دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک

برنامه دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک یکی از محبوب ترین و سریع ترین راههای رسیدن به شهروندی اروپاست. متقاضی پس از خرید ملک در پرتغال می تواند درخواست گلدن ویزای پرتغال یا همان ویزای طلایی را بکند و از مزایای فوق العاده آن برخوردار شود.

در برنامه گلدن ویزای پرتغال متقاضی پس از خرید ملک در پرتغال و دریافت اقامت پرتغال  فقط تکلیف دارد که سالیانه ۷ روز در این کشور بماند و پس از ۵ سال می تواند پس از دریافت اقامت دائم پرتغال برای دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور نیز اقدام نماید.

دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک یکی از روشهای معقول مهاجرتی است چرا که نه تنها سبب حفظ ثبات سرمایه می شود این امکان را به دارنده ملک در پرتغال می دهد تا درآمدی را هم برای خود و خانواده فراهم کند. دقت کنید که در برنامه دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک ، ملک نباید تا مدت ۵ سال فروخته شود.

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

چرا ویزای طلایی پرتغال ؟

 

وکلای مهاجرت ایران (IIL) به عنوان عضوی از خانواده بزرگ هلدینگ اریکه عدل با رویکرد ارائه بهترین روشهای اخذ اقامت اروپا ، برنامه ویزای طلایی پرتغال یا همان گلدن ویزای پرتغال را معرفی می کند. ویزای طلایی پرتغال که عمدتا با خرید ملک در پرتغال دریافت می شود، در حال حاضر سریع ترین راه دریافت پاسپورت اروپایی محسوب می شود. هم اکنون دریافت پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال امکان پذیر است. علاوه بر این مزیت فوق العاده در برنامه گلدن ویزای پرتغال شما تنها ۷ روز در سال باید در پرتغال بمانید! این شرط ماندن هم در سرتاسر اروپا سابقه نداشته و ندارد.

دارنده ویزای طلایی پرتغال می تواند کلیه اعضای خانواده خود را نیز همراه خود ببرد و برای آنها اقامت پرتغال را دریافت کند. موکل ما که گلدن ویزای پرتغال را دریافت می کند از همان ابتدا صاحب خانه می شود و نگرانی در خصوص محل سکونت خود و خانواده خود ندارد. میزان سرمایه گذاری در این کشور برای دریافت ویزای طلایی پرتغال از ۳۵۰ هزار یورو آغاز می شود که باز هم در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مبلغی بسیار مناسب است. نمونه قیمت املاک در پرتغال نیز از ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار یورو در سایت موجود است.

قانون مجوز اقامت پرتغال برای فعالیت های سرمایه گذاری (PIPA) که از هشتم اکتبر ۲۰۱۲ با اصلاحات سال ۲۰۱۵ در پرتغال به تصویب رسید به اشخاص خارجی اجازه می دهد که در پرتغال سرمایه گذاری نمایند و مجوز اقامت پرتغال را  بدست آورند. در حقیقت ویزای طلایی پرتغال در بستر سرمایه گذاری اخذ می گردد. وکیل مهاجرت خوب کسی است که از آپدیت ها و تغییرات آگاه باشد. برای آگاهی از این تغییرات به نوشته « آخرین تغییرات قوانین گلدن ویزای پرتغال » می توانید سر بزنید.

همانطور که اشاره کردیم اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری که عمدتاً تحت عنوان ویزای طلایی پرتغال ( Golden visa ) از آن یاد می شود، یکی از سریع ترین و در عین حال قطعی ترین برنامه های مهاجرت به اروپا برای سرمایه گذاران بین المللی است. این برنامه در عین حال که بسیار ساده و شفاف است، پروسه حقوقی و قانونی مشخص و قابل اعتمادی دارد.

  • با سرمایه گذاری ۳۵۰ هزار یورو و خرید ملک در پرتغال می توانید ظرف مدت ۵ سال پاسپورت پرتغال را دریافت کنید و رسما شهروند اروپا شوید. در این رنج قیمت ، این برنامه مهاجرتی سریع ترین راه رسیدن به پاسپورت اروپایی است. توصیه می کنیم حتما مقاله « پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال » را مطالعه نمایید.

۳۵۰ هزار یورو سرمایه گذاری

اقامت همه افراد خانواده

فقط ۷ روز ماندن در سال

خرید ملک و مالک شدن

پاسپورت در عرض ۵ سال

روش های دریافت ویزای طلایی پرتغال

 

برای اینکه برای دریافت گلدن ویزای پرتغال ( اقامت پرتغال با خرید ملک ) واجد صلاحیت شناخته شوید روشهای مختلفی وجود دارد. خرید ملک در پرتغال ، انتقال سرمایه به این کشور ، ایجاد اشتغال برای پرتغالی ها از این جمله است. ما در نوشته « راهنمای خرید ملک در پرتغال‌ » بحث خرید ملک را بررسی کرده ایم. در زیر روشهای دریافت ویزای طلایی پرتغال را شرح می دهیم:

۱- انتقال سرمایه به کشور پرتغال به میزان یک میلیون یورو

۲- ایجاد حداقل ۱۰ موقعیت شغلی در پرتغال

۳- خرید ملک در پرتغال با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورو ( دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک )

۴- خرید ملک در پرتغال با سرمایه گذاری ۳۵۰ هزار یورو ( ملکی که از ساخت آن ۳۰ سال گذشته باشد یا ملکی که در منطقه بازسازی شهری واقع شده باشد و بازسازی ملک توسط متقاضی گلدن ویزای پرتغال انجام شود.)

۵- سرمایه گذاری حداقل ۳۵۰ هزار یورو در امور تحقیقاتی و علمی ( در موسسات تحقیقاتی خصوصی یا دولتی که بخشی از بدنه علمی و فن آوری ملی باشند)

۶- سرمایه گذاری حداقل ۲۵۰ هزار یورو در امور حمایت از آثار هنری یا حفظ و احیای میراث فرهنگی پرتغال

۷- سرمایه گذاری حداقل ۳۵۰ هزار یورو با هدف خرید اوراق مشارکت در صندوق های سرمایه گذاری که به منظور تامین مالی شرکتهای خاص ایجاد شده اند و فعالیت می کنند.

۸- انتقال سرمایه به میزان ۳۵۰ هزار یورو به منظور ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در شرکت موجود و ایجاد حداقل ۵ موقعیت شغلی به مدت سه سال تمام.

  • وکلای مهاجرت ایران تلاش دارد تا مخاطبین گرامی خود را از آخرین اصلاحات و تغییرات قانون گلدن ویزای پرتغال آگاه نماید. از شما دعوت می کنیم جهت آگاهی از این تغییرات حتما مقاله « آخرین تغییرات قوانین گلدن ویزای پرتغال » را مطالعه کنید.

سوال و جواب!

برنامه ویزای طلایی پرتغال یک برنامه محبوب ترین و سریع ترین راههای رسیدن به پاسپورت اروپاست. در این خصوص سوالات زیادی مطرح است که ما تلاش می کنیم اینجا به مهم ترین آنها پاسخ دهیم.

پرسش و پاسخ در مورد ویزای طلایی پرتغال

گلدن ویزای پرتغال یا همان برنامه ویزای طلایی پرتغال یکی از جذاب ترین برنامه های مهاجرتی در سرتاسر دنیاست. از شما دعوت می کنیم تا پرسشهای مخاطبین ما و پاسخ وکلای مهاجرت را مطالعه نمایید.

از زمان آغاز پروسه خرید ملک در پرتغال و برنامه گلدن ویزا مجموعا بین ۶ تا ۸ ماه زمان می برد تا مجوز اقامت پرتغال که یک ساله است دریافت شود. این اولین مجوز اقامت شما در برنامه اقامت پرتغال با خرید ملک خواهد بود.

اگر می خواهید در مورد زمان های اعتبار کارت اقامت پرتغال و مهلت های تمدید و به اصطلاح Renew کردن مجوز اقامت خود بیشتر بدانید ، سری به نوشته « دریافت و تمدید کارت اقامت پرتغال » مراجعه کنید.

پیش از این دارنده گلدن ویزا در برنامه اقامت پرتغال با خرید ملک بعد از گذران ۶ سال می توانست پاسپورت پرتغال را دریافت کند. اما با توجه به آخرین اصلاحات قوانین و مقررات پرتغال در جولای ۲۰۱۸ در حال حاضر متقاضی می تواند بعد از ۵ سال اقامت قانونی در پرتغال ، پاسپورت این کشور را دریافت کند .

برای کسب اطلاع بیشتر در این مورد به مقاله « دریافت پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال » مراجعه بفرمایید.

متقاضی برنامه گلدن ویزای پرتغال ( دریافت اقامت پرتغال از طریق خرید ملک ) پس از انجام سرمایه گذاری یک اقامت یک ساله دریافت می کند که در بازه های زمانی ۲ ساله قابل تمدید است. پس از گذران ۵ سال از ورود وی به پرتغال می تواند برای دریافت اقامت دائم پرتغال اقدام نماید.

همچنین بعد از ۵ سال اقامت قانونی ،‌اگر تمامی شرایط قانونی دیگر موجود باشد ، متقاضی می تواند درخواست شهروندی و پاسپورت پرتغال را بنماید و رسما سیتیزن اروپا شود.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص این موضوع می توانید به مقاله «‌ دریافت و تمدید کارت اقامت پرتغال » مراجعه نمایید.

بله مانند همه برنامه های مهاجرتی اروپا برنامه دریافت اقامت پرتغال از طریق خرید ملک هم شرط اقامت در این کشور را دارا می باشد. با این وجود دولت پرتغال با هدف تسهیل کار برای متقاضیان این برنامه مدت اقامت را کاهش داده است.

در برنامه ویزای طلایی پرتغال ( اقامت پرتغال با خرید ملک ) شخص متقاضی در سال اول فقط ۷ روز باید در پرتغال بماند و از سال دوم این مدت اقامت دو برابر می شود. به عبارت دیگر پس از سال اول متقاضی در هر سال بعدی باید ۱۴ روز در پرتغال اقامت کند.

یکی از نگرانی های عمده مخاطبین آی آی ال وضعیت نظام مالیاتی پرتغال بعد از دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک است. البته نگرانی آنها بجاست چون اتحادیه اروپا در مالیات های سنگین شهرت دارد.

با این وجود در کشور پرتغال جای نگرانی برای مالیات نیست. به طور کلی برای اینکه شما در پرتغال مشمول مالیات شوید باید مقیم مالیاتی ( Tax Resident ) شناخته شوید. کسی مقیم مالیاتی محسوب می شود که بیش از ۱۸۳ روز در سال در پرتغال اقامت داشته باشد. این شخص باید نسبت به همه درآمد های خود در دنیا مالیات بپردازد.

بنابراین دارنده گلدن ویزای پرتغال در برنامه اقامت پرتغال با خرید ملک که در سال فقط ۷ روز می خواهد در این کشور بماند از دیدگاه قانون مقیم مالیاتی شناخته نمی شود و فقط نسبت به درآمدهایی مالیات می پردازد که در خاک کشور پرتغال کسب کرده و درآمد های خارجی او معاف از مالیات است. در نتیجه اگر شخص دارنده گلدن ویزا ملک خود را اجاره بدهد یا اینکه از سرمایه گذاری خود سود بدست بیاورد ، باید مالیات آن را در پرتغال پرداخت کند.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص مالیات ها در پرتغال توصیه می کنیم مقاله « هزینه مالیات در پرتغال چقدر است » را مطالعه نمایید.

همانطور که در جریان هستید به موجب آخرین تغییرات قوانین گلدن ویزای پرتغال ، در حال حاضر مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در پرتغال به ۳۵۰ هزار یورو کاهش یافته است. این خبر ، خبر بسیار خوبی است. البته برای دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک این ملک باید شرایط خاصی داشته باشد.

برای اینکه شما بتوانید ذهنیتی درباره ملکی که قرار است بخرید داشته باشید ، ما در نوشته « نمونه قیمت خرید ملک در پرتغال » نمونه املاک پرتغالی را از قیمت ۳۵۰ هزار یورو تا ۵۰۰ هزار یورو آورده ایم تا به شما در در مسیر تصمیم گیری برای دریافت اقامت پرتغال با خرید ملک کمک کوچکی کرده باشیم.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را در مورد اقامت پرتغال با خرید ملک مطرح کنید!

دکمه بازگشت به بالا