مهاجرت به مالتا و دریافت اقامت مالتا

مهاجرت به مالتا و دریافت اقامت مالتا ،کشور مالت یا همان Malta که عموما به عنوان جمهوری مالت از آن یاد می شود، یک کشور اروپایی ( واقع شده در جنوب اروپا ) و عضو حوزه شنگن است. کشور مالت در واقع به شکل یک جزیره در  دریای مدیترانه است . کشور مالت در ۸۰ کیلومتری جنوب ایتالیا ،  ۲۸۰ کیلومتری شرق تونس ، ۳۳۳ کیلومتری شمال لیبی قرار گرفته است و جمعیتی کمتر از ۴۵۰ هزار نفرد دارد.

جمهوری مالتا دو زبان رسمی دارد : مالتایی و انگلیسی. خبر خوب این است که انگلیسی دراین کشور بخوبی صبحت می شود. پایتخت کشور مالتا شهر زیبای والتا است. والتا کوچکترین پایتخت اتحادیه اروپا است.

روش های مهاجرت به مالتا

برای اقامت در مالت می توانید از راه های زیر اقدام نمایید:

 • سرمایه گذاری در مالتا
 • مهاجرت به مالت از طریق ازدواج
 • ویزای کار در مالتا .

مزایا اقامت دائم مالتا

 • شهروندی اتحادیه اروپا
  مالتا جز کشورهای اتحادیه اروپا است و همچنین جز ناحیه ویزای شینگن.
 • دریافت پاسپورت مالتا
  بعد از هفت سال اقامت در مالتا، تبدیل به شهروندی با سرمایه گذاری در مالتا امکان پذیر میباشد.
 • کارت اقامت اتحادیه اروپا
  با دارا بودن کارت اقامت مالتا میتوان بدون نیاز به ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کرد.
 • دریافت اقامت دائم مالتا در کوتاه ترین زمان
  تنها با گذشت ۴ ماه امکان گرفتن اقامت دائم مالتا می باشد.

نظر شما درباره مهاجرت به مالتا :

برنامه دریافت اقامت با سرمایه گذاری در مالتا

دریافت اقامت مالتا از طریق خرید اوراق قرضه

اما ماجرای گرفتن اقامت اروپا در برنامه اخذ اقامت مالتا با خرید اوراق قرضه چطور اتفاق می افتد. در برنامه اخذ اقامت مالتا با خرید اوراق قرضه ، شخص باید به میزان ۲۵۰ هزار یورو اوراق قرضه خریداری کند. این خرید باید ۵ ساله باشد و در پایان ۵ سال متقاضی تمام مبلغ را دریافت خواهد کرد. این اوراق قرضه ها دولتی هستند و در اتحادیه اروپا تضمین شده هستند. متقاضی اقامت اروپا میت واند از طریق خرید این اوراق قرضه در مالتا اقامت ۵ ساله اروپا را دریافت کند.

اخذ اقامت مالتا با خرید اوراق قرضه

نکته جالب این است که با مذاکرات وکلای ما با بانکهای مالتا ، این مجموعه های مالی ۵۰% این ۲۵۰ هزار یورو را به شما وام خواهند داد. به عبارت دیگر فرد متقاضی در برنامه اخذ اقامت مالتا با خرید اوراق قرضه باید برای اوراق قرضه فقط مبلغ ۱۲۵ هزار یورو را تامین کند. البته بانک در پایان ۵ سال کارمزد خود را بابت این وام دریافت خواهد کرد. البته غیر از این مبلغ ، حدود ۸۰ هزار یورو هم باید هزینه های پکیج را از قبیل هزینه های دولتی ، درخواست اقامت ، هزینه های رسیدگی و حق الوکاله وکیل پرداخت شود.

مهاجرت به مالتا از طریق ازدواج

اخذ اقامت و مهاجرت به مالتا از طریق ازدواج و نامزدی

یکی از راه های اخذ شهروندی مالتا از طریق ازدواج می باشد. تا قبل از فوریه سال ۲۰۰۰ ، هر کس که با یک شهروند مالتی ازدواج می کرد، بلافاصله می توانست برای تابعیت این کشور درخواست دهد. اما امروزه همسران خارجی تا پنج سال پس از ازدواج با یک شهروند مالتی نمی توانند برای شهروندی این کشور درخواست دهند. در حال حاضر اخذ تابعیت کشورهای شهروندی اتحادیه اروپا یک مزیت به حساب می آید و این تغییرات در قانون ازدواج مالتا موجب کاهش تقلب در امر مهاجرت شده است.

شرایط دریافت اقامت مالتا از طریق ازدواج

پیش از صدور شهروندی از طریق ازدواج از طرف دولت، علاوه بر ارائه کارت شناسایی زن و مرد، شناسنامه همسر نیز مورد نیاز است. زوجین باید شاهدانی برای ازدواج داشته باشند و همچنین ارائه اطلاعات اولیه مربوط به مراسم عروسی، مانند محل برگزاری و نام کشیشی که مراسم را انجام داده است، لازم است.

دریافت اقامت کاری مالتا

ویزای کار در مالتا

برای گرفتن ویزای کار در مالت به یک کارفرما احتیاج دارید که شما را استخدام کند. کارفرما موظف است ابتدا به مدت 3 ماه عنوان شغلی مورد نظر را در مالتا و سپس 3 ماه دیگر در اروپا آگهی نماید. در صورت نبود نیروی کار می تواند از نیروی کار خارجی استفاده نماید.

مدارک مورد نیاز اقامت کاری مالتا

شما باید از کارفرما دعوتنامه داشته باشید. شما به اصل و کپی گذرنامه معتبر و شناسنامه یا کارت شناسایی ملی ، رزومه شخصی، کپی مدارک تحصیلی، عکس پرسنلی، مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 5.5 ، قرارداد تأیید شده کاری ، اثبات توانایی مالی و بیمه معتبر، سند یا اجاره نامه مسکن در کشور مالتا نیاز دارید.

دکمه بازگشت به بالا