اسکیلد ورکر فدرال کانادا

برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا یک برنامه محبوب و پر طرفدار برای مهاجرت به کانادا است. در این برنامه هدف کشور کانادا جذب نیروهای ماهر کار و متخصص به این کشور به منظور تامین نیروی کار کارآزموده در بخشهای اقتصادی است. 

در کانادا ما دو نوع اسکیلد ورکر داریم : ۱- اسکیلد ورکر فدرال کانادا که شامل تمام استانهای کانادا به جز استان کبک است. ۲- اسکیلد ورکر کبک کانادا که صرفا مربوط به استان کبک می باشد. در این صفحه ما به مورد اول یعنی اسکیلد ورکر فدرال کانادا می پردازیم. 

در صورتیکه به این روش مهاجرت به کانادا علاقه مند هستید توصیه می کنیم حتما به صفحه ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا مراجعه کرده و فرم را با دقت تکمیل نمایید. وکلای ما شما را با توجه به شرایط خاص تان ارزیابی کرده و با شما تماس خواهند گفت. اگر هم می خواهید در مورد سایر برنامه های مهاجرت به کانادا نیز اطلاعات کسب کنید از لینک زیر استفاده کنید:

نظر شما درباره این برنامه مهاجرتی:

یکی از شاخه های برنامه اسکیلد ورکر یا برنامه مهاجرت نیروهای متخصص برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا است . این برنامه در کنار برنامه اسکیلد ورکر کبک کانادا قرار می گیرد و مخصوص اقامت در ایالات فدرال کانادا به غیر از کبک است . برای آشنایی با برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا با ما همراه باشید .

آشنایی با برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا

درخواست های برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا بر اساس توانایی های متقاضی برای اینکه بتواند از نقطه نظر مالی پس از مهاجرت در کانادا مستقر شود ، بررسی می گردند . از مورخه ۱ ژانویه ۲۰۱۵ ، درخواست های اسکیلد ورکر فدرال کانادا در چهارچوب ورود سریع سیستم گزینش مهاجرت کانادا ( Express Entry ) بررسی و پذیرفته می شوند . متقاضیانی که مطابق برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا واجد شرایط شناخته می شوند ، باید ابتدا اظهارنامه ای در خصوص هدف خود از مهاجرت به کانادا تهیه و تقدیم مقامات کانادایی کنند . این پروسه از طریق حساب کاربری آنلاین ورود سریع انجام می شود .

 • نکته مفید

  برنامه Skilled Worker  یکی از پروگرم های مهاجرتی کانادا است که به منظور جذب نیروی کار متخصص و ماهر در کل ایالتهای کانادا به غیر از ایالت کبک طراحی شده است.

سوال و جواب!

در مورد برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا سوالات زیادی طرح می کنند. ما در اینجا تلاش می کنیم به مهم ترین آنها پاسخ دهیم. شما میتوانید در بخش سوالات مهاجرت به کانادا همه این سوالات را مطالعه کنید.

برای اینکه شما در برنامه اسکیلد ورکر فدرال کانادا واجد شرایط شناخته شوید و پس از مهاجرت به کانادا ، اقامت دائم دریافت کنید ، باید شرایط زیر را دارا باشید :

 • حداقل یک سال سابقه کار حرفه ای مداوم و تمام وقت دارای حقوق و دستمزد در ۱۰ سال گذشته در یک رشته شغلی تخصصی که نیازمند مهارت و تبحر است و یا ،
 • صلاحیت برای اشتغال برنامه ریزی شده در کانادا به همراه یک پیشنهاد کار تمام وقت و دائمی از یک کارفرمای کانادایی و ،
 • دارای بودن سطح حداقلی تسلط بر یکی از دو زبان رسمی کانادا ، انگلیسی و یا فرانسوی
 • به علاوه ، متقاضیان اسکیلد ورکر فدرال کانادا باید حداقل ۶۷ امتیاز  بر اساس جدول گزینش و امتیازبندی متقاضیان مهاجرت به کانادا داشته باشند .

عناوینی که متقاضیان باید در آنها امتیاز بدست بیاورند را در ادامه توضیح می دهیم .

 • تحصیلات : متقاضیان مهاجرت از طریق اسکیلد ورکر فدرال کانادا میتوانند تا ۲۵ امتیاز خود را از طریق میزان تحصیلات کسب نمایند .
 • مهارت های زبانی : متقاضیان مهاجرت از طریق اسکیلد ورکر فدرال کانادا می توانند تا ۲۸ امتیاز ( ۲۴ امتیاز برای زبان رسمی اصلی و ۴ امتیاز برای زبان رسمی دوم ) کسب نمایند .
 • سابقه کاری : مطابق این معیار ، متقاضیان می توانند تا ۱۵ امتیاز برای یک شغل با درآمد مشخص ، سابقه کاری حرفه ای که در ۱۰ سال گذشته داشته اند بدست بیاورند . با این حال متقاضی باید حداقل ۹ امتیاز در این بخش داشته باشد تا واجد شرایط شناخته شود .
 • سن و سال : متقاضی می توانند ۱۲ امتیاز بر اساس سن و سال خود در این بخش کسب نماید . هر چه سن و سال کمتر باشد امتیاز بیشتر خواهد بود .
 • اشتغال برنامه ریزی شده : متقاضیان اگر بتوانند یک اشتغال برنامه ریزی شده با شرایط مشخص را فراهم کنند ،  در این بخش می توانند تا ۱۰ امتیاز را از آن خود کنند .
 • قابلیت سازگاری : متقاضیان در این بخش میتوانند تا ۱۰ امتیاز را از آن خود کنند . این فاکتور شامل عناصری است که نشان می دهد متقاضی تا چه حد در هنگام مهاجرت به کانادا با محیط جدید وفق پذیر است .
  پس از اینکه اثبات شد که متقاضیان مهاجرت از طریق اسکیلد ورکر فدرال کانادا واجد شرایط هستند ، گام بعدی این است که اثبات نمایند دارای منابع مالی کافی برای پشتیبانی خود و خانواده شان در زمان مهاجرت به کانادا می باشند .

در نهایت ، متقاضیان مهاجرت از طریق اسکیلد ورکر فدرال کانادا و وابستگان آنها بایستی معینات پزشکی را پشت سر بگذارند و همچنین گواهی عدم سوء سابقه خود را نیز مطابق قوانین مهاجرت کانادا دریافت نمایند .

مشاوره اینترنتی مهاجرت

مجموعه iiL اولین تیم تخصصی مهاجرت در کشور است که برای اولین بار خدماتی همچون سامانه اینترنتی موکلین و سامانه مشاوره اینترنتی مهاجرت را معرفی نموده است. سوال خود را مطرح کنید!

دکمه بازگشت به بالا