماه به طول می‌انجامد.شما با ثبت شرکت در لهستان می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت بگیرید و درآن صورت هر دو نفر می‌بایست نه فقط به عنوان سهامدار، بلکه به عنوان مدیران موظف شرکت در اساسنامه ثبت شوند و همچنین فرزندان بالای ۱۸ سال نیز به ترتیب فوق عمل نمایند.

دریافت اقامت کاری لهستان

 اخذ اقامت کاری لهستان

در حال حاضر یکی از روش های اخذ اقامت لهستان از طریق استخدام ( Work Permit ) میباشد . مهاجرت به لهستان از طریق استخدام در لهستان بسیار سخت است و تعداد نسبتاً کمی از افراد خارجی در لهستان شاغل هستند و فرصت برای اشتغال اتباع خارجی در این کشور بسیار محدود است مگر اینکه آنها توسط یک شرکت خارجی مستقردر لهستان جذب شوند.

شرایط درخواست اقامت کاری لهستان

می‌توانید یک ویزای لهستان را برای بیش از یک سال دریافت کنید. در طول این مدت می‌توانید برای اجازه اقامت و کار درخواست بدهید. این مجوز اقامت موقت است که به شما اجازه می‌دهد تا مدت سه سال در لهستان اقامت و کار کنید. برای اینکه شما بتوانید در لهستان کار کنید، کارفرمای آینده شما نیاز به درخواست مجوز کار برای شما دارد.

 

دکمه بازگشت به بالا