مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا آرزوی هر فرد ایرانی عشق به سفر و مهاجرت است.در کانادا میتوان شاهد بزرگترین ها ، طولانی ترین ها ، زیباترین ها و برترین های جهان بود. کانادا به دلیل سطح رفاه و شیوه زندگی ایده آل از زمره کشور های پرطرفداریست که هرساله افراد زیادی را مجذوب خود کرده و وادار به مهاجرت و یا مسافرت میکند.

مهاجرت به کانادا

 بیشتر مشاغل در کانادا این امکان را فراهم می کنند که درآمد شما هزینه های زندگی را پوشش دهد و شما احساس امنیت کنید. حتی اگر شما، شغل خود را از دست دهید هیچ گاه تنها نیستید. برنامه های حمایتی دولت به شما کمک می کنند خودتان را پشتیبانی کنید و سریع شغل دیگری را بیابید .
بعد از روسیه، کانادا دومین کشور بزرگ دنیاست، حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد و با آن‌که گستردگی کانادا از همسایه‌اش آمریکا بیشتر است، اما تنها ۳۷ میلیون نفر جمعیت دارد!

یکی از خدمات تخصصی وکلای مهاجرت ایران ، اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا در برنامه های مختلف مهاجرتی این کشور است . مهاجرت به کانادا همواره یکی از محبوب ترین گزینه های متقاضیان مهاجرت بوده است . کشوری که سطح بالایی از رفاه اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی را در دل خود دارد .

نظر شما درباره مهاجرت به کانادا :

برنامه ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا توسط دولت کانادا برای کارآفرینان خارجی طراحی شده است تا بتوانند کسب و کار جدید و پر درآمد خود را در این کشور راه اندازی کنند.
برای اینکه بتوان برای ویزای استارت آپ کانادا واجد صلاحیت شناخته شد شخص کارآفرین و ایده مورد نظر او باید توسط مراکز پرورش و توسعه کسب و کار کانادا یا همان Incubator ها تایید شود. به عبارت دیگر ایده کسب و کار متقاضی ویزای استارت آپ کانادا باید در پلان های طراحی شده از سوی Incubator ها بگنجد و قابلیت اجرایی داشته باشد.

ضروریات ویزای استارت آپ کانادا

تشریح جزئیات در این برنامه مهاجرت به کانادا به معنای ارائه بیزینس پلن ، اسناد مالی و اقتصادی ، بیوگرافی بنیان گذار ایده و کسب و کار ، رزومه شخص و سایر اسناد ضروری است که توسط اداره مهاجرت کانادا و انکوباتور ها تقاضا می شود.

پلان کسب و کار یا بیزینس پلن

متقاضیان ویزای استارت آپ باید فرصت های بازار را برای محصول یا خدماتی که قرار است در کانادا یا به صورت بین المللی عرضه شود را تحلیل و بررسی کنند. علاوه بر اینها باید اعتبار سنجی فن آوری اولیه و کشش بازار و تقاضا در بازار هدف نیز اثبات شود.

برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا

برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا یک برنامه محبوب و پر طرفدار برای مهاجرت به کانادا است. در این برنامه هدف کشور کانادا جذب نیروهای ماهر کار و متخصص به این کشور به منظور تامین نیروی کار کارآزموده در بخشهای اقتصادی است.

آشنایی با برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا

در کانادا ما دو نوع اسکیلد ورکر داریم :

 1. اسکیلد ورکر فدرال کانادا که شامل تمام استانهای کانادا به جز استان کبک است.
 2.  اسکیلد ورکر کبک کانادا که صرفا مربوط به استان کبک می باشد.

در این صفحه ما به مورد اول یعنی اسکیلد ورکر فدرال کانادا می پردازیم.

اسکیلد ورکر کبک کانادا

یکی از شاخه های برنامه وسیع اسکیلد ورکر کانادا یا برنامه مهاجرت نیرو های متخصص به کانادا برای اقامت کانادا ، برنامه اسکیلد ورکر کبک کانادا CSQ است . این برنامه در کنار برنامه برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا قرار می گیرد.

برنامه اسکیلد ورکر کبک کانادا

تمرکز عمده سیستم گزینش برنامه اسکیلد ورکر کبک کانادا این است که متقاضیان مهاجرت به کانادا بتوانند پس از ورود به کانادا و استقرار در این کشور از نقطه نظر اقتصادی و مالی مستقر گردند .

آن دسته از متقاضیان برنامه اسکیلد ورکز که تمایل دارند در مونترال یا شهرهای دیگر ایالت کبک سکنی بگزینند ، بر اساس سیستمی انتخاب می گردند که کمی با سیستم گزینش سایر نقاط کانادا متفاوت است . دولت ایالت کبک کانادا برای مدیریت متقضایان برنامه اسکید ورکر کبک از برنامه QSWP استفاده میکنند .

شرایط پذیرش متقاضی اسکیلد ورکر کبک

برای اینکه متقاضی برنامه اسکیلد ورکر کبک واجد شرایط شناخته شود و از مرحله گزینش عبور کند ، باید امتیازات لازم که به موجب سیستم گزینش ایالت کبک مقرر شده است را کسب نماید .

<<از ۲ آگوست ۲۰۱۸ برابر مرداد ۱۳۹۷ سیستم جذب نیروی متخصص کبک از مون پروژکت به آریما تغییر پیدا کرد.>>

برنامه نمایندگان ایالتی کانادا

هر ایالت کانادا و سه سرزمین کانادایی در خصوص امور مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا و پذیرش متقاضیان مهاجرت به این کشور ،  دارای برنامه نمایندگان ایالتی PNPs هستند . این ایالت های کانادایی مجازند به نمایندگی از دولت فدرال کانادا ، مستقیما مهاجر پذیرش کرده و نیازهای مهاجرتی خود را از طریق این برنامه مدیریت نمایند.

برنامه نمایندگان ایالتی کانادا

پروسه اخذ اقامت دائم کانادا از طریق این برنامه در دو مرحله انجام می گیرد .

 • ابتدا متقاضی باید درخواست خود را به عنوان یک مقیم دائم کانادا مطابق برنامه نماندگان ایالتی به ایالت مربوطه تقدیم کند.
 • متقاضیانی که مجوز PNP دریافت می کنند ، سپس می توانند برای اقامت دائم کانادا ثبت درخواست کنند .

روشهای اقدام برای برنامه مهاجرت استانی

دو روش برای اقدام جهت برنامه مهاجرت استانی وجود دارد :

 • اقدام از طریق غیر اکسپرس اینتری non-Express Entry
 • اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی Province Express Entry
مهاجرت به کانادا

برنامه اسپانسر شیپ کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و اخذ ویزای ازدواج و اقامت کانادا از اصطلاح برنامه اسپانسرشیپ کانادا استفاده می شود . در موضوع ویزای ازدواج کانادا ، اسپانسر که یکی از زوجین است از قبل تبعه کانادا می باشد و در پروسه اسپانسرشیپ کانادا ، برای همسر خود درخواست ویزا میکند . برخلاف انگلستان ، کانادا ویزای نامزدی صادر نمی کند .

گزینه های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

فردی که عضو یک خانواده است در صورتی که نسبتهای زیر را با اسپانسر داشته باشد می تواند برای اسپانسرشیپ کانادا اقدام نماید :

 • همسر اسپانسر
 • پارتنر کامان لا ی اسپانسر (  common-law partner )
 • پارتنر در آستانه ازدواج اسپانسر ( conjugal partner )

اسپانسر چه کسانی می توانید باشید ؟

 • همسر، شریک زندگی مشترک.
 • فرزندان تحت تکلف.
 • والدین.
 • و…
دکمه بازگشت به بالا