برنامه اسپانسر شیپ کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا از طریق ازدواج  و گرفتن ویزای ازدواج (برنامه اسپانسرشیپ کانادا ) را دارید از شما دعوت می کنیم که این مقاله را به طور کامل مطالعه فرمایید . دپارتمان تخصصی مهاجرت اریکه عدل ، در این مقاله به تشریح و بررسی کامل گزینه های مهاجرت از طریق ازدواج و  طرق اخذ ویزای ازدواج کانادا می پردازد و روشهای اخذ ویزای ازدواج را بررسی میکند .

مهاجرت از طریق برنامه اسپانسرشیپ کانادا

در کانادا برای مهاجرت از طریق ازدواج و اخذ ویزای ازدواج و اقامت کانادا از اصطلاح برنامه اسپانسرشیپ کانادا استفاده می شود . در موضوع ویزای ازدواج کانادا ، اسپانسر که یکی از زوجین است از قبل تبعه کانادا می باشد و در پروسه اسپانسرشیپ کانادا ، برای همسر خود درخواست ویزا میکند . برخلاف انگلستان ، کانادا ویزای نامزدی صادر نمی کند . برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج ، فقط گزینه های  همسر رسمی و  پارتنر کامان لا ( زمانی که زوجین حداقل یکسال با هم زندگی مشترک داشته اند ) در دسترس و امکان پذیر است .

با وجود اصل فوق ،  در شرایط استثنایی و در زمانی که برای زوجین متقاضی اسپانسرشیپ کانادا ،  زندگی مشترک و یا ازدواج به هر دلیلی ممکن نباشد ،  شخص به اصطلاح اسپانسر می تواند با ذکر دلایل و مستندات درخواست ویزای پارتنر خود را بدهد ( گزینه پارتنر در آستانه ازدواج ) . برای مثال زوجینی هستند که با یکدیگر وارد رابطه مشترک می شوند اما به دلیل فاصله مکانی یا مسائل مهاجرتی و اقامتی ، تعهدات کاری و یا دلایل فرهنگی  نمی توانند با هم زندگی مشترک داشته باشند. به هر صورت مقررات مربوط به مهاجرت از طریق رابطه در آستانه ازدواج پیچیده است و مشورت گرفتن از یک متخصص مسلط بر حقوق مهاجرت کانادا الزامیست .

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

گزینه های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

فردی که عضو یک خانواده است در صورتی که نسبتهای زیر را با اسپانسر داشته باشد می تواند برای اسپانسرشیپ کانادا اقدام نماید :

 • همسر اسپانسر
 • پارتنر کامان لا ی اسپانسر (  common-law partner )
 • پارتنر در آستانه ازدواج اسپانسر ( conjugal partner )

پارتنر کامان لا ی اسپانسر (  common-law partner )

پارتنر کامان لا را نیز این چنین تعریف کرده است : حالتی که در آن شخصی با اسپانسر در رابطه با قصد ازدواج  باشد و با یکدیگر زندگی مشترک داشته باشند و مدت این زندگی مشترک حداقل یک سال باشد .

پارتنر در آستانه ازدواج اسپانسر ( conjugal partner )

پارتنر در آستانه ازدواج را اینگونه تعریف می نمایند : حالتی که در آن شخصی که ملیت خارجی داشته و خارج از خاک کانادا اقامت دارد  با اسپانسر رابطه در آستانه ازدواج باشد  و این رابطه  حداقل به مدت یک سال ادامه داشته باشد.

اسپانسر چه کسانی می توانید باشید ؟

کانادا متعهد به دور هم جمع کردن و احیای خانواده است. به عنوان بخشی از برنامه های مهاجرت آن ها، مرکز شهروندی و مهاجرت کانادا (اداره دولتی که همه مسائل مربوط به مهاجرت را مدیریت می کند) دارای یک ویزای ویژه به نام ویزای اسپانسرشیپ خانواده یا ویزای خانوادگی کانادا برای آن ها می باشد. شهروندان کانادایی یا مقیمان دائمی کانادا می توانند اسپانسر اعضای خانواده ای که در زیر بیان شده را به عهده بگیرند:

 • همسر، شریک زندگی مشترک.
 • فرزندان تحت تکلف.
 • والدین.
 • برادران و خواهران ( فقط تحت شرایط خاص ).
 • پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها.
 • نوه ها( فقط تحت شرایط خاص).
 • نکته مفید

  شما به عنوان اسپانسر برای ویزای اسپانسرشیپ خانواده تان، به عنوان فرد اصلی پرونده ویزا به دولت تعهد می دهید که مواظب اعضای خانواده تان خواهید بود و آن ها در اینجا از رفاه کامل برخوردار خواهند بود که اغلب شامل رفاه اقتصادی می باشد. اگر به هر دلیلی اعضای خانواده شما مجبور به دریافت کمک های مالی دولتی شوند، شما مسئول پرداخت پول و برگرداندن آن به دولت کانادا هستید

سوال و جواب!

در مورد برنامه ویزای کارآفرینی کانادا سوالات زیادی طرح می کنند. ما در اینجا تلاش می کنیم به مهم ترین آنها پاسخ دهیم. شما میتوانید در بخش سوالات مهاجرت به کانادا همه این سوالات را مطالعه کنید.

شرایط اسپانسرشیپ کانادا

 1. شرایط سنی: قبل از این که قادر باشید از حق خود برای اسپانسری اعضای خانواده تان استفاده کنید باید حداقل 18 سال را داشته باشید. هر شخصی که کمتر از این سن را دارد نمی تواند درخواست ویزای اسپانسرشیپ خانواده کانادایی را بدهد.
 2. شرایط اقامتی: شما باید شهروند کشور کانادا باشید و اقامت دائم این کشور را داشته باشید.
 3. شرایط مالی: شما باید برای حمایت مالی از شخص اسپانسر شده توانایی کافی داشته باشید.

ازدواج با یک فردی سیتی زن کانادا ، باعث سیتی زن شدن نمی شود. ابتدا باید فرد سیتی زن برای همسرش طی پرونده اسپانسرشیپ تقاضای پی آر کند، سپس اگر درکانادا به مدت سه سال حضور داشت ، می تواند برای اخذ شهروندی کانادا اقدام کند.

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

اقامت اروپا
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم
دکمه بازگشت به بالا